Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Guerrero
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2012-2013
Team Name
Allendale
Allendale
Allendale Falcons
Allendale HS
Ares
Attrition
Attrition Wrestling
Attrition Wrestling Gold
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/27
L
Replay
MD 9-1
M. Bautista
Iron Horse Wrestling Club
2024 NHSCA National Duals
Round of 16
120 lbs
05/27
W
Replay
DEC 5-4
R. Dickman
Indiana Outlaws Black
2024 NHSCA National Duals
Round of 32
120 lbs
05/27
L
Replay
DEC 4-2
J. Williamson
Team Shutt Emperor Penguin
2024 NHSCA National Duals
Round of 64
120 lbs
05/26
W
Replay
DEC 3-2
P. Rincan
Doughboy Black
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
120 lbs
05/26
W
Replay
F 11-0 3:00
K. Daring
The Fort Hammers Gray
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
120 lbs
05/26
W
Replay
F 2-0 1:06
I. Baker
Buffalo Valley Wrestling Club Blue
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
120 lbs
05/25
W
Replay
MD 11-3
J. McGinty
Raider Wrestling Club
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
120 lbs
05/25
W
Replay
MD 9-1
J. Scott
Superior Wrestling Academy
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
120 lbs
05/25
W
Replay
F 2-0 0:37
T. Shader
PAL Tropics
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
120 lbs
05/05
W
MD 10-2
B. Swank
Mi Pitbulls
Viking Wars HS Duals
Round 2 (4 Team)
125
05/05
W
F 9-0 2:03
T. Wieren
Ares Red
Viking Wars HS Duals
Round 1 (4 Team)
125
05/05
W
F 2-0 0:30
D. Chartrand
Portage Pounders
Viking Wars HS Duals
Round 3 (4 Team)
125
05/05
W
MD 14-4
J. Hayes
Bobcat Wrestling Club
Viking Wars HS Duals
Semis (4 Team)
125
03/02
W
Replay
DEC 5-0
C. Cook
Lake Fenton HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D2-120
03/01
L
Replay
DEC 10-3
D. Gumtow
Warren Woods-Tower HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D2-120
02/17
W
F 2-0 2:47
K. Witte
Greenville HS
MHSAA Regional 6-2
Placement Matches (8 Man)
120
02/17
W
F 2-0 0:37
Z. DeKorne
Sparta HS
MHSAA Regional 6-2
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/17
L
DEC 4-0
C. Cichocki
Lowell
MHSAA Regional 6-2
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/17
W
TF 19-4 2:27
M. Nesbit
Wayland Union HS
MHSAA Regional 6-2
Quarterfinals (8 Man)
120
02/15
W
F 4-0 2:44
K. Witte
Greenville HS
MHSAA Team Regional 113
Round 1
120
02/10
W
MD 9-0
K. Witte
Greenville HS
MHSAA District 11-2
Placement
120
02/10
W
TF 19-4 4:11
K. Holt
Fruitport HS
MHSAA District 11-2
Round 4 (16 and 32 Man)
120
02/10
W
F 20-5 2:19
J. Veldhouse
Unity Christian HS
MHSAA District 11-2
Round 3 (16 and 32 Man)
120
02/08
W
F 2-0 0:50
J. Liu
Spring Lake HS
MHSAA Team District 144
Round 1
126
02/07
W
F 23-8 5:16
B. Steffes
Coopersville HS
Allendale HS @ Coopersville HS
Round 1
126
02/03
W
F 6-1 0:51
J. Liu
Spring Lake HS
OK Blue Conference Championship
Placement Matches (8 Man)
126
02/02
W
F 6-2 0:54
H. Nguyen
West Catholic HS
OK Blue Conference Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/01
W
F 16-2 2:35
J. Keller
Holland HS
Unity Quad
Round 1
126
02/01
W
F 8-2 1:44
A. Rewa
Unity Christian HS
Unity Quad
Round 1
126
01/28
W
F 0-0 1:46
X. Tagle
Tri County Area HS
Rick Champion Duals
Round 1
126
01/27
W
F 2-0 1:16
R. Bennett
Rockford HS
Rick Champion Duals
Round 1
126
01/24
W
F 2-0 1:43
A. Ulberg
Zeeland West HS
OK Green/Blue Quad @ Allendale
Round 1
126
01/21
L
DEC 4-1
N. Webster
Mt Pleasant HS
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D2-120
01/21
W
DEC 6-4
M. Kapenga
Hamilton HS
MHSAA Championships
3rd Wrestleback
D2-120
01/20
W
DEC 5-3
E. Abdo
Grand Ledge HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Placement Matches (16 Man)
120
01/20
W
MD 11-2
J. Sanchez
Grandville HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Semi`s
120
01/20
W
MD 9-0
M. Curtiss
Shepherd HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Quarters
120
01/20
W
TF 17-2 1:58
J. McKinney
JW Sexton HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Round 1 (16 Man)
120
01/10
W
F 2-0 0:33
D. Deleon-Lopez
Wyoming HS
GR Union Quad
Round 1
126
01/10
W
F 2-0 0:08
M. Fales
Hamilton HS
GR Union Quad
Round 1
120
01/10
W
F 2-0 0:08
M. Fales
Hamilton HS
GR Union Quad
Round 1
120
01/06
W
DEC 4-3
B. Baker
Lakeshore HS
Falcon Invite
1st
120A
01/06
W
TF 16-0 4:29
J. Coyer
Lakeshore HS
Falcon Invite
Round 4
120A
01/06
W
F 7-1 1:31
C. Montague
Fremont HS
Falcon Invite
Round 2
120A
01/02
W
F 2-0 3:01
I. Kukulski
John Glenn HS (Bay City)
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D2-120
12/30
W
DEC 7-2
C. Alary
Hudsonville
Eric Scott Holiday Mat Cat Classic
Finals
126
12/30
W
DEC 9-6
C. Kennedy
Hopkins
Eric Scott Holiday Mat Cat Classic
Semis
126
12/30
W
F 11-2 3:25
C. O`Leary
Muskegon
Eric Scott Holiday Mat Cat Classic
Quarters
126
12/30
W
DEC 7-2
C. Alary
Hudsonville HS
Montague Invite VA
Round 1
126
12/20
W
MD 12-3
K. Holt
Fruitport HS
Fruitport Quad
Round 1
126
12/16
W
MD 10-1
D. Leyendecker
Hudsonville HS
Ottawa County Invite VA
Round 1
120
12/14
W
F 4-0 2:53
M. Courson
Mona Shores HS
Spring Lake Quad #1
Round 1
126
12/14
W
TF 19-4 6:00
M. Kovicak
Spring Lake HS
Spring Lake Quad #1
Round 1
126
10/01
W
DEC 5-0
B. Blankenhorn
Mount Vernon HS
2023 Grappler Fall Classic
cons semi
119
10/01
L
Replay
DEC 6-4
P. Withers
Front Royal WC
2023 Grappler Fall Classic
semi
119
10/01
W
Replay
DEC 1-0
A. Zimmerman
Niagara Falls
2023 Grappler Fall Classic
quarters
119
10/01
W
MD 10-2
J. Olson
Hononegah WC
2023 Grappler Fall Classic
champ round
119
10/01
W
Replay
MD 12-0
M. Quigley
Titan Pipeline
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
119
10/01
W
Replay
DEC 2-0
J. Strausbaugh
All American TC
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
119
09/30
L
Replay
DEC 4-2 SV
N. Sorrow
SAW
2023 Grappler Fall Classic
wb c
119
09/30
W
Replay
DEC 3-0
C. Alary
Michigan Grappler RTC
2023 Grappler Fall Classic
wb b
119
09/30
W
DEC 3-1
G. Tellez
Eagle Empire
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
119
09/10
L
Replay
DEC 9-4
G. Harding
Galion
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi 2,4,6,8 vs. Semi`s
123
09/10
L
Replay
F 8-2 4:57
C. Campbell
St.Joseph Catholic Academy
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Quarters
123
09/10
W
Replay
DEC 4-2
I. Ash
Monrovia
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi1,3,5 and 128 Round 4
123
09/10
W
Replay
F 3-0 3:20
A. Origel
North Newton
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Champ & WB (128 Man)
123
09/10
W
Replay
DEC 8-1
K. Straw
Angola Elite
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
123
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/30
W
Replay
DEC 7-1
A. Garcia
Bell Trained
Summer States HS Duals
Round 1 (4 Team)
130
07/30
W
Replay
MD 15-4
G. Nedziwe
Michigan Cobras Blue
Summer States HS Duals
Round 2 (4 Team)
125
07/30
W
Replay
F 7-3 3:56
A. Stayer
Mi Pitbulls Black
Summer States HS Duals
Round 3 (4 Team)
130
07/30
W
Replay
F 13-1 3:00
R. Dawson
Impact Wrestling Club
Summer States HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
125
07/30
L
Replay
MD 10-2
D. Gumtow
Michigan Mafia
Summer States HS Duals
Finals (8 Team)
130
07/30
L
Replay
DEC 8-6 SV
R. Mosher
michigan cobras
Summer States HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
125
07/29
W
F 2-0 0:42
B. Culver
Vicksburg
Summer States Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
07/08
W
Replay
MD 15-2
N. Anderson
Legends of Gold
Rumble HS Duals
Round 5 (6 Team)
125
07/08
W
Replay
DEC 1-0
R. Mosher
Mi Mafia Red
Rumble HS Duals
Finals (8 Team)
125
07/08
W
Replay
F 10-0 3:32
D. Kilpatrick
Ares Red
Rumble HS Duals
Round 4 (6 Team)
125
07/08
W
Replay
MD 12-0
J. Jones
Indiana Outlaws Black
Rumble HS Duals
Round 3 (6 Team)
125
07/08
W
Replay
DEC 7-5
P. Haines
Beast Mode WA Pink
Rumble HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
125
07/08
L
Replay
DEC 10-4
R. Mosher
Mi Mafia Red
Rumble HS Duals
Round 2 (6 Team)
125
07/08
W
Replay
DEC 1-0
C. Cichocki
Lowell WC
Rumble HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
125
07/07
W
Replay
DEC 7-2
S. Pettigrew
Redwing
Rumble Individual
Placement Matches (32 Man)
125
07/07
W
Replay
DEC 1-0
R. Mosher
Michigan Cobras
Rumble Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
125
07/07
W
Replay
F 6-0 2:01
K. Sly
Vehicle city
Rumble Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
125
07/07
W
Replay
F 2-0 1:01
D. Marino
Creekside Wrestling Academy
Rumble Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
125
07/07
W
Replay
MD 13-2
D. Ezell
Franklin central
Rumble Individual
Round 1 (32 Man)
125
05/28
W
Replay
DEC 6-2
B. Magnus
MetroWest United Black
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
120 lbs
05/28
L
Replay
DEC 6-3
D. Weber
TSB
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
120 lbs
05/28
W
Replay
F 2-0 0:43
C. Bayliss
Indiana Outlaws White
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
120 lbs
05/28
W
Replay
DEC 9-4
T. Thao
Combat Athletics Red
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
120 lbs
05/27
W
Replay
F 8-0 2:04
P. Spencer
Grain House Wrestling Club
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
120 lbs
05/27
W
Replay
FOR 0-0
T. Kearney
Blacksheep WC
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
120 lbs
05/27
W
Replay
F 9-0 3:33
C. Urig
Triumph Blue
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
120 lbs
04/16
W
DEC 3-0
A. Russo
West Michigan Landsharks
NUWAY Nationals HS Duals
Round 3 (4 Team)
125
04/16
W
DEC 7-0
L. Mears
Southwest Arsenal
NUWAY Nationals HS Duals
Finals (8 Team)
125
04/16
W
MD 8-0
M. Dollery
Bad Bass
NUWAY Nationals HS Duals
Round 1 (4 Team)
125
04/16
W
F 2-0 2:33
D. Lockwood
Mi Pitbulls
NUWAY Nationals HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
125
04/16
L
DEC 4-0
A. Anderson
Team Gotcha
NUWAY Nationals HS Duals
Round 2 (4 Team)
125
04/16
W
F 6-0 2:42
G. Nedzidwe
MI Mafia White
NUWAY Nationals HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
125
03/04
W
Replay
DEC 6-1
C. Cook
Lake Fenton HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D2-113
03/04
W
Replay
MD 13-3
R. Rivera
John Glenn HS (Bay city)
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D2-113
03/04
L
Replay
DEC 7-5
M. Kapenga
Hamilton HS
MHSAA Championships
Semis(16 Man)
D2-113
03/03
W
Replay
DEC 6-3
C. Beach
Northwest HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D2-113
03/03
W
Replay
MD 10-2
B. Davis
Croswell-Lexington HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D2-113
02/16
W
DEC 5-0
D. Sutherland
Plainwell HS
MHSAA Regional 111-2 Team
Round 1
120
02/08
W
F 2-0 3:24
I. Dusendang
Coopersville HS
MHSAA Team District 144
Round 1
120
02/08
W
F 7-1 1:38
M. Herrema
Spring Lake HS
MHSAA Team District 144
Round 1
120
01/28
W
F 0-0
M. Krukowski
Whitehall HS
Whitehall Rick Champion Duals
Round 1
120
01/28
W
F 2-0 0:21
A. Inman
Belding Area HS
Whitehall Rick Champion Duals
Round 1
120
01/28
W
F 2-0 1:06
A. Wilkins
Hudsonville HS
Whitehall Rick Champion Duals
Round 1
120
01/28
W
F 2-0 0:57
M. Krukowski
Whitehall HS
Whitehall Rick Champion Duals
Round 1
120
01/21
W
DEC 4-1
B. Long
Clinton HS
The 60th Jim Mooney Williamston Classic
Placement Matches (16 Man)
113
01/21
W
MD 8-0
P. Paguada
Allendale HS
The 60th Jim Mooney Williamston Classic
Semi`s
113
01/21
W
MD 15-3
D. Blom
Eaton Rapids HS
The 60th Jim Mooney Williamston Classic
Quarters
113
01/14
W
F 7-0 3:49
N. Huffman
Forest Hills Eastern HS
Holland Tim Horn 2023
Round 4 (10 Team)
120
01/14
W
F 11-0 2:50
C. Quick
Kenowa Hills HS
Holland Tim Horn 2023
Round 2 (10 Team)
120
01/14
W
F 2-0 1:01
A. Ulberg
Zeeland West HS
Holland Tim Horn 2023
Round 1 (10 Team)
126
01/14
W
F 13-0 4:32
T. VanderRoest
Otsego HS
Holland Tim Horn 2023
Round 5 (10 Team)
126
01/08
W
MD 13-1
M. Kapenga
Hamilton HS
Falcon Invite A & B
Placement Matches (16 Man)
113A
01/07
W
F 2-0 1:06
K. Heighton
Martin HS
Falcon Invite A & B
Semis & 3rd WB (16 Man)
113A
01/07
W
F 2-0 0:33
D. Leiter
Tri County Area HS
Falcon Invite A & B
Quarters & 1st WB (16 Man)
113A
09/11
L
Replay
DEC 8-4
J. Wardlow
Harvey Twisters
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi 2,4,6,8 vs. Semi`s
116
09/11
W
Replay
DEC 2-1
M. Ausel
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
116
09/11
L
Replay
MD 10-1
B. Reynolds
Red Cobra Wrestling Academy
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Quarters
116
09/11
W
Replay
DEC 1-0
Q. Schoeff
Avon Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
116
09/11
W
Replay
F 12-0 4:37
Z. Brown
Lagrange wrestling club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1
116
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
Replay
DEC 3-2
A. Polk
Pontiac
MHSAA Championships
Placement Matches
D2-112
03/05
W
Replay
F 2-2 0:29
S. Ramon
Allen Park
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D2-112
03/05
L
Replay
F 6-0 3:09
C. Greer
Bay City John Glenn
MHSAA Championships
Semis(16 Man)
D2-112
03/04
W
Replay
DEC 11-5
N. Ahmed
Melvindale
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D2-112
03/04
W
Replay
DEC 9-2
C. Pickens
Niles
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D2-112
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
L
MD 9-0
M. Willis
Jr Marauders
2013 MYWA Youth State Championships
Placement Matches (16 Man)
43
03/24
W
DEC 3-2
D. Nowak
Linden Predators
2013 MYWA Youth State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
03/23
W
DEC 7-3
J. Wise
Warren Pride WC
2013 MYWA Youth State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
03/23
W
F 0-0 0:38
D. Furst
Lakeshore WC
2013 MYWA Youth State Championships
Round 1 (16 Man)
43
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024