Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
sam miller
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Estes Park
Mountain House
Webster Groves
Zimmerman
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 17-3 5:54
T. Varra
Highland
Richard Urano Eaton Tournament
Round 5
126A
02/04
L
F 12-1 2:58
L. Gregersen
Ralston Valley
Richard Urano Eaton Tournament
Round 4
126A
02/04
W
TF 17-1 2:39
D. Stoner
Longmont
Richard Urano Eaton Tournament
Round 3
126A
02/04
W
DEC 8-7
R. Thomas
Wiggins
Richard Urano Eaton Tournament
Round 2
126A
01/28
L
MD 11-0
C. Becker
Pierz
Zimmerman @ Pierz
Round 1
138
01/28
L
DEC 8-6
N. Jarrett
Wellington
Patriot League Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/27
L
F 2-1 2:35
D. Ayres
University
Patriot League Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/27
W
F 2-0 1:33
M. Green
Strasburg
Patriot League Championship
Round 1 (16 Man)
126
01/26
L
F 4-5 3:58
C. Keith
Grand Rapids
RCB, Grand Rapids, Zimmerman Tr
Round 1
138
01/26
L
F 14-1 4:19
L. Umbreit
Rush City-Braham
RCB, Grand Rapids, Zimmerman Tr
Round 1
138
01/22
W
F 0-0
M. Clamucha
Concord
Livermore Barnburner
Placement Matches (8 Man)
136-143
01/22
L
MD 12-2
T. Mestas
Valley
DPI at Berthoud
Round 5
126
01/21
W
F 0-0
D. Esquivel
James Logan High School
Livermore Barnburner
2nd Wrestleback (8 Man)
136-143
01/21
L
F 6-1 1:33
D. Valdez
Alamosa
DPI at Berthoud
Round 4
126
01/21
L
MD 11-2
C. Solberg
Irondale
Pirate Wrestling Classic
5th Place
138
01/21
W
F 0-0
J. Kim
Dougherty Valley
Livermore Barnburner
Semis & 1st WB (8 Man)
136-143
01/21
W
F 5-0 1:51
J. Eugster
Orono
Pirate Wrestling Classic
Round 4 (Cons. Semi`s)
138
01/21
W
DEC 8-1
M. Brown
Monticello
Pirate Wrestling Classic
Round 3 (Cons)
138
01/21
L
DEC 11-4
M. Clamucha
Concord
Livermore Barnburner
Quarterfinals (8 Man)
136-143
01/21
W
F 2-0 0:32
W. Albiston
Timnath
DPI at Berthoud
Round 2
126
01/21
L
F 8-3 5:11
M. Lopez-Durman
Carl Junction
Pacific Invitational
Round 3
150
01/21
L
DEC 5-2
C. Beckermann
Vianney
Pacific Invitational
Round 1
150
01/21
L
MD 14-1
S. Vukas
South Saint Paul
Pirate Wrestling Classic
Round 1
138
01/20
L
DEC 8-4
B. Folkema
Mora
Mora @ Zimmerman
Round 1
145
01/14
L
MD 12-1
C. Muhme
Steamboat Springs
Golden Eagle Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/14
W
F 7-3 2:14
K. Marosy
Horizon
Golden Eagle Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/14
W
F 4-2 1:46
J. Solis
Silver Creek
Golden Eagle Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/14
L
F 5-0 1:55
K. Mondragon
Northridge
Golden Eagle Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/14
W
MD 17-3
C. Gale
Frederick
Golden Eagle Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/13
W
F 2-0 3:07
L. Beauvais
Dayspring Christian Academy
Dayspring Christian Academy @ Estes Park
Round 1
126
01/12
L
F 0-2 3:29
B. Ruhl
Pequot Lks-Pine River-B
Pequot Lks-Pine River-B @ Zimmerman
Round 1
145
01/12
L
F 2-2 1:55
N. Brunn
Foley
Foley @ Zimmerman
Round 1
145
01/07
W
F 2-0 0:38
D. Salgado
Estes Park
2023 Valley Viking Invitational
3rd Place
126
01/07
W
F 7-2 3:41
B. Korigan
Valley
2023 Valley Viking Invitational
Rd 5 Cons Semis
126
01/07
L
DEC 6-5
T. Mestas
Valley
2023 Valley Viking Invitational
Rd 4 SF w/cons
126
12/16
W
F 2-0 1:10
W. Albiston
Timnath High School
8th Annual Keith Kilker Memorial
Round 2 (12 Team)
126
12/16
W
F 2-0 1:30
D. Stoner
Longmont
8th Annual Keith Kilker Memorial
Round 4 (12 Team)
126
12/16
W
F 12-1 2:43
J. Anderson
Rudis Rebels
8th Annual Keith Kilker Memorial
Placement
126
12/16
W
F 2-0 1:22
C. Cordova
University
8th Annual Keith Kilker Memorial
Semis & WB
126
12/16
L
F 4-0 1:24
S. Leon
Frederick
8th Annual Keith Kilker Memorial
Round 1 (12 Team)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
DEC 11-6
T. Perkins
Wheat Ridge
7th Annual Keith Kilker Memorial
Round 4
126/132
12/18
L
F 4-3 3:09
E. Hall
Frederick
7th Annual Keith Kilker Memorial
Round 3
126/132
12/18
L
F 2-2 1:06
D. Ayres
University
7th Annual Keith Kilker Memorial
round 2
126/132
12/18
W
F 2-1 0:53
T. Herman
Weld Central
7th Annual Keith Kilker Memorial
Round 1
126/132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024