May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Seth Gardner
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
Utah
WASATCH
Wasatch
Wasatch Wrestling Club
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 1-0 3:41
K. Kelly
---
Rockwell Rumble
7th Place
170
01/20
L
DEC 5-3
S. Curtis
---
Rockwell Rumble
Consolation Round 7
170
01/20
W
MD 14-5
A. Petersen
Cokeville
Rockwell Rumble
6th Wrestleback (64 Man)
170
01/20
W
DEC 3-1
M. Williams
---
Rockwell Rumble
Consolation Round 5
170
01/20
W
DEC 11-8
J. Hardy
Fremont
Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
170
01/20
L
DEC 3-0
K. Kelly
---
Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
170
01/19
W
DEC 6-4
J. Powell
---
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
01/19
W
F 2-0 0:13
C. Lancaster
Box Elder
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
170
01/19
W
F 12-0 3:57
T. Grasmick
Windsor
Windsor @ Wasatch
Round 1
182
01/18
L
DEC 6-3
C. Smith
Viewmont
Viewmont @ Wasatch
Round 1
170
01/12
W
MD 20-7
A. Eidem
---
Timpanogos @ Wasatch
Round 1
170
01/11
W
F 2-0 0:02
B. Rees
North Summit
Wasatch @ North Summit
Round 1
170
01/05
W
DEC 6-5
H. Judd
Payson
Payson @ Wasatch
Round 1
170
12/29
L
DEC 2-0
W. Lidberg
St. Michael-Albertville
The Clash XVI
Finals (8 Team)
170
12/29
W
DEC 8-4
M. Mattison
---
The Clash XVI
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
182
12/29
L
DEC 6-1 TB1
D. George
---
The Clash XVI
Round 3 (4 Team)
170
12/29
W
F 4-0 1:07
I. Lechner
Rochester Mayo
The Clash XVI
Quarterfinals (8 Team)
182
12/29
W
F 2-0 0:26
J. Kes
Prior Lake
The Clash XVI
Round 1 (4 Team)
182
12/29
L
DEC 5-4
H. Voxland
Zumbrota-Mazeppa
The Clash XVI
Round 2 (4 Team)
170
12/16
L
F 9-1 4:00
J. Martin
Buchanan B
Reno TOC
Cons. Round 5
182
12/16
W
DEC 9-2
E. Olson
---
Reno TOC
Cons. Round 3
182
12/16
W
F 4-2 2:00
A. Lopez
Bakersfield
Reno TOC
Cons. Round 4
182
12/16
W
DEC 3-2
L. Klonicke
Spanish Springs
Reno TOC
Cons. Round 2
182
12/16
L
DEC 9-3
E. Fisher
Centennial
Reno TOC
Champ. Round 2
182
12/16
W
FOR 0-0
M. Topliff
Sandy
Reno TOC
Champ. Round 1
182
12/14
L
F 2-0 0:53
B. Tassell
---
Wasatch @ Maple Mountain
Round 1
182
12/08
W
F 6-1 1:24
T. Phillips
Altamont
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
195
12/08
W
F 13-1 3:09
C. Lancaster
Box Elder
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
182
12/08
L
F 2-2 1:28
J. Powell
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
182
12/08
L
DEC 5-0
W. Monroe
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 7 (10 Team)
195
12/08
W
F 2-0 0:43
J. Kresge
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
182
12/08
W
F 2-0 0:54
P. White
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
182
12/08
W
F 4-1 0:55
Z. Keaton
Skyridge
Skyridge @ Wasatch
Round 1
182
12/02
L
F 3-0 4:07
J. Anderson
---
L.I.T. 2017
3rd place
182
12/02
W
F 2-0 0:15
M. Witt
Taylorsville
L.I.T. 2017
Cons Semi`s
182
12/02
L
F 11-2 4:44
C. Moody
---
L.I.T. 2017
Semi`s
182
12/02
W
F 4-1 3:15
C. Brown
---
L.I.T. 2017
Round 6
182
12/01
W
F 6-1 1:25
J. Ross
Layton
L.I.T. 2017
Round 4
182
12/01
W
DEC 3-2
a. Portillo
Hunter
L.I.T. 2017
Round 2
182
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/20
L
VSU1 12-2 1:16
G. Babcock
Iowa
2017 USMC/USAW Junior GR Nationals
Consi of 32 #2
182 lbs
07/20
W
VSU1 18-6 3:10
H. Juliano
Oregon
2017 USMC/USAW Junior GR Nationals
Consi of 32 #1
182 lbs
07/20
L
VFA 1:47 6-2
D. Barbee
Oklahoma
2017 USMC/USAW Junior GR Nationals
Round of 64
182 lbs
07/16
L
VFA 1:41 4-2
C. Crandall
Nevada
2017 USMC/USAW Junior FS Nationals
Cons 64-2
182 lbs
07/16
L
VFA 2:45 3-2
E. Rendleman
Oklahoma
2017 USMC/USAW Junior FS Nationals
Rnd 128
182 lbs
02/09
W
MD 12-3
C. Legas
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
3rd & 5th
4A 182
02/09
W
DEC 7-5
D. Johnson
Maple Mountain
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Cons Semi-Finals
4A 182
02/09
L
DEC 2-1 TB1
J. Martin
Salem Hills
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Semis
4A 182
02/08
W
DEC 8-5
M. Coker
Skyline
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Quarters
4A 182
02/08
W
F 11-1 3:34
C. Mecham
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Champ Round 1
4A 182
02/02
L
FOR 0-0
R. Heywood
---
UHSAA 2017 4A DIVISION
Championship - Finals
A 182
02/02
W
DEC 6-5
M. Coker
SKYLINE
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 4 - Semis
A 182
02/02
W
F 2-0 0:28
J. Loveland
SKYRIDGE
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 3 - Quarters (32 Man)
A 182
02/02
W
F 6-2 0:55
J. Atwood
UINTAH
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 1 Champ
A 182
02/02
W
F 2-0 0:56
B. Dawson
TIMPANOGOS
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 2 Champ
A 182
01/26
W
F 2-0 0:44
D. Andersen
---
UHSAA 4A Dual State Championships
Quarters & WB (16 Team)
172
01/26
W
F 5-0 1:35
J. Harrison
Payson
UHSAA 4A Dual State Championships
Placement (16 Team)
172
01/26
W
DEC 9-3
P. Kay
Maple Mountain
UHSAA 4A Dual State Championships
Semis & WB (16 Team)
184
01/26
W
F 2-0 0:42
M. Rasmussen
Skyline
UHSAA 4A Dual State Championships
Champ Round 1 (16 Team)
172
01/21
L
DEC 6-1
L. Williams
Desert Hills
Rockwell Rumble
6th Wrestleback (64 Man)
170
01/21
W
DEC 9-5
C. Willis
---
Rockwell Rumble
Consolation Round 5
170
01/21
W
F 2-0 0:39
S. Sampson
Ridgeliine
Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
170
01/21
L
DEC 7-1
D. Ewart
Delta
Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
170
01/20
W
DEC 4-2 UTB
D. Paulos
Faith Lutheran
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
01/20
W
F 12-2 2:36
L. Gentzler
Fruita Monument
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
170
01/20
W
F 8-2 2:28
R. Gleave
Springville
Wasatch @ Springville
Round 1
170
01/19
L
DEC 7-4
B. Ray
Eagle
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 1
170
01/14
W
F 2-0 1:36
J. Porritt
Layton
Layton @ Wasatch
Round 1
170
01/06
L
F 4-0 3:10
J. Tassell
---
Wasatch @ Salem Hills
Round 1
170
12/30
W
DEC 7-3
B. Fitzsimonds
Anoka
The Clash XV
Round 2 (4 Team)
170
12/30
W
F 4-1 1:24
N. Ruffalo
Corona Del Sol
The Clash XV
Quarterfinals (8 Team)
170
12/30
W
F 4-2 4:38
D. Nichols
Oak Park River Forest
The Clash XV
Round 3 (4 Team)
170
12/30
W
F 5-0 2:46
G. Rich
Washington
The Clash XV
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
170
12/30
L
DEC 7-3
J. Thul
Apple Valley
The Clash XV
Round 1 (4 Team)
170
12/30
L
F 8-1 2:44
E. Byelick
Lake Highland Prep
The Clash XV
Finals (8 Team)
170
12/20
L
TF 19-4
D. Ewart
Delta
Reno Tournament of Champions
Cons. Round 4
170
12/16
W
F 13-2 3:49
W. Heger
Yukon
Reno Tournament of Champions
Cons. Round 2
170
12/16
W
F 4-0 2:46
H. Barth
---
Reno Tournament of Champions
Cons. Round 1
170
12/16
L
DEC 7-4
B. Ray
---
Reno Tournament of Champions
Round 1
170
12/15
L
F 2-0 1:37
B. Tassell
Maple Mountain
Maple Mountain @ Wasatch
Round 1
170
12/09
W
DEC 4-1
T. Thornton
South Summit
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
170
12/09
L
F 2-0 0:45
E. Barrera
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
170
12/09
W
F 4-1 1:06
B. Johnson
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
170
12/09
W
F 2-0 0:52
J. Lowe
Payson
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 9 (10 Team)
170
12/03
W
DEF 0-0
T. Macmurray
Hunter
LIT 2016
Round 11 3rd place match
170
12/03
W
DEC 6-3
J. Hardy
Fremont
LIT 2016
Round 10 (Consolation Semis)
170
12/03
L
DEC 3-0
T. Thornton
South Summit
LIT 2016
Round 9 (Semis)
170
12/03
W
DEC 5-1
J. Lund
Layton
LIT 2016
Round 6 (Quarterfinals)
170
12/03
W
F 2-0 0:22
H. Stuart
Morgan
LIT 2016
Round 4 (Rd. of 16) & Conso. Rd. (1/32, 3/64)
170
12/02
W
F 2-0 0:14
S. Hohrein
Spanish Fork
Spanish Fork @ Wasatch
Round 1
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
DEC 9-0
I. Darling
Georgia
2016 USAW Junior Men`s FS Nationals
Champ Round 3 & 3rd WB
160
07/21
W
F 4-0 0:43
J. Dyer
Oregon
2016 USAW Junior Men`s FS Nationals
2nd Wrestleback (128 Man)
160
07/21
L
TF 10-0 1:46
A. Dinardi
New Jersey
2016 USAW Junior Men`s FS Nationals
Round 1 (128 Man)
160
07/18
L
TF 10-0 0:44
D. Turner
Alabama
2016 USAW Junior Men`s GR Nationals
2nd Wrestleback (128 Man)
160
07/18
L
TF 12-0 1:59
B. Holloway
Illinois
2016 USAW Junior Men`s GR Nationals
Champ Round 2 & 1st WB
160
07/18
W
TF 10-0 1:17
j. broems
New York
2016 USAW Junior Men`s GR Nationals
Round 1 (128 Man)
160
02/12
L
F 2-0 1:04
B. Hardy
Box Elder
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Championship
4A 145
02/11
W
DEC 7-6
G. Maxwell
---
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Semis
4A 145
02/10
W
F 2-0 1:18
J. Martin
Salem Hills
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Quarters
4A 145
02/10
W
DEC 2-1
D. Wall
Bountiful
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Champ Round 1
4A 145
02/05
L
F 15-4 3:29
B. Hardy
Box Elder
2016 UHSAA 4A Divisional A
Finals
145
02/04
W
F 5-2 2:52
D. Carter
---
2016 UHSAA 4A Divisional A
Semis & 5th WB (32 Man)
145
02/03
W
MD 18-8
A. Donaldson
---
2016 UHSAA 4A Divisional A
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
02/03
W
F 2-0 0:54
J. Argueta
Highland
2016 UHSAA 4A Divisional A
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/23
L
MD 18-9
D. Ewart
Morgan
High Country Classic
Placement Matches (16 Man)
145
01/23
W
F 10-1 1:19
K. Dick
South Summit
High Country Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/23
W
F 9-5 3:52
S. Bingman
---
High Country Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/23
W
F 14-5 1:52
C. Vangeison
Lyman
High Country Classic
Round 1 (16 Man)
145
01/16
W
DEC 10-5
D. Carreau
Tooele
The Rockwell Rumble Second Chance
Placement (16 Man)
152b
01/16
W
DEC 5-1
B. Jones
---
The Rockwell Rumble Second Chance
Semis (16 Man)
152b
01/16
W
F 2-3 1:17
A. Bowman
Douglas County
The Rockwell Rumble Second Chance
Quarters (16 Man)
152b
01/16
W
F 2-0 1:07
W. Memmott
Layton
The Rockwell Rumble Second Chance
Champ. Round 1 (16 Man)
152b
01/16
L
F 2-0 0:33
B. Miller
North Sevier
2016 Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
152
01/16
W
F 11-4 2:59
B. Secor
Douglas County
2016 Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
152
01/15
W
MD 11-1
J. Roberts
Salem Hills
2016 Rockwell Rumble
2nd Wrestleback (64 Man)
152
01/15
W
F 2-1 1:00
G. Thompson
Milford
2016 Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
152
01/15
L
DEC 10-5
D. Hendrix
---
2016 Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
152
01/08
W
F 2-0 0:26
W. Memmott
Layton
Wasatch @ Layton
Round 1
145
01/07
W
DEC 7-3
D. Carter
---
Salem Hills @ Wasatch
Round 1
145
01/01
W
F 6-2 3:16
B. Scavone
Farmington
The Clash XIV
Round 2 (4 Team)
145
12/11
W
F 5-0 3:42
L. Morbach
Syracuse
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
152
12/11
W
DEC 9-5
A. Wilkinson
Lone Peak
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
152
12/11
W
F 2-0 0:43
K. Woolsey
Weber
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
152
12/10
W
F 18-8 5:53
E. Alatorre
Green River
Green River @ Wasatch
Round 1
160
12/05
L
F 5-0 2:41
N. Piscitelli
Wasatch
2015 L.I.T.
Round 8 (Consolation to go into top 8)
160
12/05
W
F 0-1 2:02
A. Grabowski
Box Elder
2015 L.I.T.
Round 7 (Consolation)
160
12/05
W
F 2-0 0:56
D. Corrington
Lehi
2015 L.I.T.
Round 5 (Conso Rd.)
160
12/04
L
MD 9-1
D. Cohen
---
2015 L.I.T.
Round 4 (Rd. of 16) & Conso. Rd. (1/32, 3/64)
160
12/04
W
F 6-1 2:32
J. Hansen
Taylorsville
2015 L.I.T.
Round 2 (Rd. of 32) & Cons. Rd. 1 64-Man
160
12/04
W
F 14-0 2:24
S. Tonga
Spanish Fork
Wasatch @ Spanish Fork
Round 1
160
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/09
L
F 8-0 0:31
A. Artalona
Florida
Cadet National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
145
06/09
L
TF 14-3 3:13
G. Mann
Missouri 1
Cadet National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
145
06/09
L
TF 10-0 2:18
Z. Feight
---
Cadet National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
145
06/09
L
TF 10-0 0:59
A. Ward
---
Cadet National Duals - Freestyle
Quarterfinals (8 Team)
152
06/09
L
TF 10-0 1:43
R. Cabanillas
---
Cadet National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
145
06/09
L
TF 10-0 1:22
M. Lawrence
---
Cadet National Duals - Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
152
06/09
L
TF 11-1 1:07
D. Gross
Michigan 1
Cadet National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
145
06/09
L
TF 10-0 1:31
D. Tiongson
---
Cadet National Duals - Freestyle
2nd Wrestleback (8 Team)
152
02/21
L
TF 15-0 5:18
C. Moody
Bingham
UHSAA Super State Championship
Semifinal Consolation
138
02/21
W
F 0-0 0:18
L. Memmott
Layton
UHSAA Super State Championship
2nd Wrestleback (16 man & 3 man)
138
02/21
L
DEC 6-2
B. Green
Davis
UHSAA Super State Championship
Round 1 (16 man & 3 man)
138
02/12
L
DEC 8-1
K. Smith
Box Elder
2015 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons Round 3
4A 138
02/12
W
F 7-3 3:00
K. Bray
Mountain View
2015 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 2
4A 138
02/11
W
F 6-0 1:34
K. Lavulo
Woods Cross
2015 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 1
4A 138
02/11
L
DEC 6-4
T. Hellstrom
Maple Mountain
2015 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Champ Round 1
4A 138
02/05
L
DEC 3-1
M. Rojas
Highland
2015 Utah State 4A Divisional B
Placement Matches (32 Man)
138
02/05
W
F 2-0 0:35
K. Freeman
Ogden
2015 Utah State 4A Divisional B
6th Wrestleback (32 Man)
138
02/05
W
DEC 13-6
R. Bowden
Wasatch
2015 Utah State 4A Divisional B
Semis & 5th WB (32 Man)
138
02/05
W
F 4-1 2:27
L. Sanchez
Logan
2015 Utah State 4A Divisional B
4th Wrestleback (32 Man)
138
02/04
L
DEC 3-2
M. Rojas
Highland
2015 Utah State 4A Divisional B
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
02/04
W
DEC 8-5
A. Jackson
Skyline
2015 Utah State 4A Divisional B
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
02/04
W
F 2-0 0:40
A. Harris
Timpanogos
2015 Utah State 4A Divisional B
Round 1 (32 Man)
138
01/28
W
F 10-0 3:13
N. Buhler
Springville
Wasatch @ Springville
Round 1
138
01/24
W
DEC 6-1
T. Thornton
---
High Country Classic 2015
Placement Matches (16 Man)
138
01/24
W
F 7-5 4:20
K. Mora
---
High Country Classic 2015
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/24
W
F 2-0 1:36
J. Rogel
South Summit
High Country Classic 2015
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/24
W
F 0-0
C. Martinez
North Summit
High Country Classic 2015
Round 1 (16 Man)
138
01/22
L
DEC 11-6
T. Manookin
---
Payson @ Wasatch
Round 1
138
01/22
W
F 11-3 5:54
D. Brown
---
Wasatch @ Union
Round 1
138
01/18
W
DEC 11-5
K. Green
Beaver
The Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
138
01/17
L
DEC 10-4
T. Manookin
---
The Rockwell Rumble Second Chance
16 man quarters
138
01/17
W
DEC 8-3
D. Grover
Cedar
The Rockwell Rumble Second Chance
Round 1 (16 Man)
138
01/17
L
DEC 6-2
J. Hopkins
Mt. Crest
The Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
138
01/17
W
DEC 6-5
E. Konrad
Fruita Monument
The Rockwell Rumble
2nd Wrestleback (64 Man)
138
01/16
W
MD 16-7
K. Bray
Mt. View
The Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
01/16
L
MD 17-6
A. Strehle
---
The Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
138
01/09
W
DEC 11-7
J. Martin
Salem Hills
Wasatch @ Salem Hills
Round 1
138
12/12
L
F 4-0 3:06
G. Lamb
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
138
12/12
W
F 7-1 2:52
D. Rubalcaba
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
138
12/06
L
DEC 4-0
T. Thornton
---
L.I.T.
Round 4 WB
138
12/06
W
F 0-13 3:19
D. Herrera
Roy
L.I.T.
Round 3
138
12/05
L
DEC 8-1
D. Denton
---
L.I.T.
Round 2
138
12/05
W
DEC 8-2
J. Bullough
Copper Hills
L.I.T.
Round 1 (32 Man)
138
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-2 0:52
J. Casper
Tech Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 5th WB (32 Man)
135
02/08
W
F 0-5 2:27
W. Bennion
---
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (32 Man)
135
02/08
L
DEC 4-2
C. Legas
---
Utah Youth Super State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
02/08
W
F 13-3 2:05
C. Gould
Weber Warriors
Utah Youth Super State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 3-2
L. Crandall
South Summit
Utah Youth Super State
Medal Rounds
95
02/09
W
DEC 8-5
K. Lamb
---
Utah Youth Super State
6th Wrestleback (32 Man)
95
02/09
L
DEC 10-4
C. Skinner
---
Utah Youth Super State
Semis & 5th WB (32 Man)
95
02/09
W
MD 15-6
K. Barrett
---
Utah Youth Super State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
95
02/09
W
MD 18-6
T. Martinez
---
Utah Youth Super State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
95
02/02
W
DEC 6-4
C. Skinner
---
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Placement Matches (32 Man)
93
02/02
W
MD 13-1
B. Pace
Wayne
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Semis & 5th WB (32 Man)
93
02/02
W
F 0-0 1:45
C. Shiner
Carbon
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
93
02/01
W
F 0-0 0:48
T. Greene
---
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
93
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020