Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Mulnix
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kenosha Wrestling Academy
North Bay Haven
Ringers
WI
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
FOR 0-0
W. Day
Cocoa Beach
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 138
02/24
L
M FOR 0-0
H. Brown
Liberty County
FHSAA 1A R1
Placement Matches
138
02/24
W
F 7-2 3:36
J. Walker
Baker County
FHSAA 1A R1
Round 5 (consi semis)
138
02/24
L
DEC 9-7
B. Jackson
Wakulla Hs
FHSAA 1A R1
Round 4 (semis and WB)
138
02/23
W
F 7-4 2:21
D. Holt
Stanton
FHSAA 1A R1
Round 2 (quarters and WB)
138
02/23
W
FOR 0-0
B. Reed
Florida
FHSAA 1A R1
Round 1 (16 Man)
138
02/15
W
F 2-0 0:53
C. Johnson
Wewahitchka
FHSAA 1A D1
Placements
138
02/15
W
F 5-2 2:01
L. Augustine
Rutherford
FHSAA 1A D1
Round 4 (Semis and WB3)
138
02/01
W
F 0-0
A. Roman
West Port
Diamondback Duals
Round 1
138
02/01
W
F 0-0
C. Dillon
Leesburg
Diamondback Duals
Round 1
138
02/01
W
F 0-0
J. Rajaniemi
Dunnellon
Diamondback Duals
Round 1
138
01/20
W
FOR 0-0
D. Crilly
Arnold
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Semifinals
138
01/20
L
F 4-2 2:15
S. Passetti
Chiles
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 5
138
01/20
W
F 12-5 4:55
W. Moore
Rocky Bayou Christian School
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 4
138
01/20
W
TF 25-9 5:00
P. Masso
Crestview
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 3
138
01/20
W
F 7-0 2:16
C. Patterson
Bay
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
138
01/19
L
DEC 10-8
D. Crilly
Arnold
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
138
01/11
W
F 4-1 2:34
T. Carroll
Florida
FHSAA 1A D1 vs D2 Duals
Semifinals (4 Team)
138
01/05
W
F 4-1 1:50
j. gonzalez
Suwannee
Panhandle Championships
Placement Matches (20 Team)
138
01/05
W
F 8-1 3:12
G. Selmeister
Gulf Breeze
Panhandle Championships
Round 1 (20 Team)
138
01/05
L
F 5-6 3:23
V. Gutierrez
Clinton
Panhandle Championships
Round 6 (20 Team)
138
01/05
W
F 5-2 1:33
J. Justice
Freeport
Panhandle Championships
Round 2 (20 Team)
138
01/05
W
F 2-0 0:22
I. Murry
Deane Bozeman School
Panhandle Championships
Round 5 (20 Team)
138
01/05
W
F 9-4 3:03
A. Lurvey
Rutherford
Panhandle Championships
Round 4 (20 Team)
138
01/04
W
F 2-0 0:49
J. Justice
Freeport
FHSAA 1A D1 Duals
Round 1
138
01/04
L
F 9-16 5:05
W. Moore
Rocky Bayou Christian School
FHSAA 1A D1 Duals
Championship
138
01/04
W
F 6-2 4:48
W. Brooks
South Walton Hs
FHSAA 1A D1 Duals
Round 2
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 12-3 1:43
D. Kizer
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
132 lbs
07/21
W
Replay
VFA 3:16 9-0
C. Burroughs
Alabama
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
132 lbs
07/21
L
Replay
VFA 0:42 4-0
H. Andrus
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
132 lbs
07/18
L
Replay
VSU1 14-4 2:53
C. Wilson
Virginia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
132 lbs
07/17
L
Replay
VFA 2:16 9-8
L. Richmond
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
132 lbs
04/15
W
DEC 8-8
M. Barlay
Franklin
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
127-130A
04/15
L
TF 13-2 1:53
B. Ernest
---
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
130-133A
04/15
W
F 12-9 3:32
C. Cardone
Askren Wrestling Academy
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
130
03/18
W
F 7-0 2:14
A. Ahler
Mukwonago Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 7
130
03/18
W
F 9-0 3:09
W. Vang
Mukwonago Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 5
130
03/18
W
F 2-0 1:00
A. Ashbeck
WIsconsin Rapids Wrestling
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 4
130
03/04
W
F 2-0 0:29
M. Olszewski
Badger Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Round 5 (5 Man)
128-134
03/04
W
F 20-9 2:49
C. Ketterhagen
Delavan-Darien Youth Wrestling
Badger Youth Wrestling
Round 4 (5 Man)
128-134
03/04
W
FOR 0-0
F. FORFEIT
Waterford Youth Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Round 2 (5 Man)
128-134
03/04
W
F 2-0 0:39
D. Piedot
Elkhorn Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Round 1 (5 Man)
128-134
01/28
L
DEF 0-0
X. Schiltz
Kaleidoscope Academy
Wrightstown Wrestling Youth Tournament
Round 5 (5 Man)
120-130
01/28
L
DEF 2-0 3:14
C. Klug
Brillion
Wrightstown Wrestling Youth Tournament
Round 4 (5 Man)
120-130
01/28
W
F 2-0 0:43
L. Pekarek
Mishicot
Wrightstown Wrestling Youth Tournament
Round 3 (5 Man)
120-130
01/28
W
F 5-0 2:20
D. Vargas
Fox Valley Saints
Wrightstown Wrestling Youth Tournament
Round 2 (5 Man)
120-130
01/22
W
F 2-0 0:30
H. Mccarty
Campbellsport Youth Wrestling
Brawl in Menomonee Falls
Round 5 (5 Man)
130-139
01/22
W
F 2-0 0:44
m. lll
Ringers
Brawl in Menomonee Falls
Round 3 (5 Man)
130-139
01/22
W
F 2-0 0:43
A. Knapp
Port Washington Piranha
Brawl in Menomonee Falls
Round 2 (5 Man)
130-139
01/22
W
F 11-0 2:10
P. Tennies
Slinger Red Rhinos Wrestling
Brawl in Menomonee Falls
Round 1 (5 Man)
130-139
01/21
L
Replay
DEC 7-2
C. Franklin
Alburnett Mat Pak
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
130
01/21
W
Replay
MD 9-0
C. Griffin
Holmen Viking Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
130
01/21
L
Replay
DEC 12-8
W. Fullhart
Northeast Iowa Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
01/21
W
Replay
F 2-0 2:05
S. Dannenberg
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
01/21
W
Replay
F 2-0 0:56
B. Smith
Ringers
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
130
10/30
L
Replay
DEC 6-4 SV
S. Mosier
---
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
130
10/30
L
Replay
DEC 6-0
B. Warrick
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
130
10/30
W
Replay
F 4-1 1:29
J. Perrino
PA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
130
10/30
W
Replay
F 7-0 1:43
D. Stinson
MO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
130
10/30
W
Replay
F 3-1 1:36
A. Sung
OH
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
130
10/30
L
Replay
DEC 5-0
E. Blewitt
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024