picture of 2021 Winter Cup & Elite Team Cup

Completed, Feb 25-28
 

Watch the 2021 Winter Cup & Elite Team Cup gymnastics event live Feb 25-28 on FloGymnastics. Replays available on demand.

Men's Competition

NameGym
Adrian De Los AngelesUSOPTC
Alec YoderOhio State
Alex DiabIllinois
Allan BowerOklahoma
Brandon WynnOhio State
Cameron BockMichigan
Crew BoldMinnesota
Donnell WhittenburgSalto Gymnastics Center
Eddie PenevUSOPTC
Garrett BrauntonUSAF Academy
Genki SuzukiOklahoma
Isaiah DrakeGymnastics Olympica USA
Kanji OyamaUSOPTC
Khoi YoungSportsplex Gymnastics
Kiwan WattsSun Devil Gymnastics Club
Landen BlixtInfinity Gymnastics Academy
Marvin KimbleSalto Gymnastics Center
Matt WenskeOklahoma
Michael MoranMinnesota
Mike FletcherIllinois
Paul JudaMichigan
Riley LoosStanford
Robert NeffUSOPTC
Sean MeltonOhio State
Shane WiskusMinnesota
Stephen NedoroscikPenn State
Taylor Burkhart5280 Gymnastics
Timothy WangUSAF Academy
Vitaliy GuimaraesOklahoma
Yul Moldauer5280 Gymnastics

Elite Team Cup

NameSTRegion  
Joseph PepeAZRegion 1
Arun ChhetriCARegion 1
Toma MurakawaCARegion 1
Vahe PetrosyanCARegion 1
Cailen WalkerCARegion 1
Landon WuCARegion 1
Payton LerwillIDRegion 2
Xander AgateWARegion 2
Eli HoberechtWARegion 2
Everett O’DonnellWARegion 2
Jonah SoltzWARegion 2
Bradley StroudWARegion 2
Caden ClintonTXRegion 3
Dallas HaleTXRegion 3
Asher HongTXRegion 3
Cameron LeeTXRegion 3
Vishal MandavaTXRegion 3
Dave WolmaTXRegion 3
Nathan CoutureIARegion 4
Zachary GilbaughIARegion 4
Zach SnyderIARegion 4
Nikolai KolesnikovMNRegion 4
A.J. MorganNERegion 4
Kellen RyanWIRegion 4
Tai GopaulILRegion 5
Lais NajjarILRegion 5
Kai UemuraILRegion 5
Ryan VanichtheeranontILRegion 5
Logan SchmittINRegion 5
Arthur AshtonOHRegion 5
Noah DhaliwalNJRegion 7
Justin CicconeNYRegion 7
Kristian GrahovskiNYRegion 7
Joshua KarnesPARegion 7
Caleb MeltonVARegion 7
Caden SpencerWVRegion 7
Jaden BlankFLRegion 8
Garrett SchooleyFLRegion 8
Maxim BereznevGARegion 8
Toby LiangGARegion 8
Danilo VicianaGARegion 8
Alexandru NitacheTNRegion 8
Kyler HartleyCORegion 9
Max KephartCORegion 9
Derek SchlagenhaufCORegion 9
Hunter MamawalNMRegion 9
Cayden MannosNMRegion 9
Brigham FrenthewayWYRegion 9

Women's Competition

NameGymSenior/Junior
Addison FattaPrestige GymnasticsSenior
Alonna KratzerTop Notch Training CenterSenior
Amari DraytonWorld Champions CentreSenior
Ashlee SullivanWOGAJunior
Autumn ReingoldGymnastics Olympica USAJunior
Charlotte BoothBrandy Johnson’s Global GymnasticsJunior
Ciena AlipioMidwest Gymnastics CenterSenior
Ella Kate ParkerCincinnati GymnasticsJunior
Elle MuellerTwin City TwistersSenior
Emily LeeWest Valley Gymnastics SchoolSenior
eMjae FrazierParkettes National Gymnastics CenterSenior
Emma MalabuyoTexas Dreams GymnasticsSenior
Faith TorrezLegacy Elite GymnasticsSenior
Hailey KleinFlips Gymnastics North ShoreSenior
Jade CareyArizona SunraysSenior
Jordan ChilesWorld Champions CentreSenior
Joscelyn RobersonNorth East Texas Elite GymnasticsJunior
Kaliya LincolnWOGAJunior
Karis GermanWorld Champions CentreSenior
Katelyn JongMetroplexJunior
Katelyn RosenMavericks GymnasticsSenior
Kayla DiCelloHill’s GymnasticsSenior
Konnor McClainRevolution GymnasticsSenior
Laurie HernandezGym-Max GymnasticsSenior
Levi Jung-RuivivarTwin City TwistersJunior
Lexi ZeissOmaha Gymnastics AcademySenior
Lilly LippeattCincinnati GymnasticsSenior
Lucy TobiaParkettes National Gymnastics CenterJunior
Lyden SaltnessMidwest Gymnastics CenterSenior
Madray JohnsonWOGAJunior
Michelle PinedaMetroplexJunior
Nola MatthewsAirborne Gymnastics Training CenterJunior
Olivia GreavesWorld Champions CentreSenior
Paloma SpiridonovaWOGAJunior
Riley McCuskerArizona SunraysSenior
Shilese JonesFuture Gymnastics AcademySenior
Sienna RobinsonBrowns Gymnastics Las VegasSenior
Skye BlakelyWOGASenior
Sunisa LeeMidwest Gymnastics CenterSenior
Sydney BarrosTexas Dreams GymnasticsSenior
Temple LandryTwin City TwistersSenior
Tiana SumanasekeraWest Valley Gymnastics SchoolJunior
Zoe MillerWorld Champions CentreSenior
Zoey MolomoMetroplexJunior