Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Pratt
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2009-2010
2008-2009
Team Name
Brodhead
Brodhead-Juda
Brodhead/Juda
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 0-0 5:23
J. McNamer
Evansville/Albany
Evansville/Albany @ Brodhead/Juda
Round 1
119
01/30
W
TF 16-0
P. Tolmie
---
Deerfield Scramble
Round Robin Silver
119
01/30
W
F 10-4 2:40
N. Raisbeck
Stoughton
Deerfield Scramble
Round Robin Silver
119
01/30
W
F 7-0 1:49
T. Wolff
Catholic Central
Deerfield Scramble
Round Robin Silver
119
01/30
L
DEC 6-1
L. Resendiz
---
Deerfield Scramble
Round 2A (16 Man)
119
01/06
W
F 0-0 1:06
K. Molitor
Big Foot/Williams Bay
Big Foot/Williams Bay @ Brodhead/Juda
Round 1
119
12/31
L
F 0-0 0:23
J. McNamer
Evansville/Albany
Brodhead/Juda @ Evansville/Albany
Round 1
119
12/31
L
MD 12-4
D. Lund
Cambridge
Cambridge @ Brodhead/Juda
Round 1
119
12/31
W
F 0-0 1:43
P. Roche
Darlington
Darlington @ Brodhead/Juda
Round 1
119
12/06
L
F 7-1 1:59
S. Staude
Fort Atkinson
Brodhead/Juda @ Fort Atkinson
Round 1
119
12/06
W
F 2-0 0:33
C. Nolden
Waunakee
Waunakee @ Brodhead/Juda
Round 1
119
12/05
L
F 0-0 1:59
S. Staude
Fort Atkinson
Cambridge Blue Jay Invite 2009
Round 1 (6 Team)
119
12/05
W
F 0-0 0:33
C. Nolden
Waunakee
Cambridge Blue Jay Invite 2009
Round 2 (6 Team)
119
12/05
W
DEC 13-9
K. Latch
Jefferson
Cambridge Blue Jay Invite 2009
Round 3 (6 Team)
119
12/05
L
F 0-0 5:59
D. Lund
Cambridge
Cambridge Blue Jay Invite 2009
Round 5 (6 Team)
119
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 5-2
A. Andrews
Turner
D2 Reg. 4 - Brodhead/Juda
2nd Place Match (8 Man)
130
02/14
W
MD 12-3
T. Boyer
Whitewater
D2 Reg. 4 - Brodhead/Juda
1st, 3rd, 5th (8 Man)
130
02/14
L
F 10-3 2:56
B. Hesebeck
Clinton
D2 Reg. 4 - Brodhead/Juda
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
130
02/14
W
F 5-0 2:42
D. Doberstein
Edgerton
D2 Reg. 4 - Brodhead/Juda
Quarterfinals (8 Man)
130
01/16
W
FOR 0-0
T. Ardisson
Evansville/Albany
Brodhead/Juda @ Evansville/Albany
Round 1
130
01/10
W
F 0-0 2:26
C. Champion
Beloit Memorial
Elk Invite
Placement Matches (8 Man)
130
01/10
L
F 0-0 1:24
T. Rucinski
Janesville Parker
Elk Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
130
01/10
L
TF 16-0
D. Warntjes
Burlington
Elk Invite
Quarterfinals (8 Man)
130
01/09
W
F 0-0 3:24
S. Haskins
Beloit Turner
Beloit Turner @ Brodhead/Juda
Round 1
130
12/27
L
DEF 0-0
J. Amundson
Sparta
2008 Badger State Wrestling Inv. (H.S.)
Round 5 Place Matches 1st-8th
130
12/27
L
DEF 0-0
T. Seiler
Sauk Prairie
2008 Badger State Wrestling Inv. (H.S.)
Round 4 Semi-Finals and Consolation Semi-Finals
130
12/27
L
F 0-0 2:13
J. Butler
Oak Creek
2008 Badger State Wrestling Inv. (H.S.)
Round 2 Quarterfinals and Consolations
130
12/27
W
TF 15-0
E. Moe
Cambridge
2008 Badger State Wrestling Inv. (H.S.)
Round 1 Championship
130
12/07
L
F 18-4 2:50
J. Nolden
Waunakee
Brodhead/Juda @ Waunakee
Round 1
130
12/07
W
F 0-0 5:33
K. Hagy
Cambridge
Brodhead/Juda @ Cambridge
Round 1
130
12/06
L
F 8-2 4:50
J. Nolden
Waunakee
Cambridge Blue Jay Invite
Round 1 (6 Team)
130
12/06
L
DQ 0-0
B. Decker
Random Lake
Cambridge Blue Jay Invite
Round 2 (6 Team)
130
12/06
W
F 8-2 5:33
K. Hagy
Cambridge
Cambridge Blue Jay Invite
Round 4 (6 Team)
130
12/06
W
F 2-0 1:03
J. Morgan
Jefferson
Cambridge Blue Jay Invite
Round 3 (6 Team)
130
12/05
L
F 6-0 1:09
B. HESEBECK
Clinton
Clinton @ Brodhead/Juda
Round 1
135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024