Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lincoln Cooper
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Columbus East
Columbus East HS
Columbus East Wrestling Club
Fight Barn WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/26
W
Replay
DEC 5-4
R. Pavlek
Pursuit Wrestling Academy - Black
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
152 lbs
05/26
W
Replay
DEC 3-0
A. Wisdom
Miami Elite
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
152 lbs
05/25
L
Replay
DEC 4-2
Z. Jaffe
Kraken
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
152 lbs
05/25
W
Replay
FOR 0-0
W. Stout
Shore Thing Surf
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
152 lbs
05/25
W
Replay
TF 21-6 4:18
T. Sandusky
ICG Aces
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
152 lbs
05/05
W
Replay
F 4-0 1:09
N. Euson
East Central Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 6
157
05/05
W
Replay
TF 8-0 0:59
J. Fouty
Whiteland Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 5
157
05/05
L
Replay
TF 10-0 1:14
M. Staples
Midwest Regional Training Center
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 4
157
05/05
W
TF 15-6 3:16
N. Euson
East Central Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 2
157
05/05
W
Replay
TF 11-2 1:53
C. Heriges
Hammer Down Academy
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 1
157
05/04
L
Replay
TF 11-0 2:28
C. Bonenberger
Maurer Coughlin Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 8
157
05/04
W
TF 11-1 1:44
N. Euson
East Central Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 7
157
05/04
L
Replay
F 5-4 1:01
C. Fielden
The Fort Hammers Wrestling
ISWA Men`s Freestyle State
Round 6
157
05/04
W
Replay
TF 11-0 1:22
Z. Kramer
Fishers Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 2
157
05/04
W
Replay
TF 12-2 1:54
C. Davis
Legends of Gold Wrestling
ISWA Men`s Freestyle State
Round 1
157
04/06
L
DEC 7-2
L. Roberts
Team Tennessee
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 4 (6 Team)
157
04/06
L
DEC 6-0
S. Noll
Dakota Hillbillies
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Finals (8 Team)
157
03/17
W
TF 11-1 0:55
A. Furst
Husky Wrestling Club
Havoc at the Hive- Freestyle
Semis & 1st WB (8 Man)
150/157
03/10
W
F 4-4 2:51
N. Euson
East Central Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
157
03/10
W
F 11-0 2:44
Z. Kramer
Fishers Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
157
02/25
W
Replay
M FOR 4-0
I. Meyer
South Adams
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
157
02/25
W
Replay
DEC 6-3
C. Tonte
Franklin Community High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
157
02/25
W
F 4-0 1:39
T. Sandusky
Eagles Elite Wc
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
157
02/24
W
Replay
F 9-1 2:14
D. Depke
Winamac
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
157
02/24
W
Replay
F 7-1 1:46
A. Serna
Hamilton Heights
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
157
02/24
W
Replay
F 7-0 1:24
M. Ishola
Speedway High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
157
02/10
L
Replay
DEC 7-5
S. Stits
Center Grove
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Champ. Round 1 (16 Man)
157
02/03
W
MD 12-4
B. Hester
Charlestown
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Placement (8 Man)
157
02/03
L
MD 8-0
A. Ratliff
Columbus North
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Semis (8 Man)
157
02/03
W
F 10-3 2:52
A. Gohl
Corydon Central
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Quarters (8 Man)
157
01/27
W
F 9-1 4:46
C. Tonte
Franklin Community
IHSAA Jennings County Sectional
Placement Matches
157
01/27
W
FOR 0-0
E. Bowling
Salem
IHSAA Jennings County Sectional
Consi Semis
157
01/27
L
DEC 7-2
E. Guyer
Indian Creek
IHSAA Jennings County Sectional
Semis and WB
157
01/27
W
F 5-0 1:52
J. Cox
Switzerland Co
IHSAA Jennings County Sectional
Quarters
157
01/13
L
DEC 7-6
N. Banet
Floyd Central
Hoosier Hills Conference - 2024
Placement Matches (8 Man)
157
01/13
W
F 2-0 0:26
N. Frady
Seymour
Hoosier Hills Conference - 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
157
01/13
W
F 2-0 0:57
H. Dwyer
New Albany
Hoosier Hills Conference - 2024
Quarterfinals (8 Man)
157
01/06
W
Replay
F 9-2 1:19
A. Briles
Greenfield Central
IHSWCA 2024 Team State Duals
Quarters & WB (16 Team)
157
01/06
L
Replay
DEC 11-6
N. Banet
Floyd Central
IHSWCA 2024 Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
157
01/06
W
Replay
F 13-4 5:03
C. Tonte
Franklin Community
IHSWCA 2024 Team State Duals
Placement (16 Team)
157
12/30
L
DEC 9-8
K. Russle
Fort Wayne Snider
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
7th Place Matches
157
12/30
L
MD 8-0
G. Vantichelt
Crown Point HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 6
157
12/29
W
DEC 6-5
B. Whickcar
Elkhart HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 5
157
12/29
W
F 2-0 1:32
J. Mitschelen
Northwood High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 4
157
12/29
W
F 8-3 3:15
I. Rivas
South Bend Riley HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 3
157
12/29
L
F 2-0 1:56
G. Vantichelt
Crown Point HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
157
12/29
W
F 2-0 1:02
T. Brown
Zionsville High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/10
W
F 5-0 1:27
R. Doran
Evansville North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
06/10
W
F 11-2 1:49
B. Hubbard
Mt. Vernon (Posey)
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/10
W
F 4-1 1:19
S. Anderson
Crown Point
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/10
W
F 2-0 0:35
C. Baugh
Terre Haute North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
126
06/10
W
DEC 4-3
G. Bragg
Indianapolis Cathedral
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/10
W
TF 16-1 2:04
J. Emery
Owen Valley
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
126
06/10
W
DEC 3-0
J. Shuey
Columbus North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/10
L
DEC 6-0
L. Rioux
Avon
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
05/28
W
Replay
F 2-0 0:22
J. Shanholtz
84 Athletes Red
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
126 lbs
05/28
W
Replay
F 2-0 1:24
C. Hizer
Team Dynamic
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
126 lbs
05/27
W
Replay
DEC 4-3
L. Rumberger
Central PA Scrappers
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
126 lbs
05/27
L
Replay
F 2-0 0:27
G. Walker
Team Kong United
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
126 lbs
05/27
W
Replay
DEC 5-2
J. Downs
MI Bad Boys Blue
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
126 lbs
05/06
L
Replay
F 2-0 0:22
E. Stanley
Lowell Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 8
132
05/06
W
Replay
F 4-4 2:27
E. Broady
Contenders Wrestling Academy
ISWA Freestyle State Finals
Round 6
132
05/06
W
Replay
F 8-0 1:19
W. Luitgaren
Center Grove Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
132
05/06
W
Replay
TF 12-1 1:31
J. Morgan
Salem Lions Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
132
05/06
W
Replay
TF 10-0 0:41
I. Maldonado
Indiana
ISWA Freestyle State Finals
Round 1
132
02/05
L
Replay
F 0-0 2:01
A. Vargo
MXW
IHSWCA Middle School State Finals
Placement Matches (32 Man)
132
02/05
W
Replay
DEC 3-1
S. Breedlove
Center Grove Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
Semis & 5th WB (32 Man)
132
02/05
W
Replay
F 5-0 1:00
D. Roberson
Bulldog Premier
IHSWCA Middle School State Finals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
02/05
W
Replay
F 2-0 0:38
N. Pendleton
Spencer
IHSWCA Middle School State Finals
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
02/05
W
Replay
F 2-0 0:52
A. Corning
Elite Athletic Club
IHSWCA Middle School State Finals
Round 1 (32 Man)
132
01/22
W
F 12-0 3:41
H. Gradert
Center Grove
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Placement Matches (16 Man)
132
01/22
W
F 10-0 1:29
A. Pratt
Bloomington South Wrestling Cl
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/22
W
F 7-0 1:58
C. Bower
Jennings County Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/22
W
F 2-0 0:38
G. Hughes
Club Madison
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024