Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan St Germain
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Eagan
Summit Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 6-1 2:44
L. Collins
Prior Lake
MSHSL State Championships
Placement (16 Man)
107AAA
03/02
W
DEC 4-0
C. Graber
Northfield
MSHSL State Championships
Semis & WB (16 Man)
107AAA
02/24
W
F 8-2 5:57
W. Bainbridge
Hastings
MSHSL Section 3AAA Individual
1st Place
107
02/24
W
F 4-1 0:35
A. Andrada
Woodbury
MSHSL Section 3AAA Individual
Semifinals
107
02/24
W
F 2-0 1:03
D. Bangoura
East Ridge
MSHSL Section 3AAA Individual
Quarterfinals
107
02/16
W
F 5-0 1:20
E. Carrillo
Two Rivers
MSHSL Team Section 3AAA
Quarterfinals (8 Team)
114
02/16
W
F 2-0 0:24
J. Jubinal
Park
MSHSL Team Section 3AAA
Semifinals (8 Team)
114
02/08
L
TF 19-2
J. Friederichs
Watertown Mayer- Mayer Luth.
Eagan vs. Watertown Mayer- Mayer Luth.
Round 1
114
02/01
W
F 5-0 0:52
B. Witt
---
Dave Arens Kennedy Classic
Round 1
114
01/27
W
F 0-2 2:12
G. Bergeron
Saint Michael-Albertville
Orono Invitational
5: 1st Place
107
01/27
W
DEC 7-0
B. Kiecker
Orono
Orono Invitational
4: Semis
107
01/27
W
F 11-1 4:34
D. Jackson
Minneapolis Washburn
Orono Invitational
2: Quarters
107
01/27
W
F 6-1 1:18
B. Huck
Lakeville North
Orono Invitational
1: Round of 16
107
01/21
W
F 12-3 1:40
C. Christianson
Rosemount
Eagan @ Rosemount
Round 1
114
01/13
W
DEC 6-4 SV
I. Lessard
Elk River
Elk River Invite
1st Place
114
01/13
W
F 9-1 1:23
B. Ness
Sauk Rapids-Rice
Elk River Invite
Semis and RR 2
114
01/13
W
F 0-0
B. Goehtz
Lakeville South
Lakeville South @ Eagan
Round 1
121
01/05
W
F 0-0 3:39
B. Suchta
Shakopee
Shakopee @ Eagan
Round 1
114
12/29
W
TF 19-0 4:19
J. Stensrud
Mankato East
Rogers Holiday Matness 2023
8: 3rd Place
114
12/29
W
TF 18-3 4:43
A. Her
Minneapolis Patrick Henry
Rogers Holiday Matness 2023
7: WB Semi`s
114
12/29
L
MD 18-5
B. Kujawa
Becker
Rogers Holiday Matness 2023
6: Semis
114
12/28
W
TF 18-2 4:36
Z. Kellogg
Rogers
Rogers Holiday Matness 2023
4: Quarterfinals
114
12/28
W
F 7-1 1:21
E. Carrillo
Two Rivers
Rogers Holiday Matness 2023
2: Round of 16 and WB #1
114
12/16
W
F 2-0 0:26
B. Shea
Dover-Eyota
Northfield Larry Severson Invite
1st Place
114
12/16
W
F 4-1 1:34
S. Thein
Pine Island
Northfield Larry Severson Invite
Round 4 - Semi`s
114
12/16
W
F 2-0 0:42
D. Pribyl
Northfield
Northfield Larry Severson Invite
Round 2
114
12/15
W
F 2-0 1:15
H. Roy
Lakeville North
Eagan @ Lakeville North
Round 1
121
10/28
W
Replay
DEC 6-4
A. Lomonte
CRWC
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
106
10/28
W
FOR 0-0
J. Sponenburgh
Kearney MatCats Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R11 - Cons Semis
106
10/28
W
Replay
DEC 9-3
M. Mohamed
MWC Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
106
10/28
W
Replay
MD 13-1
C. Tallarigo
Ohio Training Center
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
106
10/28
W
Replay
DEC 11-4
T. Jordan
Viking Wrestling Club (IA)
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
106
10/28
W
Replay
F 9-3 4:11
A. Machado
Cushing Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
106
10/27
L
Replay
DEC 6-3
E. Poe
Calvary Chapel High School Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
MD 17-5
N. Nicholson
Stillwater
MSHSL State Championships
Placement (16 Man)
106AAA
03/04
L
F 2-0 0:35
N. Enderlein
Eastview
MSHSL State Championships
Cons. Semis (16 Man)
106AAA
03/04
W
F 2-6 1:48
A. Nichols
Edina
MSHSL State Championships
Semis & WB (16 Man)
106AAA
03/04
W
F 4-0 1:47
K. Lindquist
Owatonna
MSHSL State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
106AAA
03/03
L
MD 18-8
L. Robideau
St. Michael-Albertville
MSHSL State Championships
Quarters (16 Man)
106AAA
03/03
W
DEC 8-6
A. Heim
Eden Prairie
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
106AAA
02/25
L
TF 16-1 4:38
T. Beissel
Hastings
MSHSL Section 3AAA
Placements
106
02/25
W
F 4-0 3:26
G. Eggum
St. Thomas Academy
MSHSL Section 3AAA
Semifinals and WB 3
106
02/24
W
NC 0-0
G. Eggum
St. Thomas Academy
MSHSL Section 3AAA
2nd Place
106
01/27
W
F 4-2 2:43
J. Saulter
Rosemount
Eagan @ Rosemount
Round 1
106
01/27
W
F 0-0 2:19
E. Marvin
Apple Valley
Eagan Tri
Round 1
106
01/26
W
F 2-0 1:49
J. Kraft
St. Thomas Academy
Eagan Tri
Round 1
106
01/22
L
MD 11-1
T.
Hastings
Dave Arens Kennedy Classic
Round 1
106
01/14
L
F 2-0 1:51
I. Lessard
Elk River
Elk River Invite
1st Place
106
01/14
W
TF 20-2 4:48
K. Hahn
Saint Croix Falls
Elk River Invite
Semis and RR 2
106
01/13
W
F 10-2 2:46
L. Collins
Prior Lake
Eagan vs. Prior Lake
Round 1
106
01/06
L
DEC 5-4
B. Suchta
Shakopee
Eagan @ Shakopee
Round 1
113
10/23
L
Replay
F 2-0 0:39
J. Scully
---
North Star Tournament 2022
Round 6
106
10/23
W
Replay
DEC 12-9
A. Nichols
Edina Wrestling Club (Assoc.)
North Star Tournament 2022
Round 5
106
10/23
L
Replay
DEC 6-5
O. LaRose
Pinnacle Wrestling Club
North Star Tournament 2022
Round 4
106
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
L
Replay
DEC 10-6
B. Gesler
Wisconsin Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (16 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 13-2 2:54
C. Hartman
Pennsylvania Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 10-0 0:37
A. Bollinger
---
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
100
06/07
L
Replay
F 7-2 1:38
W. Blue
Alabama
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
100
06/07
W
Replay
DEC 9-2
K. Schiltz
Kansas Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 10-0 0:54
L. Sledzianowski
Florida
2022 16U National Duals - Freestyle
Quarters & 1st WB (16 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 16-6 3:36
B. Johnson
Kansas Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 9-0 0:55
C. Waatti
Team Michigan Red
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 2 (8 Team)
100
06/07
L
Replay
TF 10-2 1:00
T. Storer
California
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
100
02/18
W
F 0-0 1:33
J. Bents
Woodbury
MSHSL Team Section 3AAA
Quarterfinals (8 Team)
106
12/29
L
MD 9-1
D. Ellingsberg
Moorhead
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
95
12/29
L
F 7-0 1:56
B. Gunlogson
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
95
12/29
W
MD 15-4
D. Wegscheid
Perham
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
95
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024