May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-11 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
May 11 · Resumes Today at 6:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emmanuel Zepeda
Results
College Results
College
College
High School
Team Name
Nebraska Wesleyan
Nebraska Wesleyan University
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 6-5
C. Allen
Cornell College
NCAA DIII Regional Lower Midwest
WB4
165
02/25
W
Replay
MD 10-2
D. Hayes
University Of Dubuque
NCAA DIII Regional Lower Midwest
Quarters and WB3
165
02/24
W
Replay
F 6-0 4:57
N. Martinez
---
NCAA DIII Regional Lower Midwest
Prelim Round 2
165
02/24
L
Replay
DEC 5-3
A. Sims
Eureka College
NCAA DIII Regional Lower Midwest
Round 2
165
01/27
L
Replay
DEC 9-6
J. Gumila
North Central (IL)
Pete Willson Wheaton Invite
Round 3
165
01/27
L
Replay
MD 14-4
D. Estevez
University of Chicago
Pete Willson Wheaton Invite
Round 2
165
01/27
W
Replay
F 8-0 3:53
C. Cook
Ozarks
Pete Willson Wheaton Invite
Round 1
165
01/21
W
DEC 11-7
M. Mandler
Luther
ARC Duals @ Loras College
Round 1
165
01/21
W
DEC 11-7
M. Mandler
Luther College
ARC Duals @ Loras College
Round 4 (6 Team)
165
01/21
W
F 12-5 5:42
R. Silva
Simpson
ARC Duals @ Loras College
Round 1 (6 Team)
165
01/11
L
F 0-0
A. Cooley
Schreiner
Central Under Armour Duals
Round 1
197
11/19
L
Replay
DEC 10-6
B. Strehlow
Luther
Auggie Invite
Round 5
174
11/19
W
Replay
F 8-2 6:11
E. Ramos
Augsburg
Auggie Invite
Round 4
174
11/19
L
Replay
DEC 5-3
B. Neilsen
Minnesota State Mankato
Auggie Invite
Round 2
174
11/12
L
Replay
F 9-4 4:34
T. Griffith
Loras
Luther College Open
4th Wrestleback (32 Man)
174
11/12
W
Replay
DEC 3-1
A. Michel
Loras
Luther College Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
174
11/12
W
Replay
MD 12-4
E. Ramos
Augsburg
Luther College Open
2nd Wrestleback (32 Man)
174
11/12
L
Replay
DEC 8-4
S. Kellenberger
Upper Iowa
Luther College Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
174
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020