Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lukus Bohm
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2009-2010
2008-2009
2007-2008
2006-2007
Team Name
Shawano
Shawano Community
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 4-3
M. Mergener
Coleman
Pulaski Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
140
01/30
L
F 0-0 2:54
A. Dieringer
Port Washington
Pulaski Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/30
W
DEC 7-5
B. Iverson
Oconto Falls
Pulaski Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
140
01/23
L
DEC 2-0
Z. Lichuki
Oostburg
Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
140
01/23
L
F 0-0 4:08
A. Wanta
---
Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
01/23
W
DEC 7-2
B. Wiggins
Plymouth
Raider Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
140
01/23
L
DEC 7-3
J. BARNETT
---
Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/23
W
DEC 6-0
M. Duff
Sheboygan South
Raider Invitational
Round 1 (16 Man)
140
01/22
W
DEC 9-7
J. Boivin
---
Marinette @ Shawano
Round 1
145
01/15
W
DEC 6-2
D. Benton
Ashwaubenon
Ashwaubenon @ Shawano
Round 1
140
12/18
L
MD 13-4
B. Steudel
Hortonville
Shawano @ Hortonville
Round 1
140
12/06
W
DEC 3-2
L. Raleigh
Sheboygan North
Sheboygan North @ Shawano
Round 1
140
12/06
L
DEC 9-4
L. Kimball
Seymour
Shawano @ Seymour
Round 1
140
12/06
W
DEC 6-4
T. Fischer
Manitowoc Lincoln
Manitowoc Lincoln @ Shawano
Round 1
140
12/04
L
MD 12-4
M. Berceau
Luxemburg-Casco
Shawano @ Luxemburg-Casco
Round 1
140
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 3-0
O. Vandenlangenberg
Green Bay Preble/East
D1 Reg. 1 - Green Bay Preble/East
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
140
02/14
L
DEC 4-2
S. Reinhard
Pulaski
D1 Reg. 1 - Green Bay Preble/East
Quarterfinals (8 Man)
140
01/25
L
DEC 8-6
E. Simkowski
Stevens Point
Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
140
01/24
W
DEC 5-1
L. Schneider
Random Lake
Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
01/24
W
DEC 2-1
L. Lubenow
Oshkosh West
Raider Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
140
01/24
L
F 0-0 3:21
A. Blake
Bay Port
Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/24
W
DEC 3-2
J. Ertman
Sheboygan Falls
Raider Invitational
Round 1 (16 Man)
140
01/23
L
MD 11-3
A. Heidersheid
Oconto Falls
Oconto Falls @ Shawano
Round 1
140
01/18
L
DEC 3-1
J. Reimer
Freedom
Freedom Irish Invitational
Placement Matches (16 Man)
135
01/18
L
DEC 6-0
B. Steudel
Hortonville
Freedom Irish Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
01/17
W
F 0-0 3:40
M. Kramoris
Slinger
Freedom Irish Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
01/17
W
F 0-0 3:31
M. Breitrick
DePere
Freedom Irish Invitational
Round 1 (16 Man)
135
01/16
W
DEC 4-2
P. Schaefer
West De Pere
Shawano @ West De Pere
Round 1
140
01/09
L
DEC 7-4
B. Steward
Seymour
Shawano @ Seymour
Round 1
140
01/03
L
F 6-0 3:09
E. Croatt
Port Washington
Port Washington Invite
Champ. Round 1
140
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 6-0
T. Wolf
Oconto
Sheboygan North Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
112
01/19
W
DEC 1-0
K. Christian
Random Lake
Sheboygan North Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
112
01/19
W
DEC 2-0
E. Klein
Nicolet
Sheboygan North Raider Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
112
01/19
L
DEC 11-4
N. Brown
Sheboygan Falls
Sheboygan North Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
112
01/19
W
F 0-0 3:01
Z. Rogers
Oostburg
Sheboygan North Raider Invitational
Round 1 (16 Man)
112
01/12
L
DEC 2-0
C. Janowski
BayPort
Freedom Irish Invitational
Placement Matches (16 Man)
112
01/12
W
DEC 5-2
I. Grybush
Kiel
Freedom Irish Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
112
01/12
L
DEC 8-6
L. Fabry
Ashwaubenon
Freedom Irish Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
112
2006-2007
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 2-0
T. Giaimo
Appleton North
D1 Sect. B - Appleton North
Quarterfinals (8 Man)
103
02/10
W
F 0-0 1:57
B. Blaney
Bay Port
D1 Reg. 1 - Pulaski
2nd & 4th (8 Man)
103
02/10
L
DEC 5-2
J. Bobier
Kaukauna
D1 Reg. 1 - Pulaski
1st, 3rd, 5th (8 Man)
103
02/10
W
MD 10-2
K. Kelsey
Pulaski
D1 Reg. 1 - Pulaski
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
103
01/20
L
F 0-0 4:40
S. Kroening
Sheboygan South
Sheboygan North Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
103
01/20
L
DEC 1-0
J. Froelich
Oostburg
Sheboygan North Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
103
01/20
W
DEC 3-0
L. Fabry
Ashwaubenon
Sheboygan North Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
103
01/19
W
F 4-0 2:43
D. Willems
West De Pere
West De Pere @ Shawano
Round 1
103
01/05
W
DEC 4-1
B. Blaney
Bay Port
Shawano @ Bay Port
Round 1
103
01/04
W
DEC 4-1
B. Blaney
Bayport
West De Pere Triple Dual
Round 3
103
01/04
W
F 6-0 3:32
C. Bantle
Marinette
West De Pere Triple Dual
Round 1
103
12/08
W
FOR 0-0
L. Fabry
Ashwaubenon
Shawano @ Ashwaubenon
Round 1
103
12/01
W
F 2-0 1:39
J. Erickson
De Pere
Shawano @ De Pere
Round 1
103
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021