Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
DRAEGEN ORINE
Results
Videos
News
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
MO
SECKMAN
Seckman
Seckman High School
Team Shutt Penguin
Wyoming Seminary
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
MD 15-5
M. Sipes
Staley
MSHSAA Boys State Championships
Championships
132 Class 4
02/24
W
Replay
TF 25-8 5:03
C. Nally
Lee`s Summit
MSHSAA Boys State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
132 Class 4
02/24
W
Replay
DEC 11-4
R. Stewart
Liberty
MSHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
132 Class 4
02/24
W
Replay
TF 22-7 2:39
L. Gideon
Central (Springfield)
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
132 Class 4
02/17
W
DEF 12-5 1:21
K. King
Jackson
MSHSAA Boys Class 4 District 1
Placement
132
02/17
W
F 10-4 0:57
J. Kennington
Lafayette (Wildwood)
MSHSAA Boys Class 4 District 1
Semifinals
132
02/17
W
F 20-8 2:29
T. Ahrens
Northwest (Cedar Hill)
MSHSAA Boys Class 4 District 1
Quarterfinals
132
02/16
W
F 12-5 1:31
L. Schanz
Kirkwood
MSHSAA Boys Class 4 District 1
Round 1 (16 Man)
132
02/03
W
TF 21-4 3:23
D. Chisam
St. Pius X (Kansas City)
Cody Greene Memorial Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
02/03
W
TF 22-6 5:07
K. KING
Jackson
Cody Greene Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/03
W
F 17-5 1:53
M. Hogan
Chaminade
Cody Greene Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/03
W
F 6-1 0:47
P. Glorioso
Gateway Science Academy Charter
Cody Greene Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/25
W
F 8-3 1:08
A. FORTH
Lindbergh
Seckman Vs Lindbergh
Round 1
132
01/24
W
F 19-6 2:22
J. Turner
Fox
Fox @ Seckman
Round 1
138
01/20
W
MD 15-6
M. Sipes
STALEY
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 10-FINALS
132
01/20
W
TF 23-8 3:06
C. Harrington
OZARK
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 7a
132
01/20
W
F 24-11 3:43
R. Young
INDIANOLA
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 4 (CHAMP QUARTERS)
132
01/19
W
F 26-12 2:26
G. Lyons
PLEASANT HILL
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 2a
132
01/13
W
DEC 8-2
B. Eikermann
Francis Howell
St. Charles West Invitational 2024- Boys
Placement Matches (16 Man)
138
01/13
W
TF 19-3 3:10
A. Kaletka
Mehlville
St. Charles West Invitational 2024- Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/13
W
TF 19-4 2:09
r. Hogue
Althoff Catholic
St. Charles West Invitational 2024- Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/13
W
F 10-4 0:48
E. WYNN
Timberland
St. Charles West Invitational 2024- Boys
Round 1 (16 Man)
138
01/11
W
F 0-0
Q. Bernat
Eureka
Seckman Vs. Eureka
Round 1
132
01/06
W
F 14-0 3:00
C. Roark
Lebanon
2024 Lafayette `Fred Ross` Invitational Boys
Finals
132
01/06
W
F 12-1 1:15
J. Kennington
Lafayette Jv
2024 Lafayette `Fred Ross` Invitational Boys
Semis & WB (16 Man)
132
01/06
W
F 16-2 2:20
T. Birkenmaier
Blue Springs
2024 Lafayette `Fred Ross` Invitational Boys
Quarters & WB (16 Man)
132
01/06
W
F 11-2 0:56
I. Reed
Clayton
2024 Lafayette `Fred Ross` Invitational Boys
Champ Round 1 (16 Man)
132
01/05
W
TF 19-4
M. Todd
Christian Brothers College
Seckman/Nixa/@CBC Tri-dual
Round 1
132
01/05
W
F 0-0 0:18
E. Rutherford
Nixa
Seckman/Nixa/@CBC Tri-dual
Round 1
132
12/18
W
DEC 6-4 SV
E. Sement
Council Rock North Hs
Powerade
Semifinals
127
12/09
L
Replay
DEC 6-3
M. Gibson
Bishop McCort
Walsh Ironman 2023
7th Place
132
12/09
L
Replay
DEC 3-2
M. Botello
Wyoming Seminary (PA)
Walsh Ironman 2023
Round 8 (Conso)
132
12/09
W
Replay
DEC 4-3
J. Paridon
Lake Highland Prep
Walsh Ironman 2023
Round 7 (Conso)
132
12/09
W
Replay
DEC 8-3
K. Shawger
St. Xavier
Walsh Ironman 2023
Round 6 (Conso)
132
12/09
W
Replay
MD 13-3
J. Romano
Lake Catholic
Walsh Ironman 2023
ROUND 5
132
12/09
L
Replay
DEC 3-2
M. Lopes
Blair Academy
Walsh Ironman 2023
ROUND 4
132
12/08
W
Replay
MD 10-0
S. Palmisano
Mayfield
Walsh Ironman 2023
ROUND 2
132
12/08
W
Replay
DEC 7-2
K. Jardine
Wadsworth
Walsh Ironman 2023
Round 1 (64 Man)
132
12/06
W
F 9-2 0:46
K. Branch
Lebanon
Seckman/Ozark/@Lebanon Tri-Dual
Round 1
138
12/05
W
F 14-2 2:20
C. Harrington
Ozark
Seckman/Ozark/@Lebanon Tri-Dual
Round 1
138
12/02
W
DEC 10-5
N. Keen
Francis Howell Central
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
12/02
W
F 0-0 3:27
P. Elliot
Hannibal
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
F 13-5 1:33
G. Holt
Fulton
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
W
F 6-2 0:51
J. Deimund
Festus
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
W
Replay
DEC 5-2
B. Fanelli
Easton
2023 Virginia Duals National High School
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
01/13
W
Replay
F 7-1 1:33
B. Luster
Bethel
2023 Virginia Duals National High School
Quarterfinals (8 Team)
126
01/13
W
Replay
DEC 5-2
C. Bunting
Nazareth
2023 Virginia Duals National High School
Placement Matches (8 Team)
132
01/07
W
TF 20-5 3:25
J. Torres
Malvern Prep
2023 Bissell Invitational
Placements
126
01/07
W
F 6-1 2:44
J. Schneider
Greens Farms Academy
2023 Bissell Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/07
W
F 9-3 2:25
J. Jurkovic
Gilman
2023 Bissell Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/10
L
Replay
DEC 3-1 SV
M. Gibson
Bishop McCort
Walsh Ironman 2022
5th place
126
12/10
L
Replay
DEC 3-1 SV
M. Gallagher
Bayport Blue Point
Walsh Ironman 2022
Conso Semi
126
12/10
W
Replay
DEC 5-1
J. Garcia
Marmion Academy
Walsh Ironman 2022
Round 8 (Conso)
126
12/10
W
Replay
DEC 3-0
A. McBurney
---
Walsh Ironman 2022
Round 7 (Conso)
126
12/10
L
Replay
DEC 7-4
M. McGowan
Blair Academy
Walsh Ironman 2022
Quarter
126
12/09
W
Replay
DEC 5-4
J. McComas
Stillwater
Walsh Ironman 2022
ROUND 4
126
12/09
W
Replay
DEC 8-3
A. Allen
La Salle
Walsh Ironman 2022
ROUND 2
126
10/16
L
Replay
DEC 8-6
A. Lucchiani
VA
2022 Defense Soap Super 32
Consi of 8 #1
126 lbs
10/15
W
Replay
DEC 5-3
V. D'Alessandro
OH
2022 Defense Soap Super 32
Consi of 16 #2
126 lbs
10/15
W
Replay
DEC 7-1
C. Vargo
PA
2022 Defense Soap Super 32
Consi of 16 #1
126 lbs
10/15
W
Replay
DEC 0-6
V. Gutierrez
---
2022 Defense Soap Super 32
Consi of 32 #2
126 lbs
10/15
L
Replay
DEC 14-7
M. Gibson
PA
2022 Defense Soap Super 32
Round of 32
126 lbs
10/15
W
Replay
DEC 10-7
A. Mills
GA
2022 Defense Soap Super 32
Round of 64
126 lbs
10/15
W
Replay
F 14-1 4:20
J. Yowell
VA
2022 Defense Soap Super 32
Round of 128
126 lbs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/30
W
Replay
MD 19-7
B. Valdez
Team Carnage
2022 NHSCA National Duals
5th Place
113 lbs
05/30
W
Replay
MD 18-4
M. Elton
Shore Thing Wave
2022 NHSCA National Duals
Consi of 4
113 lbs
05/30
W
Replay
F 15-4 3:40
D. Mcmillion
Quest School of Wrestling
2022 NHSCA National Duals
Quarter-Finals
113 lbs
05/30
W
Replay
TF 19-3 2:04
m. tocci
LAW Tyson
2022 NHSCA National Duals
Round of 16
113 lbs
05/30
W
Replay
MD 13-3
W. Pisarchick
Ragin Raisins Catawba
2022 NHSCA National Duals
Round of 32
113 lbs
05/29
W
Replay
TF 18-2 3:00
C. Wagner
Steel Knights
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
113 lbs
05/29
W
Replay
F 18-4 2:08
R. Vukobratovich
Illinois Cornstars Blue
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/28
W
Replay
F 2-0 1:29
J. Vitale
Shore Thing Blue
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
113 lbs
05/28
W
Replay
F 7-1 1:28
M. Tietjen
BlueWave
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/28
W
Replay
F 4-1 0:43
A. Watson
Combat Athletics Red
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
01/20
W
F 16-7 2:23
L. Tenny
Lafayette (Wildwood)
Seckman @ Lafayette (Wildwood)
Round 1
126
01/13
W
F 14-5 1:09
G. Guethle
Northwest (Cedar Hill)
Northwest (Cedar Hill) @ Seckman
Round 1
126
01/08
L
DEC 5-1
Z. Fugitt
Nixa High School
2022 Lafayette "Fred Ross" Invitational
1st
120b lbs
01/08
W
F 11-3 3:07
B. Dubes
Centralia Panthers
2022 Lafayette "Fred Ross" Invitational
Semi-Finals
120b lbs
01/08
W
TF 20-3 2:22
R. Dakin
Lafayette (Wildwood)
2022 Lafayette "Fred Ross" Invitational
Quarter-Finals
120b lbs
01/08
W
F 8-2 0:47
R. Johnson
Ritenour
2022 Lafayette "Fred Ross" Invitational
Round of 16
120b lbs
01/08
L
DEC 5-1
Z. Fugitt
---
Lafayette `Fred Ross` Invitational
Champ. Round 1
120
01/08
W
F 11-3 3:07
B. Dubes
---
Lafayette `Fred Ross` Invitational
Champ. Round 1
120
01/08
W
F 8-2 0:47
R. Johnson
Ritenour
Lafayette `Fred Ross` Invitational
Champ. Round 1
120
01/08
W
TF 20-3 2:22
R. Dakin
Lafayette (Wildwood)
Lafayette `Fred Ross` Invitational
Champ. Round 1
120
12/09
W
F 11-2 4:53
N. Keen
Francis Howell Central
FHC Quad Meet
Champ. Round 1
120
10/24
L
Replay
F 6-2 2:53
A. Koehler
MN
2021 Defense Soap Super 32
Consi of 8 #2
113 lbs
10/24
L
Replay
DEC 10-3
V. Kilkeary
PA
2021 Defense Soap Super 32
Quarter-Finals
113 lbs
10/23
W
Replay
DEC 3-1
G. Botero
PA
2021 Defense Soap Super 32
Round of 16
113 lbs
10/23
W
Replay
DEC 4-2
I. Paulino
MA
2021 Defense Soap Super 32
Round of 32
113 lbs
10/23
W
Replay
F 11-1 4:18
L. Lau
HI
2021 Defense Soap Super 32
Round of 64
113 lbs
10/23
W
Replay
F 9-1 2:20
J. Loveranes
VA
2021 Defense Soap Super 32
Round of 128
113 lbs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/19
W
Replay
VPO1 9-6
J. Consiglio
Pennsylvania
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
5th Place
113 lbs
07/19
L
Replay
VSU1 14-4 1:48
J. Forrest
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi-Semis
113 lbs
07/19
W
Replay
VPO1 14-13
D. Gorman
Georgia
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 4
113 lbs
07/19
W
Replay
VSU 10-0 1:45
M. Mills
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 8 #2
113 lbs
07/18
L
Replay
VPO1 19-10
V. Kilkeary
Pennsylvania
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Quarter-Finals
113 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 3:48
D. Johnson
Wisconsin
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 16
113 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 10-8
A. Serrano
Colorado
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 32
113 lbs
07/17
W
Replay
VFA 2:58 5-3
B. Townson
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 64
113 lbs
05/31
W
Replay
MD 9-1
L. Gill
Young Guns Black
2021 NHSCA National Duals
5th Place
106 lbs
05/31
W
Replay
F 16-3 3:46
a. seidel
---
2021 NHSCA National Duals
Consi of 4
106 lbs
05/31
W
Replay
DEC 5-2
B. Roark
Team Kong United
2021 NHSCA National Duals
Quarter-Finals
106 lbs
05/31
W
Replay
TF 15-0 3:35
K. Schroer
Team Diamond Fish Pink
2021 NHSCA National Duals
Round of 16
106 lbs
05/31
W
Replay
DEC 6-0
L. Bainey
4M Power
2021 NHSCA National Duals
Round of 32
106 lbs
05/30
W
Replay
TF 19-4 4:15
C. Osborne
Ohio Lightning
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
106 lbs
05/30
W
Replay
MD 13-2
T. Adams
Team Nauman Green Machine
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
106 lbs
05/30
W
Replay
F 6-2 2:24
D. Perdue
Ragin Raisins Merlot
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
106 lbs
05/29
W
Replay
F 10-0 1:50
C. Rossi
---
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
106 lbs
05/29
W
Replay
MD 13-1
K. Nowaczyk
Indiana Flash
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
106 lbs
05/29
W
Replay
MD 9-0
D. Ross
---
2021 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
106 lbs
04/25
L
Replay
DEC 9-6
E. Rivera
FL
2021 NHSCA High School Nationals
3rd Place
106 lbs
04/24
W
Replay
DEC 4-1
M. Marlow
NY
2021 NHSCA High School Nationals
Consi-Semis
106 lbs
04/24
W
Replay
DEC 3-2
B. Valdez
NM
2021 NHSCA High School Nationals
Consi of 4
106 lbs
04/24
W
Replay
F 2-0 0:50
J. Clem
---
2021 NHSCA High School Nationals
Consi of 8 #2
106 lbs
04/24
L
Replay
MD 15-5
B. Jordan
OH
2021 NHSCA High School Nationals
Quarter-Finals
106 lbs
04/23
W
Replay
DEC 4-2
P. Matecki
MO
2021 NHSCA High School Nationals
Round of 16
106 lbs
04/23
W
Replay
TF 15-0 3:25
D. Carpenter
---
2021 NHSCA High School Nationals
Round of 32
106 lbs
04/23
W
F 4-0 0:44
B. Riehl
PA
2021 NHSCA High School Nationals
Round of 64
106 lbs
04/23
W
F 4-0 3:44
C. Davis
NC
2021 NHSCA High School Nationals
Round of 128
106 lbs
03/14
L
DEC 4-2
L. Lilledahl
Christian Brothers College
MSHSAA State Championships
Placement Matches (16 Man)
106 Class 4
03/13
W
F 8-2 1:33
M. Domino
Liberty North
MSHSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
106 Class 4
03/13
W
F 2-0 1:03
T. Supernaw
Oak Park
MSHSAA State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
106 Class 4
02/27
W
DEC 2-1 TB1
L. Lilledahl
Christian Brothers College
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Placement Matches (8 Man)
106
02/27
W
TF 20-5 4:00
D. Roth
---
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/27
W
F 9-2 1:50
J. Griffith
Parkway South
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Quarterfinals (8 Man)
106
02/13
W
F 2-0 0:38
G. Taylor
---
MSHSAA Class 4 District 1
Placement Matches (8 Man)
106
02/13
W
F 2-0 0:20
D. Duchek
---
MSHSAA Class 4 District 1
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/06
W
F 14-8 3:56
M. Matschiner
---
Seckman Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
02/06
W
F 9-2 1:05
G. KUHN
Timberland
Seckman Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/02
W
TF 18-2 2:50
A. Stubblefield
Eureka
Eureka @ Seckman
Round 1
113
01/24
W
TF 20-3
D. Roth
---
Lafayette (Wildwood) @ Seckman
Round 1
106
01/23
W
TF 19-3 5:34
d. roth
Lafayette-Wildwood
Winnetonka Wrestling Invite- Staley Site
Round 3 (8 Team)
106
01/23
W
F 10-1 1:11
E. Howell
Park Hill
Winnetonka Wrestling Invite- Staley Site
Cross Bracket (8 Team)
106
01/23
W
DEC 5-4
B. Downey
Indianola High School
Winnetonka Wrestling Invite- Staley Site
Finals (2 Team)
106
01/23
W
F 6-2 1:58
J. Lambert
Belton High School
Winnetonka Wrestling Invite- Staley Site
Round 1 (8 Team)
106
01/16
W
F 16-2 4:23
D. Wallace
---
JCHS Steve Johnson Duals
Round 2 (6 Team)
106
01/16
W
DEC 6-2
P. Matecki
Whitfield
JCHS Steve Johnson Duals
Round 3 (6 Team)
106
01/16
W
F 6-1 1:55
C. Strope
Fatima
JCHS Steve Johnson Duals
Round 5 (6 Team)
106
12/29
W
F 12-2 1:56
Z. Kulin
Kennett
Jackson Varsity Tournament
Round 5 (6 Man)
113
12/29
W
F 9-2 1:15
T. Dickerman
Rockwood Summit
Jackson Varsity Tournament
Round 4 (6 Man)
113
12/29
W
F 8-2 1:15
R. Coy
Jackson
Jackson Varsity Tournament
Round 3 (6 Man)
113
12/17
W
F 0-0 1:11
A. Black
---
Hillsboro vs. Seckman
Champ. Round 1
106
12/16
W
F 4-1 0:48
A. Black
---
Hillsboro Dual
Champ. Round 1
106
12/11
W
F 0-0
L. Mallon
---
Seckman/Francis Howell Central/St. Charles West Tri-Meet
Champ. Round 1
113
12/05
W
DEC 6-2
P. Matecki
Whitfield
Fox Tournament
Champ. Round 1
106
12/05
W
F 2-0 0:35
M. Tyson
Holt
Fox Tournament
Champ. Round 1
106
12/05
W
MD 10-2
G. Alexander
---
Fox Tournament
Champ. Round 1
113
12/05
W
TF 17-1 2:30
B. Squires
Rolla
Fox Tournament
Champ. Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024