Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colton Miller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 4-1 1:27
Z. Guffey
Sigourney-Keota
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Cons. Semis (12 Man)
285
02/10
L
F 0-0 0:19
T. Dybevik
Colfax-Mingo
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Placement (12 Man)
285
02/10
L
DEC 4-3
L. Wright
West Branch
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Semis & WB (12 Man)
285
02/10
W
F 0-0 0:56
J. Devery
Regina, Iowa City
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Quarters (12 Man)
285
01/31
W
DEC 5-1
K. Long
Earlham
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
285
01/27
L
F 2-0 1:26
J. Cooper
Panorama
Charger Invitational 2024
Semis & WB (32 Man)
285
01/27
W
F 2-0 0:55
W. Hull
Ogden
Charger Invitational 2024
3rd WB (32 Man)
285
01/27
L
DEC 2-1
P. Jacobe
AC/GC
Charger Invitational 2024
Quarters & WB (32 Man)
285
01/26
L
DEC 3-0
J. Cooper
Panorama
EU/Pano/LS/Pville
Round 1
285
01/23
W
F 2-0 1:08
B. Bragg
Davis County
Davis County @ Pleasantville
Round 1
285
01/20
L
F 2-0 2:13
T. Cakerice
AP-GC
Kurt Hinschberger Invitational
Round 5 (5 Man)
285
01/20
L
F 2-1 5:09
T. Stadelmann
Newton
Kurt Hinschberger Invitational
Round 4 (5 Man)
285
01/20
W
F 2-0 0:47
J. Hopkins
Logan-Magnolia
Kurt Hinschberger Invitational
Round 1 (5 Man)
285
01/12
L
F 2-0 1:04
E. Green
Interstate 35
Pleasantville/I35/Ogden/WCV
Round 1
285
01/11
W
F 7-0 1:51
W. Hull
Ogden
Pleasantville/I35/Ogden/WCV
Round 1
285
01/06
L
F 2-0 0:18
T. Dybevik
Colfax-Mingo
Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/06
L
F 4-2 2:59
K. Long
Earlham
Mustang Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/06
L
F 0-0 2:34
B. Blackford
Southeast Polk
Mustang Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/06
W
F 4-7 4:33
K. Clark
PCM
Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/06
W
F 6-7 5:07
K. McBride
South Tama County
Mustang Invitational
Round 1 (16 Man)
285
12/16
W
F 2-0 1:51
M. Williams
Williamsburg
2023-24 Pleasantville Trojan Duals
Round 3 (8 Team)
285
12/16
L
F 2-0 0:58
P. Ballard
Albia
2023-24 Pleasantville Trojan Duals
Round 6 (8 Team)
285
12/16
W
DEC 7-1
A. Kuehler
Van Meter
2023-24 Pleasantville Trojan Duals
Round 7 (8 Team)
285
12/16
W
F 2-0 1:36
J. Cross
Colfax-Mingo
2023-24 Pleasantville Trojan Duals
Round 5 (8 Team)
285
12/16
L
F 7-0 3:09
J. Cooper
Panorama
2023-24 Pleasantville Trojan Duals
Round 2 (8 Team)
285
12/13
L
F 2-0 1:29
K. Long
Earlham
Earlham, Pleasantville, AC/GC
Round 1
285
12/13
L
F 6-0 4:24
P. Jacobe
AC/GC
Earlham, Pleasantville, AC/GC
Round 1
285
12/09
W
F 4-2 4:23
A. Honore
Iowa City, West
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
285
12/09
W
F 2-0 0:08
J. Stauffer
WACO, Wayland
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
285
12/09
L
F 0-0 2:50
I. Cox
Cardinal Community
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
285
12/09
W
F 2-0 0:31
N. Tum
North Mahaska
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
285
12/02
W
M FOR 0-0
C. Ammons
Pleasantville
Coach Riley Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
12/02
W
DEC 7-4
S. Kiesel
AHSTW
Coach Riley Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
285
12/02
L
DEC 7-2
R. Roberts
Knoxville
Coach Riley Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
285
12/02
L
F 2-0 2:21
T. Warner
Nodaway Valley
Coach Riley Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/02
W
F 2-0 0:28
C. Petty
Wayne, Corydon
Coach Riley Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
285
12/01
W
F 4-0 5:50
M. McDanel
Moravia
MstM, SEW-MD, Pleasantville, Moravia
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 5-2
I. Marquez
Des Moines East
Rich Gray Wrestling Invitational 2023
Semis Front & Back Side
285
01/21
W
F 2-0 0:16
H. Vonnahme
Kuemper Catholic
Rich Gray Wrestling Invitational 2023
2nd Round Consi
285
01/21
L
F 2-0 0:55
P. Ballard
Albia
Rich Gray Wrestling Invitational 2023
Quarters & 1st Round Consi
285
01/21
W
F 2-0 0:29
G. Hommer
Martensdale St. Mary`s
Rich Gray Wrestling Invitational 2023
Round of 16
285
01/07
L
DEC 5-1
J. Cooper
Panorama
PCM Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/07
W
F 2-1 3:08
N. Anderson
Nevada
PCM Mustang Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/07
W
F 2-0 1:44
R. Roberts
Knoxville
PCM Mustang Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/07
L
F 5-0 0:58
T. Collins
Southeast Polk
PCM Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024