Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
garrett miller
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2008
2007
Team Name
The Wrestling Center
UnAttached
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 0-0 1:00
A. Mahr
Milton Wrestling Club
Dahlonega goldmine classic
Round 3 (4 Man)
90
12/22
L
F 0-0 0:42
S. Russell
The Wrestling Center
Dahlonega goldmine classic
Round 2 (4 Man)
90
12/22
W
F 0-0 0:39
D. Haynes
North Gwinnett Youth Wrestling
Dahlonega goldmine classic
Round 1 (4 Man)
90
12/21
W
F 0-0 0:32
A. Mahr
Milton Wrestling Club
Dahlonega goldmine classic
Round 4 (6 Man)
85
12/21
L
TF 13-3
S. Russell
The Wrestling Center
Dahlonega goldmine classic
Round 5 (6 Man)
85
12/21
L
DEC 7-0
H. Franklin
The Wrestling Academy
Dahlonega goldmine classic
Round 2 (6 Man)
85
12/21
L
DEC 7-4
B. Ninesling
Roswell Jr. Hornets WC
Dahlonega goldmine classic
Round 1 (6 Man)
85
12/06
W
FOR 0-0
A. Logan
Harrison Top Dog WC
Centennial Holiday Classic
Round 3 (4 Man)
85
12/06
L
F 11-3 2:45
S. Russell
The Wrestling Center
Centennial Holiday Classic
Placement Matches (8 Man)
90
12/06
L
DEC 9-2
S. Russell
The Wrestling Center
Centennial Holiday Classic
Round 2 (4 Man)
85
12/06
W
F 7-0 2:25
D. Whitehead
Walton Takedown Club
Centennial Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
90
12/06
W
F 0-0 2:21
S. Hutchinson
Rockmart Takedown Club
Centennial Holiday Classic
Round 1 (4 Man)
85
12/06
W
TF 10-0 0:33
T. Mertz
BT Titans WC
Centennial Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
90
11/29
L
F 0-0 0:37
D. Wheeler
Team Walton
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 2 (4 Man)
90
11/29
L
F 0-0 1:43
K. Springer
Jefferson USA WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 1 (4 Man)
90
11/29
W
DEC 8-2
B. Ninesling
Roswell Jr. Hornets WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 2 (4 Man)
85
11/29
L
DEC 6-2
G. Higginbotham
Union Grove Jr. Wolverines WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 1 (4 Man)
85
11/29
W
DEC 4-2
C. Westerman
McEachern WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 3 (4 Man)
85
03/01
W
F 0-0 0:48
J. Kelly
Gilmer County Park and rec
Qualifiers - Lafayette
Round 4 (6 Man)
85
03/01
W
DEC 5-2
T. Hill
Choo Choo Takedown
Qualifiers - Lafayette
Round 2 (6 Man)
85
03/01
W
DEC 14-7
J. Jackson
UnAttached
Qualifiers - Lafayette
Round 3 (6 Man)
85
03/01
W
F 0-0 3:11
C. Garland
Calhoun Takedown Club
Qualifiers - Lafayette
Round 1 (6 Man)
85
02/11
W
DEC 10-9
C. Eller
Team South Carolina
Northview Titan Classic
1st & 3rd (16 Man)
85
02/10
W
DEC 10-2
T. Marinelli
Jefferson USA WC
Northview Titan Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
02/10
W
F 5-0 2:55
D. Haynes
North Gwinnett Youth Wrestling
Northview Titan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/10
L
TF 11-0
W. Jacks
Trojan Wrestling Club
Northview Titan Classic
1st & 3rd (16 Man)
80
02/10
W
DEC 7-4
Z. Winter
Collins Hill WC
Northview Titan Classic
4th Wrestleback (16 Man)
80
02/10
W
DEC 9-2
S. Bullard
The Wrestling Academy
Northview Titan Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
02/09
W
F 10-1 2:38
B. Amoson
Union Grove Jr. Wolverines WC
Northview Titan Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
02/09
L
DEC 3-2
B. Bowen
North Gwinnett Youth Wrestling
Northview Titan Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
02/09
W
FOR 0-0
G. Simon
Union Grove Jr. Wolverines WC
Northview Titan Classic
Round 1 (16 Man)
80
01/13
L
DEC 8-4
W. Reynolds
Carrollton WC
McEachern Indian Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
90
01/13
W
DEC 6-5
Z. Murphy
Hillgrove Hawks
McEachern Indian Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/13
W
F 0-0 0:32
J. Kelly
Gilmer County Park and rec
McEachern Indian Classic
Round 1 (16 Man)
85
2007
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
W
F 0-0 1:05
T. Robinson
Etowah Youth WC
Walton Raider Classic
1st & 3rd (16 Man)
90
12/15
L
NC 0-0
J. Sexton
Pope Jr. WC
Walton Raider Classic
1st & 3rd (16 Man)
85
12/15
W
F 0-0
Z. Murphy
Hillgrove Hawks
Walton Raider Classic
4th Wrestleback (16 Man)
85
12/15
L
DEC 8-2
H. Rylas
Team Alabama
Walton Raider Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
12/15
W
TF 11-1
J. Haney
South Paulding Jr Spartans WC
Walton Raider Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/15
W
TF 11-0
B. Voyles
Patriot Takedown Club
Walton Raider Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
12/15
W
F 0-0
A. Kennedy
Team Walton
Walton Raider Classic
Round 1 (16 Man)
90
12/15
W
F 0-0 1:21
S. Orear
North Gwinnett Youth Wrestling
Walton Raider Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023