Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lorenzo Massart
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Prairie Ridge
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0 2:41
P. Ramsey
Crystal Lake (Central)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/03
W
DEC 9-3
V. Tiria
Crystal Lake (South)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/03
L
DEC 14-8
E. Foster
Yorkville (Y. Christian)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Quarterfinals (8 Man)
120
01/30
L
DEC 7-5
A. Elias
Huntley
Neil Schultz JV Tournament
Round 1
120
01/26
W
DEC 7-5 SV
P. Hayden
Cary (C.-Grove)
Crystal Lake (Prairie Ridge) @ Cary (C.-Grove)
Round 1
120
01/12
L
F 2-0 1:27
C. Gerardo
Carpentersville (Dundee-Crown)
Crystal Lake (Prairie Ridge) @ Carpentersville (Dundee-Crown)
Round 1
120
01/06
L
DEC 4-3
S. Garcia
Elgin (Larkin)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 5
120
01/06
L
F 8-2 3:44
P. Hayden
Cary (C.-Grove)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 2
120
12/31
W
TF 20-5
M. Albrecht
Algonquin (Jacobs)
Algonquin (Jacobs) @ Crystal Lake (Prairie Ridge)
Round 1
126
12/23
L
F 0-0 5:47
J. Gutierrez
Huntley
Huntley @ Crystal Lake (Prairie Ridge)
Round 1
120
12/09
L
F 17-6 4:48
P. Ramsey
Crystal Lake (Central)
Crystal Lake (Central) @ Crystal Lake (Prairie Ridge)
Round 1
120
12/01
L
F 2-0 0:28
A. Salmieri
Hampshire
Hampshire @ Crystal Lake (Prairie Ridge)
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
MD 12-0
C. Miltz
Lake Zurich
IWCOA 2023 N Reg Lake Zurich
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/26
L
F 4-0 0:52
P. Ramsey
Crystal Lake Central
IWCOA 2023 N Reg Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/26
W
DEC 5-3
A. Castillo
Fremd
IWCOA 2023 N Reg Lake Zurich
Round 1 (16 Man)
106
01/07
W
F 2-7 5:48
B. Pitner
Palatine (Fremd)
Glenbard West Chappell Invite
Round 5
113
01/07
L
F 2-0 0:38
A. Murtic
Glen Ellyn (Glenbard West)
Glenbard West Chappell Invite
Round 4
113
12/03
L
F 4-0 1:20
H. Sharrow
Quincy (Sr.)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
106
12/03
L
TF 27-12 2:30
M. Garbis
Plainfield (North)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 1 (16 Team)
106
12/03
L
F 4-0 0:54
A. Sinha
Hinsdale (Central)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 2 (16 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024