May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Ruzic
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
DEC 6-1
B. Widlowski
Coal City
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches (16 Man)
1A 126
02/17
W
Replay
MD 12-1
G. VerHeecke
Decatur (Unity Christian)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
1A 126
02/16
W
Replay
MD 13-5
L. Hoger
West Chicago (Wheaton Academy)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
1A 126
02/15
W
Replay
F 8-3 0:51
C. Peterson
Melrose Park (Walther Christian)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
1A 126
02/10
L
F 0-0 0:47
T. Keene
Harrisburg
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
1st & 3rd (16 Man)
126
02/10
W
F 0-0 1:49
B. Rayl
Belleville (Althoff Catholic)
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
F 0-0 0:43
J. Pulliam
Goreville
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
W
F 12-5 1:40
D. Moore
Vandalia
IHSA 1A Regional @ Auburn
Placement Matches
126
02/03
W
F 4-1 0:30
F. Gifford
Hillsboro
IHSA 1A Regional @ Auburn
Semis and WB3
126
01/27
W
F 11-3 5:32
T. Keene
Harrisburg
2024 Rich Lovellette Invitational
CHAMPIONSHIP MATCHES
126
01/27
W
F 10-3 1:26
T. Wells
Oakwood
2024 Rich Lovellette Invitational
Semi finals
126
01/27
W
TF 26-11 4:13
A. Holt
Murphysboro
2024 Rich Lovellette Invitational
Round 3 Friday
126
01/20
W
TF 21-6 5:23
K. Roberts
Warrensburg-Latham
2024 Randy Bowman Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/20
W
F 14-4 2:53
P. LaBay
Oregon
2024 Randy Bowman Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/20
W
TF 24-7 2:56
M. Helfrich
LeRoy Tri-Valley
2024 Randy Bowman Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/19
W
F 4-1 0:33
L. Cruz
Beardstown
Auburn Duals
Round 1
138
01/19
W
F 10-1 1:34
B. Fathauer
Shelbyville
Auburn Duals
Round 1
132
01/13
W
F 17-5 3:14
K. Richards
Murphysboro
Vandalia Duals
Round 1
126
01/12
W
F 6-1 0:33
D. Mulvaney
Williamsville
Auburn @ Williamsville
Round 1
138
12/29
W
DEC 8-3
H. BRAZELTON
St. Joseph-Ogden
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
132
12/29
W
F 2-0 1:11
W. Wright
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
132
12/29
W
F 6-2 1:01
C. Gutierrez
Pontiac
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
138
12/29
W
F 4-1 1:47
S. Paul
Camp Point Central
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
138
12/29
W
F 7-0 1:12
C. Gomez
Aledo (Mercer County)
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
132
12/29
W
F 14-4 3:35
G. Fox
Knoxville
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
132
12/29
W
MD 15-4
C. Phillips
Olympia
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
138
12/29
W
F 2-0 0:17
L. Horton
Tremont
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
132
12/15
W
TF 18-3 3:06
A. Rodriguez
Springfield (H.S.)
Auburn Tri
Round 1
138
12/10
W
F 12-2 4:46
D. Tay
Ridgeview
Rex Avery PORTA Invite
1st Place
126
12/09
W
TF 20-2 4:41
K. Roberts
Warrensburg
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
126
12/09
W
F 16-4 3:53
J. Chaon
LeRoy
Rex Avery PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
126
12/09
W
F 6-2 0:51
L. Spears
Monmouth Roseville
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
126
12/08
W
F 1-0 1:31
D. Smith
Mt. Zion
Tremont Tri w/ Auburn and MTZ
Round 1
132
12/02
W
F 4-1 0:22
S. Westhoff
Litchfield
Litchfield Super Duals
Round 3 (6 Team)
138
12/02
W
F 6-2 1:16
L. Baker
PORTA
Litchfield Super Duals
Round 5 (6 Team)
138
12/02
W
F 8-3 0:56
K. Carilsle
Roxana
Litchfield Super Duals
Round 4 (6 Team)
138
12/02
W
F 8-3 1:30
R. LaPlante
Carlinville
Litchfield Super Duals
Round 2 (6 Team)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
Replay
F 15-3 3:56
T. Gleason
Yorkville (Christian)
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
126
02/19
W
Replay
DEC 4-3 TB1
T. Edwards
Yorkville (Christian)
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches
1A 120
02/18
W
Replay
DEC 6-3
S. Trejo
Elmhurst (IC Catholic)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis(16 Man)
1A 120
02/17
W
Replay
MD 14-5
A. Meenen
Rock Falls
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters (16 Man)
1A 120
02/16
W
Replay
F 14-2 3:36
N. Sales
Chicago (Rickover Naval Academy)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
1A 120
01/28
W
MD 14-4
T. Keene
Harrisburg
Rich Lovellette Invitational
Medal Round
120
01/28
W
TF 20-5 4:16
P. Wilkerson
Vandalia
Rich Lovellette Invitational
Semi finals
120
01/28
W
F 11-2 2:37
A. Holt
Murphysboro
Rich Lovellette Invitational
Round 3 Friday
120
01/21
W
F 0-0 3:00
D. Crouch
Dwight
2023 Randy Bowman Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/21
W
TF 22-7 3:58
A. Speck
Illini Bluffs
2023 Randy Bowman Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/21
W
F 0-0 2:35
P. LaBay
Oregon
2023 Randy Bowman Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/07
W
DEC 4-2
P. Murphy
Tremont
The 59th Annual Lyle King PIT
Placement Matches (32 Man)
120
01/07
W
F 6-1 1:21
L. cobine
Roxana
The 59th Annual Lyle King PIT
Semis & 5th WB (32 Man)
120
01/07
W
F 16-3 2:31
A. Speck
Glasford (Illini Bluffs)
The 59th Annual Lyle King PIT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/07
W
TF 22-5 3:46
M. Martinez
Stanford (Olympia)
The 59th Annual Lyle King PIT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
12/29
W
DEC 5-1
E. Monson
Mercer County
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
120
12/29
W
F 11-3 1:43
A. Bauer
Lena-Winslow
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
120
12/29
W
F 2-0 0:21
J. Jochums
Canton
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
120
12/29
W
F 2-0 0:22
W. Riffle
Morrison
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
120
12/29
W
TF 18-2 3:32
M. Martinez
Olympia
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
120
12/29
W
F 5-0 1:48
B. Smith
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
120
12/29
W
F 6-1 2:34
P. Wilkerson
Vandalia
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
126
12/29
W
F 12-3 5:02
H. Hildreth
Stillman Valley
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
126
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020