Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brody Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Hempfield Area Hs
Reaper Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
DEC 7-5 SV
C. Camacho
Jr. Spartans Wrestling Club
2024 Louisiana USA Kids Folkstyle State
Quarters & 1st WB (16 Man)
102
03/09
W
F 7-1 1:31
A. Parks
Brother Melchior
2024 Brother Melchior Open
Placement Matches (8 Man)
97-102
03/09
W
DEC 7-4
B. Kahoe
Champion Wrestling Club
2024 Brother Melchior Open
2nd Wrestleback (8 Man)
97-102
03/09
L
F 2-0 0:16
L. Dempsey
Brother Melchior
2024 Brother Melchior Open
Quarterfinals (8 Man)
97-102
02/24
L
F 10-3 2:42
L. Deleon
St. Amant Wrestling Club
2024 Eagle Nest Open
32,16,8 - 3rd / 5-Man - R5
102-106
02/24
W
DEC 6-0
L. Broussard
Panther Wrestling Club
2024 Eagle Nest Open
32,16,8 - Conso Sem / 4-Man - R3 / 3-Man - R3
102-106
02/24
L
DEC 7-0
G. Najar
Panther Wrestling Club
2024 Eagle Nest Open
32, 16, 8 -Quarters / 5-Man - R2 / 3-Man - R1
102-106
02/14
W
F 0-0 3:48
B. Fitzgerald
Shaler Area Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/13
W
F 0-0 3:18
B. Fitzgerald
Shaler Area Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/13
L
F 0-0 0:41
H. Gould
Conneaut Area Senior
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/11
L
F 2-3 2:29
J. Maritato
Moon Area Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/11
L
F 0-0 1:04
J. Pollick
Kiski Area Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/11
W
F 0-0 1:05
M. Harper
Avonworth Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
02/10
L
F 6-0 3:37
R. Hoy
Pine-Richland Hs
Pine-Richland Rams Duals
Round 1
133
01/30
L
MD 9-1
R. Hoy
Pine-Richland Hs
Hempfield Area Hs vs. Pine-Richland Hs
Round 1
133
01/18
W
F 0-0 0:39
R. Jones
Mckeesport Area Hs
Mckeesport Area Hs @ Hempfield Area Hs
Round 1
133
01/17
L
MD 11-0
D. Colaizzi
Franklin Regional Hs
Hempfield Area Hs @ Franklin Regional Hs
Round 1
133
12/20
L
F 0-0
K. Chopp
Butler Hs
Kiski Cavalier Duals
Round 1
139
12/16
L
TF 16-1 2:20
G. Reid
North Allegheny Hs
Kiski Cavalier Duals
Round 1
139
12/16
L
MD 14-2
D. Metzler
Pennridge Hs
Kiski Cavalier Duals
Round 1
139
12/02
L
DEC 4-0
L. Kenamond
Mifflinburg Area Hs
Tom Best Memorial Top Hat Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
133
12/01
L
DEC 8-3
L. Dull
South Western Hs
Tom Best Memorial Top Hat Tournament
Round 1 (32 Man)
133
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024