Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Britton Matejovsky
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Eaglecrest
Eaglecrest A
Eaglecrest Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
F 6-0 2:31
K. Johnson
Bison Wrestling Club
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (64, 32, 16)
152
03/02
L
DEC 6-0
Z. Stevens
Cherokee Trails
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 6
150
03/02
W
F 10-0 1:55
T. Dunn
Colorado
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 5
150
03/02
W
F 0-0 2:43
M. Jones
Colorado
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 2
150
03/02
W
F 2-0 0:50
L. Roybal
Columbine Wrestling Club
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 1
150
02/16
L
Replay
MD 11-0
K. Housego
Brighton
2024 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
150-5A
02/15
L
Replay
F 8-0 1:56
A. Eudaly
Arvada West
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
150-5A
02/10
W
DEC 11-5
C. Olsen
Doherty
CHSAA 5A Region 2
3rd and 5th Place Matches
150
02/10
W
F 5-4 2:16
L. Steiner
Rock Canyon
CHSAA 5A Region 2
Consi Semis
150
02/10
L
F 14-6 3:02
D. Wince
Ponderosa
CHSAA 5A Region 2
Semis and WB3
150
02/10
W
F 8-6 3:28
I. Infante
Northfield
CHSAA 5A Region 2
Quarterfinals and WB1
150
02/09
W
F 2-0 1:54
A. Sahin
Cherry Creek
CHSAA 5A Region 2
Round 1
150
02/02
W
F 12-2 3:05
R. IV
Prairie View
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 1 (6 Team)
150
02/02
W
F 0-9 4:21
L. Steiner
Rock Canyon
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 2 (6 Team)
150
02/02
W
F 4-0 1:09
S. Hernandez
Fort Lupton
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 4 (6 Team)
150
02/02
W
F 2-0 1:07
C. Kloberdanz
Sterling
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 3 (6 Team)
150
02/02
L
DEC 10-5
M. Marquez
Greeley West
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 5 (6 Team)
150
01/27
L
DEC 6-4
C. Tennant
Cherokee Trail
Centennial League Boys Championships 24
Placement Matches (8 Man)
150
01/27
W
F 3-2 1:39
A. Sahin
Cherry Creek
Centennial League Boys Championships 24
2nd Wrestleback (8 Man)
150
01/27
L
MD 18-6
J. Gonzales
Grandview
Centennial League Boys Championships 24
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
150
01/27
W
F 4-2 2:55
K. Martinez-Torres
Overland
Centennial League Boys Championships 24
Quarterfinals (8 Man)
150
01/20
W
F 2-2 0:54
L. Derby
Arapahoe
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Placement Matches
150
01/20
L
DEC 6-1
R. Kendall
Windsor
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
150
01/20
W
F 2-0 0:32
J. Arceo
Frederick
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
150
01/20
L
F 2-0 1:23
R. Hurtado
Jefferson
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/20
W
F 4-1 1:50
A. Smith
Legend
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
150
01/13
W
DEC 13-11
R. Kinslow-Smart
Las Animas
Rodriguez Tournament of Champions
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/13
W
F 5-1 2:15
S. Kobayashi
Discovery Canyon
Rodriguez Tournament of Champions
4th Wrestleback (32 Man)
150
01/13
L
F 5-2 2:05
M. Buffington
Fossil Ridge
Rodriguez Tournament of Champions
Rd 4 Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/13
W
F 4-0 2:01
B. Thomas
Aurora Central
Rodriguez Tournament of Champions
Rd 3 2nd Wrestleback (32 Man)
150
01/13
L
F 2-0 0:17
H. Maynes
Central - Grand Junction
Rodriguez Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/13
W
F 6-2 1:07
O. Zaiter
Highlands Ranch
Rodriguez Tournament of Champions
Round 1 (32 Man)
150
01/06
L
F 12-8 2:05
J. Wilson
Los Alamos
2024 Conflict at Cleveland
R5 4th WB Cons
152
01/05
L
F 10-4 1:06
B. William
Morenci Jr./Sr.
2024 Conflict at Cleveland
R3 Champ & R2 Cons
152
01/05
W
F 2-0 0:36
J. Hernandez
El Paso Eastlake
2024 Conflict at Cleveland
R2 Champ & R1 Cons
152
12/30
L
F 0-0 1:39
O. Mease
Fruita Monument
Ball Arena Duals
Round 1
150
12/15
W
Replay
F 2-2 1:23
T. Harrington
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
150
12/15
L
Replay
DEC 7-4
T. Wagner
Norfolk
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
F 4-0 2:28
D. Hames
Cheyenne East
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
157
12/15
W
Replay
F 6-3 3:40
G. McCoy
Smith Center HS
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
MD 14-0
B. Peacher
Bennington
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
150
12/15
L
Replay
F 5-0 1:20
M. Holzer
Lincoln Southeast
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
150
12/15
L
Replay
DEC 12-9
C. Peterson
Grand Island
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
F 2-0 0:16
J. Sherrell
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
157
12/15
W
Replay
F 2-4 2:38
L. Shuff
Gretna East
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
150
12/02
W
F 2-0 0:13
J. Hernandez
Greeley West
Greeley West JV Tournament
Round 4
157D
12/02
W
F 2-2 1:25
E. Muniz
Valley
Greeley West JV Tournament
Round 2
157D
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024