2019 Atlanta Crown Invitational
Duluth, GA
Jan 12, 2019

HALL A - LEVEL 10

SESSION A05
8:00 AMStretch

Arizona Sunrays, C&C Gymnastics, Everest Gymnastics 10 5 Everest Gymnastics, Mtn West, Iron Cross, Planet AL, Northwest GA, X-Cel Gym PA, Superior Gymnastics

8:20 AMIntro
8:30 AMWarm-up and competition
11:05 AMAwards
SESSION A06
11:05 AMStretch

Florida Elite, Bull City Gymnastics, High Point, Gymnastix, Ocean Tumblers, Legacy Gymnastics, Southeastern, Tift Gymnastics, Sparkle City, Upstate

11:25 AMIntro
11:35 AMWarm-up and competition
2:10 PMAwards
SESSION A07
2:10 PM
Stretch

American Twisters, Excalibur, Bull City Gymnastics, Lawrenceville, Easley Gymnastics, Intrigue, Georgia All Stars, Orlando Metro, Gymstars 10 2 Perfect Balance, Precizion 509, Roswell, River City, Summit Gymnastics, Starlight Gymnastics, The Matrix Gym

2:30 PMIntro
2:40 PMWarm-up and competition
4:55 PMAwards
SESSION A08 PREMIER
5:30 PM
StretchAmerican Twisters, Arizona Sunrays, High Point, Bull City Gymnastics, Huntsville, Everest Gymnastics, New Bern, First In Flight, Ocean Tumblers, Gymnastix, Perfect Balance, Gymstars, Rose's Gymnastics, Orlando Metro, Southeastern, VA-Techniques, X-Cel Gym PA
5:50 PMIntro
6:00 PMWarm-up and competition
9:15 PMAwards

HALL B - LEVEL 9

SESSION B05
8:00 AMStretch

Alabama Elite, Acadiana Gymnastics, Eagle Gymnastics, ARK WinGS,High Point, Auburn Gymnastics, Ocean Tumblers, Elite Energy, River City, First In Flight, Roswell, Florida Elite, Upstate, GGA Lawrenceville, Sparkle City, The Matrix Gym, West Georgia

8:20 AMIntro
8:30 AMWarm-up and competition
11:05 AMAwards
SESSION B06
11:05 AM
Stretch

Everest Gymnastics, Gymstars, Georgia All Stars, Orlando Metro, Gymnastics USA, Precizion 509, Mtn West, Rose's Gymnastics, Orlando Metro, Starlight Gymnastics, Perfect Balance, Ultimate Gymnastics, Tumblebees, VA-Techniques, X-Cel Gym PA

11:25 AMIntro
11:35 AMWarm-up and competition
3:35 PMAwards
SESSION B07
3:35 PM
Stretch

Buckhead Gymnastics, Arizona Sunrays, Gymnastix, C&C Gymnastics, Legacy Gymnastics, Coastal Point, Prattville YMCA, Coastal Point, Southeastern, ETC Gymnastics, Tift Gymnastics, Gymnastix, In Town Stars, Planet AL, United Gymstars

3:55 PMIntro
4:05 PMWarm-up and competition
6:40 PMAwards
SESSION B08
6:40 PM
Stretch

Atlanta North Stars, Bull City Gymnastics, Easley Gymnastics, Excalibur, Georgia Elite, Iron Cross, Mt. Si Gymnastics, Superior Gymnastics, Summit Gymnastics

7:00 PMIntro
7:10 PMWarm-up and competition
9:45 PMAwards