Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Beau Robinson
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Little Falls
Little Falls Flyers
MN
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 3-1
W. Heitala
C-E-C Lumberjacks
MSHSL Section 7AA Individual
7: True 2nd
160
02/24
L
DEC 5-4
C. Jr
Mora
MSHSL Section 7AA Individual
5: 1st Place
160
02/24
W
DEC 6-1
B. Melby
Pierz
MSHSL Section 7AA Individual
3: Semifinals
160
02/24
W
F 5-0 2:59
E. Hansen
North Branch
MSHSL Section 7AA Individual
2: Quarterfinals
160
02/17
W
F 2-0 0:19
M. Seitz
Rush City-Braham
MSHSL Team Section 7AA
Semifinals (16 Team)
160
02/17
W
F 2-0 0:33
D. Skelly
Grand Rapids
MSHSL Team Section 7AA
1st Place Match (16 Team)
160
02/10
W
F 4-1 1:30
A. Sundberg
Annand-M Lk Lightning
Annand-M Lk Lightning vs. Little Falls
Round 1
160
02/03
W
DEC 5-0
G. Engelbrecht
Alexandria Area
Little Falls @ Alexandria Area
Round 1
160
01/27
L
MD 12-3
C. Olson
Delano
North Branch Invite
1st Place-Finals
160
01/27
L
MD 12-3
C. Olson
Delano
North Branch Invite
1st Place Match
160
01/27
W
F 11-2 3:15
T. Treager
St. Paul Washington Technology Magnet
North Branch Invite
Round 2
160
01/27
W
F 11-2 3:15
T. Treager
St. Paul Washington Technology Magnet
North Branch Invite
Semifinals
160
01/26
W
F 6-1 1:02
J. Schirmacher
Fridley
North Branch Invite
Round 1
160
01/26
W
F 6-1 1:02
J. Schirmacher
Fridley
North Branch Invite
Quarterfinals
160
01/26
W
F 4-0 1:37
T. Faber
Brainerd
Brainerd @ Little Falls
Round 1
160
01/26
W
F 2-0 0:26
W. Lueck
Foley
Foley @ Little Falls
Round 1
160
01/20
W
DEC 5-2
C. Skradski
Coon Rapids
Eastview Lightning Invite - Varsity
Placement Matches (16 Man)
160
01/20
W
F 2-2 2:19
L. Myers
Eastview
Eastview Lightning Invite - Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/20
L
TF 17-2 5:09
C. Petit
Wayzata
Eastview Lightning Invite - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/20
W
F 8-0 4:24
C. Glatz
Rosemount
Eastview Lightning Invite - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/20
W
F 9-1 3:28
D. Altavilla
Two Rivers
Eastview Lightning Invite - Varsity
Round 1 (16 Man)
160
01/19
W
DEC 5-1
T. Fairbanks
Bemidji
Little Falls @ Bemidji
Round 1
160
01/18
W
F 12-5 4:01
A. Parker
Fergus Falls
Fergus Falls vs. Little Falls
Round 1
160
01/06
W
DEC 5-3
B. Melby
Pierz
Little Falls @ Pierz
Round 1
160
12/22
W
F 2-0 0:42
M. Harer-Rogers
Mora
Mora @ Little Falls
Round 1
160
12/16
W
DEC 8-2
W. Ritter
Grand Rapids
Grand Rapids vs. Little Falls
Round 1
160
12/13
L
DEC 8-6 SV
L. Bieniek
Holdingford
Holdingford Tri with BBE and Little Falls
Round 1
160
12/13
L
DEC 5-3
E. Mueller
Belgrade-Brooten-Elrosa
Little Falls @ Belgrade-Brooten-Elrosa
Round 1
160
12/13
L
DEC 5-3
E. Mueller
Belgrade-Brooten-Elrosa
Holdingford/Little Falls Tri
Round 1
160
12/13
L
DEC 8-6 SV
L. Bieniek
Holdingford
Little Falls @ Holdingford
Round 1
160
12/06
L
DEC 4-2
E. Moscho
Rocori
Rocori vs. Little Falls
Round 1
160
10/21
W
DEC 4-1
E. Hetteen
Pinnacle
2023 Big Buck Preseason Nationals
Placement Matches (16 Man)
160
10/21
W
DEC 3-0
B. Neelan
Staples
2023 Big Buck Preseason Nationals
4th Wrestleback (16 Man)
160
10/21
L
DEC 4-0
R. Palmer
LCWM
2023 Big Buck Preseason Nationals
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
10/21
W
F 2-0 0:42
C. Larson
DGF
2023 Big Buck Preseason Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
10/21
W
F 2-0 1:06
C. Bercier
Belcourt
2023 Big Buck Preseason Nationals
Round 1 (16 Man)
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
MD 11-1
G. Engelbrecht
Alexandria Area
Alexandria Area @ Little Falls
Round 1
152
01/21
W
MD 11-3
K. Hixson
Sauk Rapids-Rice
Eastview Lightning Invite - Varsity
Placement Matches (16 Man)
152
01/21
W
F 2-0 0:14
T. Sullivan
Farmington
Eastview Lightning Invite - Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/21
L
DEC 5-0
C. Petit
Wayzata
Eastview Lightning Invite - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/21
W
F 2-0 0:26
J. Springer
St. Thomas Academy
Eastview Lightning Invite - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/19
L
DEC 4-0
C. Rudnitski
Foley
Little Falls @ Foley
Round 1
152
01/07
L
DEC 3-0
I. Jillson
Brainerd
Little Falls @ Brainerd
Round 1
152
10/28
L
Replay
DEC 5-4
R. Johnson
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
152
10/28
W
Replay
F 2-0 0:16
J. Jensen
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
152
10/28
L
Replay
DEC 6-1
G. Davis
IN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
152
10/28
W
Replay
F 5-0 1:49
E. Terrell
WI
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020