Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Wroblewski
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2008-2009
2006-2007
Team Name
Spash
Stevens Point
Stevens Point High
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 1:51
T. Giaimo
Appleton North
D1 Reg. 2 - Appleton North
1st, 3rd, 5th (8 Man)
125
02/14
W
F 0-0 2:34
D. Talady
Appleton West
D1 Reg. 2 - Appleton North
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
125
02/14
L
F 0-0 5:26
C. Brehm
Wisconsin Rapids Lincoln
D1 Reg. 2 - Appleton North
Quarterfinals (8 Man)
125
02/07
L
DEC 6-3
Z. Westberg
D.C. Everest
Wisconsin Valley Conference
Round 2
125
02/07
L
F 0-0 3:40
B. Vang
Wausau East
Wisconsin Valley Conference
Round 1
125
01/25
L
TF 15-0
J. Wolfenden
Brookfield East
Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
125
01/24
W
F 0-0 4:20
B. Depies
Random Lake
Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
01/24
W
DEC 3-1
t. frances
Milwaukee Lutheran
Raider Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
125
01/24
L
MD 9-1
J. Kust
Shawano
Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
01/24
W
DEC 8-3 SV
J. Becker
Sheboygan Falls
Raider Invitational
Round 1 (16 Man)
125
01/23
L
DEC 18-13
A. Bessette
Wausau East
Stevens Point @ Wausau East
Round 1
125
01/18
L
TF 22-6 5:40
S. McQuade
Appleton West
Appleton West @ Stevens Point
Round 1
125
01/09
L
F 0-0 4:14
C. Brehm
Wisconsin Rapids
Wisconsin Rapids @ Stevens Point
Round 1
125
12/29
L
DEC 6-2
M. McMullen
Wisconsin Lutheran
Lourdes OTW Wrestling Classic 2008
Round 4
125
12/29
W
F 0-0 3:07
E. Bernas
Pacelli
Lourdes OTW Wrestling Classic 2008
Round 3
125
12/29
L
TF 25-10 5:00
Z. Stewart
Ashwaubenon
Lourdes OTW Wrestling Classic 2008
Round 2
125
12/29
W
MD 10-1
J. Ortega
Watertown
Lourdes OTW Wrestling Classic 2008
Round 1
125
12/20
W
F 0-0 2:01
M. Hess
Wisconsin Dells
2008 Stoughton Wrestling Inv. (High Sch)
Placement Matches (8 Man)
125
12/20
W
F 0-0 0:50
J. Buchil
Cudahy
2008 Stoughton Wrestling Inv. (High Sch)
2nd Wrestleback (8 Man)
125
12/20
L
F 0-0 3:40
W. Ehlen
Burlington
2008 Stoughton Wrestling Inv. (High Sch)
Semis & 1st WB (8 Man)
125
12/07
L
F 0-0 1:21
C. Stuiber
Ashwaubenon
Stevens Point @ Ashwaubenon
Round 1
125
12/05
W
F 0-0 4:47
J. Rusch
Wausau West
Spash @ Wausau West
Round 1
125
12/05
W
F 0-0 1:26
J. Rusch
Wausau West
Stevens Point @ Wausau West
Round 1
125
2006-2007
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
DEC 3-0
Z. Westberg
DC Everest
WWF Kids Folkstyle Merrill Regional
2nd Place Match (16 Man)
105
03/10
L
DEC 6-0
K. Gennrich
Hortonville
WWF Kids Folkstyle Merrill Regional
Placement Matches (16 Man)
105
03/10
W
DEC 5-1
J. Woyak
Plainfield
WWF Kids Folkstyle Merrill Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
03/10
W
F 0-0 2:36
D. Lawson
Mosinee
WWF Kids Folkstyle Merrill Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
03/10
W
DEC 5-1
C. Dement
DC Everest
WWF Kids Folkstyle Merrill Regional
Round 1 (16 Man)
105
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021