Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Strickland
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Ohio
Upper Arlington
Woodberry Forest
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 2-0
A. Kish
Olen. Liberty
2024 Division I Central District Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
150
03/02
L
M FOR 0-0
T. Wilson
Dub. Scioto
2024 Division I Central District Tournament
Quarters
150
02/24
W
MD 14-2
N. Semel
Olentangy
Upper Arlington Division I Sectional
Placement Matches (16 Man)
150
02/24
W
F 2-0 0:36
D. Kimmons
Briggs
Upper Arlington Division I Sectional
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/24
L
DEC 7-1
J. Ramirez
Central Crossing
Upper Arlington Division I Sectional
Semis
150
02/24
W
F 2-0 0:19
K. Bonsu
Wor. Kilbourne
Upper Arlington Division I Sectional
Round 2
150
12/09
W
DEC 4-2
E. Thompson
Centerville
35th Annual Lee Spitzer Golden Bear Invitational
Final Round
157
12/09
W
DEC 6-1
C. Kirts
Centerville
35th Annual Lee Spitzer Golden Bear Invitational
Round 4
157
12/09
W
FOR 0-0
E. Olesh
Westland
35th Annual Lee Spitzer Golden Bear Invitational
Round 3
157
12/09
W
F 2-0 0:55
G. Alphonse
Westerville South
35th Annual Lee Spitzer Golden Bear Invitational
Round 2
157
12/09
W
F 2-0 0:31
B. Estissa
Reynoldsburg
35th Annual Lee Spitzer Golden Bear Invitational
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 14-4 3:00
W. Stone
Idaho
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
138 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 11-2 1:51
A. Marshall
Georgia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
138 lbs
07/21
W
Replay
VPO1 13-10
D. Armstrong
Arkansas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
138 lbs
07/21
L
Replay
VSU1 10-2 1:38
W. Scherer
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
138 lbs
05/21
L
Replay
F 4-0 0:45
E. Muir
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 7
145
05/21
L
Replay
DEC 7-4
F. Merrill
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 6 QF
145
05/21
W
Replay
F 4-1 2:36
M. Iii
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 4
145
02/25
W
DEC 7-1
B. Young
Lancaster
Upper Arlington Division I Sectional
Placement Matches (16 Man)
126
02/25
W
DEC 9-7
M. Dollery
Canal Winchester
Upper Arlington Division I Sectional
Semis
126
02/25
W
F 6-1 2:38
C. Basham
Whetstone
Upper Arlington Division I Sectional
Round 2
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024