Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Miller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Humboldt
Walton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
FOR 0-0
C. Bautista
Cherokee
GHSA Class 7A Region 5
Placements
138
02/03
L
F 8-5 4:27
B. Tuchscher
Kennesaw Mountain
GHSA Class 7A Region 5
Consi Semi
138
02/03
L
F 3-2 1:31
E. Ayala
Wheeler
GHSA Class 7A Region 5
Semis and WB3
138
02/03
W
DEC 9-5
C. Bautista
Cherokee
GHSA Class 7A Region 5
Quarters and WB1
138
12/29
L
F 2-0 1:47
A. Williams
---
2023 Mile High Challenge Middle School Div
Round 5
111
12/29
L
F 9-1 2:43
J. Billy
Tuba City Boarding School
2023 Mile High Challenge Middle School Div
Round 4
111
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 6-0 4:50
M. Sims
Dacula
GHSA Class 7A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/11
L
F 2-0 1:27
J. Cox
---
GHSA Class 7A Section B
Round 1 (16 Man)
120
02/04
W
F 4-0 2:57
J. Gomez
Osborne
GHSA Class 7A Region 5
Placements
120
02/04
L
F 8-4 4:52
T. Daniels
North Cobb
GHSA Class 7A Region 5
Semis and WB3
120
12/22
W
F 0-0 5:58
S. Smallwood
Putnam County
Doug Eberhardt Duals
Champ. Round 1
126
12/06
L
FOR 0-0
S. Shirey
LaGrange
Screaming Eagle Invitational
Cons. Quarters
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 0-0
S. Dhanabalan
Lambert
GHSA Class 7A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/05
L
F 0-0
B. Patterson
---
GHSA Class 7A Section A
Round 1 (16 Man)
106
01/29
L
FOR 0-0
C. Alvarez
---
GHSA Class 7A Region 3
Placements
106
01/29
W
DEC 11-5
L. COLLIER
Harrison
GHSA Class 7A Region 3
Consi Semi
106
01/29
L
F 7-0 2:59
Z. Afalla
---
GHSA Class 7A Region 3
Semis and WB3
106
12/18
L
F 7-1 4:22
E. Fabrini
Wheeler
Cobb County Championship
Third
113
12/18
W
FOR 0-0
J. Abdelhadi
The Walker School
Cobb County Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
113
12/18
L
F 4-3 3:57
E. Fabrini
Wheeler
Cobb County Championship
Quarterfinals (8 Man)
113
12/04
L
DEC 8-2
J. Hillmer
Brookwood
Walton Duals
Champ. Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024