Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Murphy
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Darkhorse Wrestling
Mills E. Godwin
Mills Godwin
Porter Ridge
River City Wrestling
River City Wrestling LLC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
F 2-4 2:28
L. Salyer
Warrior Wrestling Club
2024 VAWA Folkstyle State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
120
02/25
W
FOR 0-0
C. Alvarez
Eastern Loudoun WC
2024 VAWA Folkstyle State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
120
02/25
W
Replay
F 2-0 0:30
J. Dunn
Rakoczy Wrestling Club
2024 VAWA Folkstyle State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
02/25
W
Replay
F 3-0 2:21
L. Damas
Legacy Dragons Wrestling Club
2024 VAWA Folkstyle State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
120
02/25
W
Replay
F 2-0 0:17
W. Downard
New kent
2024 VAWA Folkstyle State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
02/25
L
Replay
F 10-0 5:23
C. Thompson
Machine Shed
2024 VAWA Folkstyle State Championships
Round 1 (32 Man)
120
02/10
L
DEC 6-4
A. Pradhan
Patrick Henry (Roanoke)
2024 VHSL Class 5 Region C
3rd & 5th Place Matches (16 Man)
120
02/10
L
DEC 6-5
C. Roark
Louisa County
2024 VHSL Class 5 Region C
Consi-Semifinals (8-16 Man)
120
02/10
W
FOR 0-0
A. Faqery
Albemarle
2024 VHSL Class 5 Region C
Semis & Consi-Quarters (8-16 Man)
120
02/10
W
F 2-0 0:31
C. Currie
Franklin County
2024 VHSL Class 5 Region C
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/09
L
DEC 8-6 SV
C. Tatoute
William Fleming
2024 VHSL Class 5 Region C
Quarterfinals (8-16 Man)
120
02/09
W
F 2-0 0:39
M. Cullison
Clover Hill
2024 VHSL Class 5 Region C
Round 1 (16 Man)
120
01/30
W
F 0-0
D. Warner
Prince George
Quad @ Mills Godwin, Douglas Freeman, Prince George, John Marshall
Round 1
120
01/28
L
F 0-0
C. Tatoute
William Fleming
Quad @ Mills Godwin, Louisa, William Flemming, James River
Round 1
120
01/27
L
F 6-3 1:05
C. Roark
Louisa County
Quad @ Mills Godwin, Louisa, William Flemming, James River
Round 1
120
01/12
L
Replay
F 2-0 0:37
J. Withrow
Poquoson
2024 Virginia Duals Black & Blue HS
Placement (16 Team)
120
01/12
W
Replay
F 0-2 2:26
M. Beitazzam
Oscar Smith
2024 Virginia Duals Black & Blue HS
Quarters & WB (16 Team)
120
01/12
W
Replay
F 2-2 1:09
G. Reyes
Kings Fork
2024 Virginia Duals Black & Blue HS
Semis & WB (16 Team)
120
01/12
W
Replay
F 2-0 1:45
E. Sapp
Tabb
2024 Virginia Duals Black & Blue HS
Champ Round 1 (16 Team)
120
01/11
W
F 0-0
A. Panos
Deep Run
Quad@ Deep Run, Mills Godwin, JR Tucker, Clover Hill
Round 1
120
01/11
W
F 0-0 3:55
M. Garcia
Clover Hill
Quad@ Deep Run, Mills Godwin, JR Tucker, Clover Hill
Round 1
120
12/22
W
FOR 0-0
D. Bowden
Princess Anne
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Placement Matches (32 Man)
120
12/22
L
M FOR 0-0
A. Wray-hill
Deep Creek
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Consolation Semifinals
120
12/22
W
F 2-0 0:54
A. Faqery
Albemarle
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
120
12/22
W
F 5-4 4:01
D. Mackey
Denbigh
Mike Duman Toys for Tots Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
120
12/22
L
F 10-1 2:45
D. Bowden
Princess Anne
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
12/21
W
F 2-0 0:32
A. Faqery
Albemarle
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
12/14
W
F 0-0 0:51
D. Heyworth
Goochland
Tri @ Goochland, Cosby, Mills Godwin
Round 1
120
12/14
L
DEC 7-5
B. Cramer
Cosby
Tri @ Goochland, Cosby, Mills Godwin
Round 1
120
12/07
W
F 0-0 1:20
L. Murry
Patrick Henry (Ashland)
Quad @ Mills Godwin, Maggie Walker, & Patrick Henry (Ashland)
Round 1
120
12/07
W
F 0-0 1:38
C. Howell
Maggie L. Walker Governor`s School
Quad @ Mills Godwin, Maggie Walker, & Patrick Henry (Ashland)
Round 1
120
12/06
W
F 0-0 1:46
N. Stringfield
Lloyd C. Bird
Quad @ Mills Godwin, Maggie Walker, & Patrick Henry (Ashland)
Round 1
120
12/03
W
F 4-2 2:23
R. Jr.
Gar-Field
Warriors Stampede
Placement Matches (16 Man)(32 Man)
120
12/02
L
MD 10-1
D. LLorens
Douglas S. Freeman
Warriors Stampede
6th WB (32 Man) 4th WB (16 Man)
120
12/02
L
DEC 6-5
T. Johnson
Phoebus
Warriors Stampede
Semi`s & 5th WB (32 Man) 3rd WB (16 Man)
120
12/02
W
F 5-0 0:44
B. Clauson
Western Branch
Warriors Stampede
Quarters & 1st WB (16 Man) 3rd WB (32 Man)
120
11/05
L
Replay
MD 14-1
H. Elliott
Salem SunDevils
VACW Fall Neptune Classic
1st & 3rd (16 Man)
120
11/05
W
Replay
F 0-2 1:51
J. Bernard
Landstown Eagles wrestling clu
VACW Fall Neptune Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/05
W
Replay
F 2-0 1:39
N. Knittig
Great Neck Wrestling Club
VACW Fall Neptune Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
11/05
W
Replay
F 6-1 1:51
A. Scales
D1 Elite
VACW Fall Neptune Classic
Round 1 (16 Man)
120
10/08
L
Replay
TF 16-0 3:14
J. Burns
River City Wrestling
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 3 & 3rd WB (32 Man)
120
10/08
W
Replay
DEC 11-9
A. Nichols
Ocean Lakes
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
2nd Wrestleback (32 Man)
120
10/08
W
Replay
F 0-0 3:27
R. Fridley
Powhatan
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 2 & WB (32 Man)
120
10/08
L
Replay
DEC 7-6
G. Reyes
Warmupgang Wrestling Club
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 1 (32 Man)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
FOR 0-0
Z. Davis
Culpeper Warriors
2023 VAWA Folkstyle State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
113
02/26
W
Replay
DEC 11-7
R. Nelson
Rangers Wrestling Club
2023 VAWA Folkstyle State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
113
02/26
L
Replay
MD 10-1
B. Cramer
Virginia Team Predator
2023 VAWA Folkstyle State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
02/26
W
Replay
DEC 8-5
G. English
Franklin County Wrestling Club
2023 VAWA Folkstyle State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/28
L
DEC 6-0
B. Ferguson
Cuthbertson
2023 Union County Middle School Tourn.
1st Place and RR 3
113
01/28
W
F 2-0 1:59
P. Painter
Parkwood
2023 Union County Middle School Tourn.
Semis and RR 2
113
01/28
W
MD 12-2
M. Raymond
Weddington
2023 Union County Middle School Tourn.
Quarters and RR 1
113
01/14
W
Replay
F 2-0 0:17
J. Salas
Morris Fitness Wrestling Club
TOA - 2023 Hot Rod Blowout
1st places
110
01/14
W
Replay
F 10-2 1:46
J. Stephens
Believe to Achieve Wrestling Club
TOA - 2023 Hot Rod Blowout
semi & last cons
110
01/14
W
Replay
F 5-0 0:57
H. White
North Carolina
TOA - 2023 Hot Rod Blowout
rr Round 1
110
01/14
L
Replay
DEC 8-1
A. Cecil
Madison Youth Wrestling
TOA - 2023 Hot Rod Blowout
Round 1
110
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023