May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Brown
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
KNOXVILLE
Knoxville
Knoxville JV
Knoxville Wrestling Club
Rio Rancho
florida high
unattached
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
MD 13-1
B. Peters
Woods Cross
2018 UHSAA 5A/6A State Championships
3rd & 5th
5A 182
02/08
W
F 5-0 1:35
K. Chenoweth
Roy
2018 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons Semi-Finals
5A 182
02/08
L
F 4-1 0:56
B. Tassell
---
2018 UHSAA 5A/6A State Championships
Semis
5A 182
02/08
W
DEC 8-6 SV
B. Peters
Woods Cross
2018 UHSAA 5A/6A State Championships
Quarters
5A 182
02/07
W
F 4-1 1:51
J. Johnson
---
2018 UHSAA 5A/6A State Championships
Champ Round 1
5A 182
02/01
W
DEC 10-3
T. Zesiger
VIEWMONT
UHSAA 2018 5A DIV B
Rd 7 Placement Matches
182
02/01
W
F 12-1 4:16
D. Tanner
---
UHSAA 2018 5A DIV B
Round 6 - Conso
182
02/01
L
F 0-0 0:53
K. Chenoweth
ROY
UHSAA 2018 5A DIV B
Round 5 - Semis
182
01/31
W
DEC 10-3
K. Lamb
---
UHSAA 2018 5A DIV B
Round 3 - Quarters
182
01/31
W
F 4-1 1:44
J. Halsted
JORDAN
UHSAA 2018 5A DIV B
Round 2 Champ
182
12/16
L
FOR 0-0
B. Wilkerson
American Fork
Viewmont Invitational 2017 Varsity
Round 3: 2nd Wrestleback (16 Man)
182
12/15
L
FOR 2-0
A. Eidem
---
Viewmont Invitational 2017 Varsity
Round 2: Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/15
W
F 13-2 3:16
P. Escalante
Evanston
Viewmont Invitational 2017 Varsity
Round 1 (16 Man)
182
12/02
W
F 2-0 0:41
M. Witt
Taylorsville
L.I.T. 2017
5th place
182
12/02
L
F 18-5 3:37
J. Anderson
---
L.I.T. 2017
Cons Semi`s
182
12/02
W
F 5-0 3:00
T. Zesiger
Viewmont
L.I.T. 2017
Semi`s-cons
182
12/02
W
FOR 0-0
H. Harris
---
L.I.T. 2017
Round 7
182
12/02
L
F 4-1 3:15
S. Gardner
Wasatch
L.I.T. 2017
Round 6
182
12/01
W
F 2-0 1:07
K. Kristensen
Brighton
L.I.T. 2017
Round 4
182
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 6-4
C. Wiiliams
Cardinal Gibbons
2017 FHSAA State Championships
1st Place
1A 195
03/04
W
F 4-0 5:05
Z. Viers
Space Coast
2017 FHSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
1A 195
03/03
W
F 2-0 0:55
S. Smith
Victory Christian
2017 FHSAA State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
1A 195
03/03
W
F 2-0 0:36
F. Valdez
Hernando
2017 FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 195
02/25
W
F 0-0 1:33
D. Lunn
North Florida Christian
FHSAA 1A-R1
Placement Matches
195
02/25
W
DEC 3-2
K. Collins
Clay
FHSAA 1A-R1
Round 4 (semis and WB)
195
02/24
W
F 0-0 1:17
D. Ghant
Bay
FHSAA 1A-R1
Round 2 (quarters and WB)
195
02/24
W
F 0-0 0:47
J. Ossmann
Baker
FHSAA 1A-R1
Round 1 (16 Man)
195
02/17
W
F 0-0 1:52
J. Hinsey
---
FHSAA 1A-D2
Placement Matches
195
02/17
W
F 0-0 1:49
J. Walker
Godby
FHSAA 1A-D2
Round 4 (semis and WB)
195
02/09
W
DEF 0-0
J. Shaffer
Fremont
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
3rd & 5th
5A 182
02/09
L
F 16-10 5:25
J. Burton
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Cons Semi-Finals
5A 182
02/09
L
F 8-4 3:30
A. Clem
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Semis
5A 182
02/08
W
F 2-0 1:40
W. Anderton
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Quarters
5A 182
02/08
W
F 2-0 1:10
T. Barrus
Skyview
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Champ Round 1
5A 182
02/04
W
F 2-0 1:09
J. Hayworth
Bondurant-Farrar
IHSAA 2A Sect. 9
1st and 3rd Place
182
02/04
L
F 9-0 2:57
D. Rosenburg
---
IHSAA 2A Sect. 9
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
182
02/04
W
F 2-0 1:04
S. Mauss
Grinnell
IHSAA 2A Sect. 9
Quarterfinals (8 Man)
182
02/04
L
NC 0-0
D. Rosenburg
---
IHSAA 2A Sect. 9
2nd Place Match (8 Man)
182
02/03
W
FOR 5-1
J. Shaffer
FREMONT
UHSAA 2017 5A DIVISION
Rd 7 Placement Matches
B 182
02/03
W
DEC 8-2
J. Gunnell
MT CREST
UHSAA 2017 5A DIVISION
Round 6 - Conso
B 182
02/01
L
F 6-1 1:48
W. Anderton
---
UHSAA 2017 5A DIVISION
Round 4 - Semis
B 182
02/01
W
F 2-0 1:26
R. Payne
---
UHSAA 2017 5A DIVISION
Round 3 - Quarters (32 Man)
B 182
02/01
W
F 4-1 1:12
D. Bostock
MT CREST
UHSAA 2017 5A DIVISION
Round 2 Champ
B 182
01/28
W
DEC 3-1
D. Johnsom
Robert E. Lee
5 Star Invitational 2017
Placement (12 Man)
195
01/28
L
DEC 10-6
Z. Beason
Mount Pleasant
Southern Iowa Classic
Placement Matches & 4MRR & 5MRR
182
01/28
W
DEC 12-6
D. Lozano
Fort Madison
Southern Iowa Classic
8MWB & 16MWB & 5MRR
182
01/28
W
F 2-0 0:25
K. Flick
Centerville
Southern Iowa Classic
Semis & 8MWB & 16MWB & 4MRR &5MRR
182
01/28
W
F 0-0 0:47
J. Broussard
Atlantic Coast
5 Star Invitational 2017
Semis & WB (12 Man)
195
01/28
L
F 4-2 2:53
Z. Beason
Mount Pleasant
Southern Iowa Classic
Quarters & 16MWB & 4MRound & 5MRound
182
01/26
W
F 2-0 1:13
D. Weiermann
HLV
HLV Varsity Round Robin
Round 2 (5 Man)
182
01/26
L
F 6-1 2:59
K. Kriegel
HLV
HLV Varsity Round Robin
Round 1 (5 Man)
182
01/25
W
DEC 8-7
J. Hardy
Fremont
UHSAA 5a Dual State Championships
Semis & WB (16 Team)
184
01/25
W
MD 13-2
T. Carman
Herriman
UHSAA 5a Dual State Championships
Champ Round 1 (16 Team)
184
01/21
W
F 2-0 0:43
E. Frazier
Ankeny Centennial
Colfax-Mingo Championship Round
Finals (2 Man)
182 - 5th Place
01/19
W
F 0-0 3:00
J. Porritt
Layton
Viewmont @ Layton
Round 1
182
01/14
W
F 4-3 4:15
S. Chaffin
Pella
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 5 (12 Man)
182
01/14
W
F 2-0 1:48
J. Kessel
Fairfield
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 4 (12 Man)
182
01/14
L
F 2-0 1:05
B. HUNGER
---
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 3 (12 Man)
182
01/14
L
DEC 14-8
Z. Beason
Mount Pleasant
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 2 (12 Man)
182
01/14
W
F 4-2 2:32
J. Spencer
Chariton
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 1 (12 Man)
182
01/13
W
F 5-0 2:24
T. Galindo
Highland
Bobcat Brawl 2017
Round 6 (8 Team)
182
01/13
W
F 9-2 4:23
T. Barrus
Sky View
Bobcat Brawl 2017
Round 5 (8 Team)
182
01/13
W
TF 16-1 6:00
D. Osmun
Logan
Bobcat Brawl 2017
Round 3 (8 Team)
182
01/13
W
TF 18-1 4:58
N. Benoit
Preston
Bobcat Brawl 2017
Round 2 (8 Team)
182
01/08
W
F 2-1 3:48
A. Carr
Gilbert
PCM Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
182
01/07
W
F 0-0
J. Spencer
Chariton
PCM Mustang Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
182
01/07
W
DEC 6-4
J. Powell
Mountain Crest
2017 Richardson Memorial tournament
Consolation Finals
170
01/07
L
MD 15-3
D. Brog
Star Valley
2017 Richardson Memorial tournament
6th Wrestleback (32 Man)
170
01/07
L
F 2-2 3:29
A. Flesher
Pleasantville
PCM Mustang Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
182
01/07
W
DEC 14-9
J. Lund
---
2017 Richardson Memorial tournament
5th WB (32 Man)
170
01/07
W
F 2-0 1:57
D. Schlangen
PCM
PCM Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
01/07
W
FOR 0-0
H. Brown
---
2017 Richardson Memorial tournament
4th Wrestleback (32 Man)
170
01/07
W
DEC 6-3
J. Adams
Westwood
PCM Mustang Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
182
01/07
L
F 8-3 5:16
J. Porritt
Layton
2017 Richardson Memorial tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/06
W
F 5-2 2:51
D. Andersen
---
2017 Richardson Memorial tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
01/06
W
F 9-2 3:58
K. Smith
Syracuse
Viewmont @ Syracuse
Round 1
170
12/30
L
DEC 3-1
R. Smenda
fleming island
Knockout Christmas Classic
Placement Matches (32 Man)
197
12/30
W
DEC 3-2
K. Collins
clay
Knockout Christmas Classic
6th Wrestleback (32 Man)
197
12/30
L
MD 13-3
A. Stewart
Camden
Knockout Christmas Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
197
12/29
W
DEC 3-2 TB1
J. Marotta
freedom
Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
197
12/29
W
MD 11-2
K. Crouse
South dade
Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
197
12/17
L
MD 13-4
C. Legas
Orem
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 9 3rd place match
182
12/17
W
MD 11-2
S. Sampson
Ridgeline
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 8 (Consolation Semis)
182
12/17
W
MD 11-3
Z. Warren
Westlake
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 7 (Consolation Quarters)
182
12/17
W
MD 11-1
H. Johnson
Box Elder
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 6 (Consolation to go into top 8)
182
12/17
L
MD 11-3
C. Legas
Orem
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 4 (Quarterfinals)
182
12/16
W
F 13-1 5:47
S. Scheese
Woods Cross
Viewmont Invitational 2016 Varsity
Round 2 (Rd. of 16) & Conso. Rd. (1/32)
182
12/16
W
F 4-0 2:00
W. Sika
Granger
Viewmont @ Granger
Round 1
182
12/13
W
DEC 7-4
S. Crawford
Indianola
Knoxville JV Tournament
Placement Matches (8 Man)
195A
12/13
W
F 4-0 1:47
B. Deevers
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Knoxville JV Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
195A
12/13
W
F 2-0 0:25
T. Hower
Des Moines Lincoln
Knoxville JV Tournament
Quarterfinals (8 Man)
195A
12/08
W
F 2-0
G. Stastny
Westlake
Westlake @ Viewmont
Round 1
182
12/04
L
DEC 4-3
A. Clem
Layton
LIT 2016
Round 11 3rd place match
182
12/03
W
DEC 9-3
T. Birch
West Jordan
LIT 2016
Round 10 (Consolation Semis)
182
12/03
L
MD 12-4
R. Heywood
Wasatch
LIT 2016
Round 9 (Semis)
182
12/03
W
F 2-0 1:58
A. Johnson
South Summit
LIT 2016
Round 6 (Quarterfinals)
182
12/03
W
F 14-1 5:52
T. Young
Uintah
LIT 2016
Round 4 (Rd. of 16) & Conso. Rd. (1/32, 3/64)
182
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/18
L
F 2-0 1:53
K. Benson
Sergeant Bluff-Luton
BeaverBuilt Dual Camp
Round 1 (3 Team)
200
06/18
W
F 2-0 1:38
J. Pingel
Spencer
BeaverBuilt Dual Camp
Round 1 (3 Team)
200
06/18
W
F 2-0 0:34
K. Zufall
Estherville Lincoln Central
BeaverBuilt Dual Camp
Round 2 (3 Team)
200
06/18
L
F 2-0 0:25
L. Lampe
Kuemper Catholic
BeaverBuilt Dual Camp
Round 2 (3 Team)
200
02/13
W
DEC 2-1
B. Mason
Albia
IHSAA 2A Dist. 6
1st & 3rd (4 Man)
182
02/13
L
F 0-0 0:33
W. May
---
IHSAA 2A Dist. 6
Semifinals (4 Man)
182
02/13
L
NC 0-0
W. May
---
IHSAA 2A Dist. 6
2nd Place Match (4 Man)
182
02/11
L
MD 14-5
I. DeWeese
---
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons Round 3
5A 170
02/11
W
F 9-0 4:02
J. Gunnell
Mountain Crest
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 2
5A 170
02/10
L
DEC 3-1
J. Burton
---
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Quarters
5A 170
02/10
W
MD 14-3
A. Gonzalez
Westlake
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Champ Round 1
5A 170
02/06
W
DEC 11-8
B. Mason
Albia
IHSAA 2A Sect. 12
1st and 3rd Place
182
02/06
W
F 2-0 0:59
K. Warren
Centerville
IHSAA 2A Sect. 12
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
182
02/05
W
F 10-3 2:45
J. Gunnell
Mountain Crest
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 7 Placement Matches - 3rd, 5th & 7th
170
02/04
W
F 8-2 3:00
T. Hansen
---
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 6 - Consolation & 9th Place
170
02/04
L
DEC 5-2
J. Burton
---
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 4 - Semis (32 Man)
170
02/04
W
F 5-0 3:41
K. Chenoweth
Roy
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Round 3 - Quarters (32 Man)
170
02/03
W
F 2-0 1:28
W. Western
Lone Peak
2016 Utah 5A Division A Qualifier
Rd 2 Champ
170
01/30
L
F 2-0 1:46
T. Hanen
Fairfield
Southern Iowa Classic
Placement Matches & 4MRR & 5MRR
182
01/30
L
F 2-0 0:36
J. McAninch
Albia
Southern Iowa Classic
8MWB & 16MWB & 5MRR
182
01/30
W
F 9-1 5:48
D. Bass
Mount Pleasant
Southern Iowa Classic
Semis & 8MWB & 16MWB & 4MRR &5MRR
182
01/30
L
F 9-2 3:51
A. Angle
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Southern Iowa Classic
Quarters & 16MWB & 4MRound & 5MRound
182
01/25
W
F 0-0
J. Porritt
Layton
Layton @ Viewmont
Round 1
170
01/22
W
DEC 5-1
N. Warden
Davis
Viewmont @ Davis
Round 1
170
01/16
W
F 2-2 1:10
K. Warren
Centerville
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 5 (12 Man)
182
01/16
L
F 4-0 4:14
S. Kirby
Pella
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 4 (12 Man)
182
01/16
W
DEC 7-0
T. Hanen
Fairfield
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 3 (12 Man)
182
01/16
L
F 6-4 4:49
C. Gillespie
Kirksville
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 2 (12 Man)
182
01/16
L
F 2-0 1:39
D. Arzani
Interstate 35
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 1 (12 Man)
182
01/15
W
F 5-0 0:48
J. Hoopes
Highland
Bobcat Brawl 2016
Round 4 (8 Team)
170
01/15
W
DEC 12-8
T. Millburn
Box Elder
Bobcat Brawl 2016
Round 7 (8 Team)
170
01/15
W
F 2-0 0:56
K. Hall
---
Bobcat Brawl 2016
Round 5 (8 Team)
170
01/15
L
DEC 2-0
S. Seamons
Preston
Bobcat Brawl 2016
Round 3 (8 Team)
170
01/10
W
F 2-0 0:58
J. Currans
Gilbert
PCM Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
182
01/09
L
F 2-0 2:29
J. Hardin
Lynnville-Sully
PCM Mustang Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
182
01/09
W
F 2-0 1:30
E. Mann
Pleasantville
PCM Mustang Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
182
01/09
L
MD 8-0
S. Johnson
---
2016 Richardson Memorial
5th WB (32 Man)
170
01/09
L
MD 12-3
T. Johnston
Carlisle
PCM Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
01/09
W
F 8-12 4:11
C. Bywater
Bear River
2016 Richardson Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
170
01/09
W
F 4-1 1:52
D. Schlangen
PCM
PCM Mustang Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
182
01/09
L
TF 15-0 4:04
B. Bolingbroke
Clearfield
2016 Richardson Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/08
W
F 7-0 3:51
C. Stinnett
---
2016 Richardson Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/19
L
DEC 9-8
C. Laurens
COLFAX-MINGO
L-S Invitational
Final Round all Brackets
182
12/19
W
DEF 0-0
J. Hardin
LINNVILLE SULLY
L-S Invitational
Round 1 All Brackets
182
12/18
L
F 6-7 4:45
A. Angle
Eddyville-Blakesburg-Fremont
EBF, Clarke, Knoxville, CD
Champ. Round 1
182
12/18
L
F 2-0 1:00
n. bair
Clarke
EBF, Clarke, Knoxville, CD
Champ. Round 1
182
12/12
L
FOR 0-0
K. Warren
Centerville
Dan Christensen Invitational
Placement Matches (16 Man)
182
12/12
L
DEF 0-0
E. Mann
Pleasantville
Dan Christensen Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
182
12/12
L
DEF 0-0 0:22
B. Mason
Albia
Dan Christensen Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
182
12/12
W
DEC 6-2
D. Golwitzer
Van Meter
Dan Christensen Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/11
L
F 5-0 1:47
A. Messer
Pella
Indianola/Ottumwa/Pella/Knoxville
Champ. Round 1
182
12/05
W
MD 9-1
B. Albertsen
Viewmont
2015 L.I.T. JV
1st place match
170
12/05
W
F 3-4 1:58
C. Rose
---
2015 L.I.T. JV
semi`s
170
12/05
W
MD 14-4
J. Miller
Union
2015 L.I.T. JV
Quarters & 5th WB (64 Man)
170
12/04
W
F 0-0
M. Clark
Weber
2015 L.I.T. JV
Round 4 Champ & WB (64 Man)
170
12/04
W
F 0-0 0:10
M. Nou
West
2015 L.I.T. JV
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
12/04
W
F 0-0
B. Mccombs
Layton Christian Academy
2015 L.I.T. JV
Round 1 (64 Man)
170
12/04
W
F 3-4 2:27
H. Walker
Newton
Knoxville @ Newton
Round 1
182
12/04
W
F 3-4 2:27
H. Walker
Newton
Newton/Knoxville/PCM
Champ. Round 1
182
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
MD 11-1
K. Merenda
Creekview
2015 GHSA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
5A-182
02/13
W
DEC 3-2
A. Irish
South Effingham
2015 GHSA State Championships
1st WB (16 Man)
5A-182
02/12
L
F 3-0 3:27
T. WOODS
---
2015 GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
5A-182
02/12
W
F 9-4 3:27
J. Aldaba
Ottumwa
Pella/Knoxville/Ottumwa/Indianola Quad
Champ. Round 1
170
02/11
L
F 14-6 1:54
L. Erickson
Mediapolis
Knoxville @ Mediapolis
Round 1
170
02/07
W
F 0-0 2:40
S. Agan
St. Francis
GHSA Class A - West Sectional
Placement Matches (8 Man)
182
02/07
L
F 0-0 4:26
S. Frazier
Trion
GHSA Class A - West Sectional
2nd Wrestleback (8 Man)
182
02/07
L
DEC 4-1
E. Wilson
---
GHSA Class 5A - East Sectional
Placement (16 Man)
182
02/07
L
F 8-2 2:48
B. Mason
Albia
IHSAA 2A Sect. 7
1st, 3rd, 5th (8 Man)
170
02/07
W
FOR 0-0
R. Cox
Towns County
GHSA Class A - West Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
182
02/07
L
F 15-13 4:00
C. Stevenson
Chariton
IHSAA 2A Sect. 7
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
02/07
L
DEC 4-1
D. Curry
Jones Co.
GHSA Class 5A - East Sectional
4th Wrestleback (16 Man)
182
02/07
L
F 0-0 0:39
D. Mosley
---
GHSA Class A - West Sectional
Quarterfinals (8 Man)
182
02/07
L
F 0-0 0:37
O. Graham
Clarke Central
GHSA Class 5A - East Sectional
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
02/07
W
DEC 1-0
M. Holmes
Cross Creek
GHSA Class 5A - East Sectional
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
02/06
W
DEC 7-6
T. Santibanez
Winder Barrow
GHSA Class 5A - East Sectional
Round 1 (16 Man)
182
01/31
W
MD 16-7
C. Stevenson
Chariton
Southern Iowa Classic
Placement Matches (8 & 16 Man)
170
01/31
W
F 7-0 3:35
B. Lunsford
Fairfield
Southern Iowa Classic
2nd WB (8 Man) & 4th WB (16 Man)
170
01/31
L
DEC 9-4
L. Alberts
Keokuk
Southern Iowa Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/31
W
F 4-0 2:40
J. Sykes
Fort Madison
Southern Iowa Classic
Quarters (8 & 16 Man) & 1st WB (16 Man)
170
01/31
W
F 11-0 5:36
D. Bass
Mount Pleasant
Southern Iowa Classic
Round 1 (16 Man)
170
01/24
L
FOR 0-0
G. Miller
---
47th Annual John Byers Invitational
Consolation 12 man
170
01/24
L
FOR 0-0
L. Lewis
Maquoketa
47th Annual John Byers Invitational
Byers5
170
01/24
L
FOR 2-0
M. Chapman
---
47th Annual John Byers Invitational
Byers4
170
01/24
W
F 5-6 1:53
C. White
Clear Creek-Amana
47th Annual John Byers Invitational
Byers2
170
01/23
L
F 2-0 0:27
C. Jones
Oskaloosa
Knoxville @ Oskaloosa
Round 1
170
01/17
L
F 9-1 4:53
P. Patterson
Newton
Mike Halupnick Big Red Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
170
01/17
L
F 8-0 3:20
Z. Moore
---
Mike Halupnick Big Red Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
170
01/10
W
F 2-0 2:40
T. Copeland
Pekin
PCM Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
170
01/10
W
F 4-5 1:27
E. Mann
Pleasantville
PCM Mustang Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
170
01/10
L
F 2-1 2:53
A. Messer
Pella
PCM Mustang Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
170
01/10
L
F 9-2 2:37
D. Ilyenko
Chariton
PCM Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/10
W
F 2-0 1:38
T. Copeland
Pekin
PCM Mustang Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
170
12/20
L
F 2-0 0:37
A. Lentz
Ogden
LS Duals JV
Champ. Round 1
170
12/20
L
F 2-0 0:36
A. Lentz
Ogden
North Mahaska/Tri-County/Cardinal/Colfax-Mingo/Knoxville/Midland/VanMeter/Ogden/L-S
Champ. Round 1
170
12/20
L
F 12-11 4:50
T. Albert
Cardinal Community
North Mahaska/Tri-County/Cardinal/Colfax-Mingo/Knoxville/Midland/VanMeter/Ogden/L-S
Champ. Round 1
170
12/20
L
F 2-0 0:50
J. Hardin
Lynnville-Sully
North Mahaska/Tri-County/Cardinal/Colfax-Mingo/Knoxville/Midland/VanMeter/Ogden/L-S
Champ. Round 1
170
12/20
W
DEC 10-3
D. Golwitzer
Van Meter
North Mahaska/Tri-County/Cardinal/Colfax-Mingo/Knoxville/Midland/VanMeter/Ogden/L-S
Champ. Round 1
170
12/19
L
MD 13-1
G. Clark
Central Decatur
Clarke/EBF/Knoxville @ Osceola
Champ. Round 1
170
12/19
L
MD 13-1
G. Clark
Central Decatur
Clarke/EBF/Knoxville @ Osceola
Champ. Round 1
170
12/19
L
F 7-1 2:27
B. Wursta
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Clarke/EBF/Knoxville @ Osceola
Champ. Round 1
170
12/19
W
F 2-0 0:43
s. crees
Clarke
Clarke/EBF/Knoxville @ Osceola
Champ. Round 1
170
12/13
W
F 4-3 2:43
G. Clark
Central Decatur
Central Decatur Invitational
Placement Matches (16 Man)
170
12/13
L
F 4-2 1:58
D. Ilyenko
Chariton
Central Decatur Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
170
12/13
W
F 8-1 2:25
E. Mann
Pleasantville
Central Decatur Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
170
12/13
L
F 5-0 3:01
G. Clark
Central Decatur
Central Decatur Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/12
W
F 9-4 3:27
J. Aldaba
Ottumwa
Knoxville @ Ottumwa
Round 1
170
12/12
W
F 5-4 3:08
A. Messer
Pella
Knoxville @ Pella
Round 1
170
12/05
W
F 0-0
J. Lukefahr
Newton
Newton @ Knoxville
Round 1
220
12/04
W
F 2-0 0:57
B. Rhone
Newton
Newton @ Knoxville
Round 1
145
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
F 4-1 1:41
C. Archer
Eddyville-Blakesburg
Centerville JV Tournament
Round 3 (4 Man)
164-168
01/18
W
F 2-0 1:31
R. Briones
Columbus Community
Centerville JV Tournament
Round 2 (4 Man)
164-168
01/18
W
F 7-1 1:21
C. Day
Davis County
Centerville JV Tournament
Round 1 (4 Man)
164-168
12/21
W
DEC 12-10 SV
W. White
---
Red Owens Holiday Tournament
Round 5 (6 Team)
182
12/20
L
F 2-0 0:18
C. Crawford
Indianola
Knoxville @ Indianola
Round 1
160
12/12
W
F 2-0 0:43
K. Hicok
Dallas Center-Grimes
JV @Knoxville
Champ. Round 1
160
12/12
L
F 2-4 0:27
I. Romo
Cleveland
Rio Rancho @ Cleveland
Round 1
160
12/06
W
F 2-0 1:19
E. Kimmel
Newton
Knoxville @ Newton
Round 1
152
11/03
L
F 9-1 2:57
J. Shahrikian
Alpha Wrestling Academy
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
7th Place Matches
182
11/02
L
F 5-0 1:44
E. Avery
Team Poeta
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R10.2 - WB
182
11/02
W
F 2-0 0:53
C. Sterk
Sgt Bluff/Luton Warriors
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
182
11/02
L
F 5-0 1:19
N. Traxler
Team Overtime
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
182
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 10-3
C. Donelson
---
Iowa AAU Kids State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
171
02/24
W
DEC 11-5
N. Becker
Kuemper Knights
Iowa AAU Kids State Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
171
02/23
L
DEC 10-3
M. Jackson
Akron Westfield
Iowa AAU Kids State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
171
02/23
W
DEC 3-0
J. Shafer
Central Springs
Iowa AAU Kids State Championship
Round 1 (32 Man)
171
01/27
L
F 10-2 3:19
E. Miller
Unattached
Iowa Wrestling Super State Championships
Round 7
175
01/27
W
DEC 9-4
S. Gerst
Unattached
Iowa Wrestling Super State Championships
Round 6
175
01/27
W
F 2-0 1:25
R. Lopez
Knight Wrestling Academy
Iowa Wrestling Super State Championships
Round 5
175
01/27
W
F 4-1 2:18
K. Reeves
Unattached
Iowa Wrestling Super State Championships
Round 4
175
01/27
L
F 6-2 3:29
S. Gerst
Unattached
Iowa Wrestling Super State Championships
Round 2
175
12/29
L
F 2-0 0:38
R. Pfiffner
Benton Cat Pak
Iowa Grade School & Junior High State
Round 5 (5 Man)
180
12/29
L
F 2-0 0:53
T. Johnston
Mat-Burns Wrestling Club
Iowa Grade School & Junior High State
Round 4 (5 Man)
180
12/29
L
F 5-0 2:58
E. Miller
---
Iowa Grade School & Junior High State
Round 3 (5 Man)
180
12/29
L
F 10-8 2:57
K. Reeves
Savage Wrestling
Iowa Grade School & Junior High State
Round 1 (5 Man)
180
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020