Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaac Henry
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2014-2015
Team Name
Adams Central
Cretin-Derham Hall
Madison
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 7-4
E. Matzke
St. Croix Lutheran
MSHSL Section 4AA Individual
7: True 2nd
172
02/24
W
MD 9-0
E. Yaw
St. Paul Johnson
MSHSL Section 4AA Individual
5: 3rd Place
172
02/24
W
DEC 9-2
D. Boettjer
South Saint Paul
MSHSL Section 4AA Individual
4: Cons Semis
172
02/24
L
F 4-1 1:23
V. Short
Simley
MSHSL Section 4AA Individual
3: Semifinals
172
02/24
W
DEC 4-2
E. Yaw
St. Paul Johnson
MSHSL Section 4AA Individual
2: Quarterfinals
172
02/17
W
F 2-0 1:06
Z. Sheire
St Paul Humboldt-Open World Learning
MSHSL Team Section 4AA
Champ - Round 1 (16 Team)
172
01/27
L
F 2-0 2:00
T. Austin
Fairmont-Martin County West
Mankato East Cougar Tournament
Round 3: Con. Semi
172
01/27
L
F 10-1 5:42
E. Feller
Hopkins
Mankato East Cougar Tournament
Round 2: Sem`s & Con
172
01/27
L
F 4-1 0:48
B. Koberoski
Mankato West
Mankato East Cougar Tournament
Round 1: Quarters
172
01/27
L
F 5-2 3:42
C. Cupples
Mankato East
Mankato East Cougar Tournament
Round 1 (5 Man)
172
01/13
W
F 2-0 1:30
P. Deniger
North Branch
St. Croix Lutheran Crusader Invitational
5th Place
172
01/13
W
F 2-0 0:21
A. Wolf
Hopkins
St. Croix Lutheran Crusader Invitational
Round 4
172
01/13
W
F 2-0 0:42
C. Jarvis
Hopkins
St. Croix Lutheran Crusader Invitational
Round 3: WB
172
01/13
L
DEC 3-1
I. Quast
WEM-JWP
St. Croix Lutheran Crusader Invitational
Round 2
172
01/07
L
DEC 4-1
T. Frederick
Eau Claire North
New Richmond Invitational
Sixth Round (3rd Place)
175
01/06
W
DEC 4-1
D. Labree
Clear Lake
New Richmond Invitational
Fourth Round
175
01/06
L
TF 16-0 3:06
A. Uddin
Osceola
New Richmond Invitational
Fifth Round
175
01/06
L
MD 11-2
M. Ngbemeneh
Somerset
New Richmond Invitational
Third Round
175
01/06
W
F 2-0 1:27
J. Santiago
Burnsville
New Richmond Invitational
First Round
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
FOR 0-0
Z. Ericksen
Archbishop Bergan
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
145
01/06
L
FOR 0-0
J. Fulton
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
145
01/06
L
FOR 0-0
B. Brandt
Syracuse
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
145
01/06
L
F 7-1 1:17
H. Last
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
145
01/06
L
F 2-0 0:33
J. McFarland
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
145
12/17
W
F 4-2 1:07
D. Cook-Krivohlavek
Arlington
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
152
12/17
L
F 2-0 1:13
R. Hernandez
Gibbon
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 4 (10 Team)
152
12/17
L
F 2-0 0:52
M. Treffer
Ravenna
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
152
12/17
L
F 4-0 1:11
G. Hasenauer
Burwell
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
152
12/17
L
F 2-2 1:50
A. Meinecke
St. Paul
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 5-2
K. Crowser
Douglas
SDHSAA State Championships
7th Place
A-138
02/25
L
F 2-0 0:35
T. McCoy
Belle Fourche
SDHSAA State Championships
3rd Wrestleback
A-138
02/25
W
DEC 1-0
K. Krause
Milbank
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A-138
02/24
L
DEC 4-3
P. Tryon
Harrisburg
SDHSAA State Championships
Quarterfinals and 1st WB
A-138
02/24
W
MD 9-0
G. Stern
Brookings
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-138
02/19
L
MD 9-0
W. Stuntebeck
Tea Area
SDHSAA Region 1A
Placements
138
02/19
W
DEC 5-3
C. Hansmann
---
SDHSAA Region 1A
Semis and WB3
138
02/19
W
TF 15-0 2:08
N. Giese
O`Gorman
SDHSAA Region 1A
Round 2 - Quarters and WB1
138
02/19
W
F 0-0 2:00
E. Saeger
---
SDHSAA Region 1A
Round 1
138
02/09
W
MD 10-2
J. Neises
---
Howard @ Madison
Round 1
145
02/05
W
MD 20-11
S. Mowry
---
Redfield Invitational
Placement Matches
138
02/05
W
F 5-0 0:47
N. Giakowski
---
Redfield Invitational
Round 4
138
02/05
W
F 2-0 0:39
C. Dean
---
Redfield Invitational
Round 2
138
02/05
W
F 5-0 1:24
O. Bekanich
Wagner
Redfield Invitational
Round 1
138
01/29
W
F 1-0 4:59
B. Taniah
Sioux Falls Washington
2022 Les Tlustos-Brookings Invitational
finals
138
01/29
W
DEC 3-0
P. McGlone
Yankton
2022 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 4
138
01/29
L
F 2-0 0:46
A. Mentzer
Brandon Valley
2022 Les Tlustos-Brookings Invitational
Semis
138
01/29
W
MD 10-2
B. Sparks
Mitchell
2022 Les Tlustos-Brookings Invitational
Quarters
138
01/29
W
F 2-0 1:48
B. Harmelink
Lennox
2022 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 1 16 and 5
138
01/22
L
FOR 0-0
K. Lowman
Dell Rapids
Dakota XII Conference
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/22
L
FOR 0-0
C. Heuertz
---
Dakota XII Conference
Round 1 (16 Man)
138
01/05
L
F 4-0 3:03
A. Rice
Canton
Canton Triangular
Champ. Round 1
138
12/18
W
MD 9-0
A. Kracht
Boys Spearfish
2021 Madison Varsity Invitational
Placement Matches
B138
12/18
L
DEC 5-4
P. Tryon
Boys Harrisburg
2021 Madison Varsity Invitational
4th Rnd Wrestlebacks
B138
12/18
W
DEC 6-3
B. Reuer
Boys Chamberlain
2021 Madison Varsity Invitational
3rd Rnd WB (With Semis)
B138
12/18
W
F 10-0 1:34
G. Egdon
Boys Sioux Falls O`Gorman
2021 Madison Varsity Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
B138
12/18
L
F 1-8 1:27
K. Vessells
---
2021 Madison Varsity Invitational
Quarterfinals
B138
12/18
W
F 7-2 1:14
G. Deelstra
Boys Sioux Falls Lincoln
2021 Madison Varsity Invitational
Round 1 (16 Man) Round 2 32 Man
B138
12/15
L
F 0-7 2:15
W. Stuntebeck
Tea Area
DAK XII Quad: DR/MAD/LEN/TEA
Champ. Round 1
138
12/12
W
F 7-0 1:25
A. Even
---
Ken Ruml Invitational
1st & 3rd (16 Man)
138
12/11
W
F 9-4 3:55
K. Feldhaus
Howard
Ken Ruml Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/11
L
MD 11-2
C. Larson
---
Ken Ruml Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/11
W
F 2-0 1:30
T. Tolsma
---
Ken Ruml Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/11
W
F 6-2 1:18
C. Fitzsimmons
Deuel
Ken Ruml Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/04
W
DEF 6-0 3:21
F. Forfeit
---
Flandreau Booster Club Invitational
Placing Matches
138
12/04
W
F 5-0 3:03
Z. Bradley
Luverne
Flandreau Booster Club Invitational
Semis and WB
138
12/04
W
F 2-0 1:27
H. Geary
Elk Point-Jefferson
Flandreau Booster Club Invitational
Quarters and 1st WB
138
12/03
W
DEC 9-5
N. Jessen
---
Sioux Falls Jefferson @ Madison
Round 1
138
12/03
W
F 2-0 0:52
B. Christensen
Milbank
Milbank @ Madison
Round 1
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/22
W
MD 14-2
N. Miller
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
126
06/22
W
F 10-3 4:48
J. Deyoung
---
2021 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
126
06/22
W
F 4-0 1:46
W. Stepan
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
126
06/22
L
TF 15-0 3:26
A. Poe
---
2021 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
126
06/22
W
F 9-0 2:28
B. Faworski
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
126
06/22
W
TF 15-0 3:24
A. Zembower
212 Wrestling Club
2021 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
126
06/22
L
DEC 8-5
M. Hargett
Darkwolf
2021 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
126
06/22
L
MD 16-6
C. Baum
Nauman Purple
2021 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
126
06/22
L
DEC 12-5
D. Smith
FL Young Guns
2021 AAU Scholastic Duals
Round 2 (8 Team)
126
06/22
L
DEC 14-11
A. Ibrahim
Brawlers Elite
2021 AAU Scholastic Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
126
06/22
W
F 10-3 1:27
A. Zuniga
Naples WC DEV
2021 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
126
02/26
L
DEC 8-6
L. Desersa
Sturgis
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man), 1st WB 8-Man, 5-Man RR3
A-126
02/26
W
TF 16-0 5:00
K. Vessells
West Central
SDHSAA State Championships
Wrestleback 1
A-126
02/25
L
DEC 15-10
J. Christensen
Beresford/Alcester-Hudson
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-126
02/20
L
MD 13-2
W. Stuntebeck
Tea Area
SDHSAA Region 1A
Placements
126
02/20
W
DEC 15-9
C. Lowman
---
SDHSAA Region 1A
Semis and WB3
126
02/20
W
F 3-2 1:55
G. Stern
---
SDHSAA Region 1A
Round 2 - Quarters and WB1
126
02/10
W
F 2-0 0:51
K. Hamilton
Howard
Madison @ Howard
Round 1
126
02/06
W
DEC 5-2
P. Neugebauer
Parkston
Redfield Invitational
Round 4 Placement Matches
126
02/06
W
F 5-2 4:41
B. Iverson
Sisseton
Redfield Invitational
Round 3
126
02/06
L
DEC 7-5
K. Rohlfs
Redfield Area
Redfield Invitational
Round 2
126
02/06
W
F 2-0 1:33
L. Loiseau
Tri-Valley
Redfield Invitational
Round 1
126
01/30
L
F 8-0 3:31
B. Judson
---
2021 Les Tlustos-Brookings Invitational
Finals
126
01/30
W
F 6-0 3:38
K. Vessells
---
2021 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 3
126
01/27
W
F 2-0 1:45
L. Loiseau
---
Tri-Valley vs. Madison
Round 1
126
01/23
W
DEC 8-2
C. Siemonsma
---
Dakota XII Conference
1st & 3rd (16 Man)
126
01/23
W
DEC 10-5
J. Weis
---
Dakota XII Conference
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/23
L
F 7-0 2:14
W. Stuntebeck
Tea Area
Dakota XII Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/23
W
DEC 7-5
C. Siemonsma
---
Dakota XII Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/09
L
DEC 4-2
B. Judson
---
2021 West Central Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
01/09
W
DEC 8-1
K. Vessels
West Central
2021 West Central Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/09
W
F 13-2 3:21
S. Morrison
Rapid City Central
2021 West Central Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
12/19
W
DEC 13-6
D. Santiago
Chamberlain
2020 Madison Varsity Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
12/19
W
F 2-0 1:19
L. Steffensen
Kingsbury County
2020 Madison Varsity Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/19
W
F 2-0 0:44
D. Tveit
Chamberlain
2020 Madison Varsity Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
12/11
W
DEC 8-1
P. Neugebauer
Parkston
Madison Round Robin
Round 3 (4 Man)
126
12/11
W
MD 9-1
D. Wallen
Sioux Falls Lincoln
Madison Round Robin
Round 2 (4 Man)
126
12/10
W
DEC 9-7
C. Ehresmann
Groton Area
Madison Round Robin
Round 1 (4 Man)
126
12/05
W
DEC 8-1
J. Miller
Garretson High School
Flandreau Booster Club Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
12/05
W
DEC 8-1
J. Miller
Garretson High School
Flandreau Booster Club Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
12/05
W
F 5-0 1:54
J. Stalford
---
Flandreau Booster Club Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/05
W
F 5-0 1:54
J. Stalford
Chester
Flandreau Booster Club Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/04
W
MD 12-0
N. Garcia
Milbank
Madison @ Milbank
Round 1
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEC 7-0
H. Schroeder
Vermillion
SDHSAA State Championships
Wrestleback 1
A-106
02/27
L
F 2-2 3:24
C. Ractliffe
Harrisburg
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-106
02/27
L
MD 17-5
J. Schoenhard
Rapid City Stevens
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
106
02/22
W
F 8-4 2:58
C. Siemonsma
---
SDHSAA Region 1A
Placements
106
02/22
W
F 11-2 4:45
N. Miles
---
SDHSAA Region 1A
Consi Semis
106
02/22
L
F 5-0 3:48
W. Everson
Watertown
SDHSAA Region 1A
Semis and WB3
106
02/22
W
F 2-0 1:24
A. Dooley
Sf Roosevelt
SDHSAA Region 1A
Round 2 - Quarters and WB1
106
02/08
L
DEC 4-2
B. Judson
---
2020 Yankton Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
02/08
W
DEC 10-4
C. Siemonsma
---
2020 Yankton Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/08
L
DEC 8-2
J. Schoenhard
Rapid City Stevens
2020 Yankton Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/08
W
F 3-2 1:45
J. Breen
Wagner
2020 Yankton Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/08
W
F 4-0 2:53
P. McGlone
Yankton
2020 Yankton Invitational
Round 1 (16 Man)
106
02/01
W
DEC 5-2
N. Miles
---
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
Placement
106
02/01
L
DEC 4-3
M. Stubbe
---
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
Cons Semis
106
02/01
W
F 11-4 4:56
C. Ractliffe
Harrisburg
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
Semis & WB
106
02/01
W
F 2-0 0:49
E. Ellenbecker
Sioux Falls Lincoln
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
WB
106
02/01
L
F 12-0 5:21
B. Judson
---
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
Qtrs & WB
106
02/01
W
F 2-0 1:06
J. McCarthy
Rapid City Central
2020 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 2
106
01/25
W
F 4-0 2:12
H. Schroeder
Vermillion
Dakota XII Conference
1st & 3rd (16 Man)
106
01/25
W
F 5-0 2:35
J. Jarding
---
Dakota XII Conference
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/25
L
F 9-0 5:35
M. Stubbe
---
Dakota XII Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/25
W
F 7-0 2:47
F. Forfeit
---
Dakota XII Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/21
W
F 5-0 1:10
H. Johnson
---
Madison @ Elk Point-Jefferson
Round 1
113
01/15
L
DEC 3-0
M. Stubbe
---
Dell Rapids @ Madison
Round 1
113
01/11
W
F 16-2 5:50
K. Vessels
West Central
2020 Madison JV Invitational
Placing Matches
113
01/11
W
F 2-0 0:54
M. Krause
Watertown
2020 Madison JV Invitational
Round 4 Semis etc
113
01/11
W
F 12-1 1:55
M. Westra
Sioux Falls Roosevelt
2020 Madison JV Invitational
Round 2
113
01/11
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Yankton
2020 Madison JV Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/10
W
F 10-0 5:27
T. Miller
Howard
Howard @ Madison
Round 1
106
12/21
L
DEC 8-6
E. Osborn
---
2019 Madison Varsity Invitational
8 - 3rd Place
106
12/21
W
F 7-0 2:29
C. Ractliffe
Harrisburg
2019 Madison Varsity Invitational
7 Consolation Only
106
12/21
L
DEC 4-2
M. Stubbe
---
2019 Madison Varsity Invitational
6 Semis
106
12/21
W
F 2-0 1:10
J. Plueler
Omaha Central
2019 Madison Varsity Invitational
4 Championships
106
12/21
W
F 11-2 1:20
M. Weston
Chamberlain
2019 Madison Varsity Invitational
2
106
12/07
W
MD 14-0
H. Witte
Flandreau
Flandreau Booster Club Invitational
Placement Matches (8 Man)
106
12/07
W
F 3-0 3:50
P. Bohl
Garretson High School
Flandreau Booster Club Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
106
12/07
W
F 2-0 0:39
T. Miller
Howard
Flandreau Booster Club Invitational
Quarterfinals (8 Man)
106
12/06
W
F 2-0 0:48
J. Johnson
Milbank
Milbank @ Madison
Round 1
106
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
MD 11-2
T. Bahm
---
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A-106
02/22
W
TF 20-4 5:00
N. Popken
RC Central
SDHSAA State Championships
Wrestleback 1
A-106
02/22
L
TF 15-0 4:32
K. Olson
Sturgis Brown
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-106
02/16
L
F 2-0 0:56
Q. Hulverson
Tea Area
SDHSAA Region 1A
Placement Matches
106
02/16
W
DEC 8-6
A. Weiland
Dell Rapids
SDHSAA Region 1A
Semis and WB
106
02/02
L
MD 11-3
T. Bahm
---
2019 Yankton Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
02/02
L
DEC 8-2
B. Sparks
Mitchell
2019 Yankton Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/02
L
DEC 4-2
J. Tyler
---
2019 Yankton Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/02
W
DEC 6-4
T. Bahm
---
2019 Yankton Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/02
W
F 2-0 1:40
L. Kuper
---
2019 Yankton Invitational
Round 1 (16 Man)
106
01/26
L
DEC 9-2
J. Wolfe
---
2019 Les Tlustos-Brookings Invitational
Placement
106
01/26
L
DEC 8-2
N. Roob
Vermillion
2019 Les Tlustos-Brookings Invitational
Semis & WB
106
01/26
W
MD 15-2
N. Williams
Pierre
2019 Les Tlustos-Brookings Invitational
WB
106
01/26
L
DEC 8-3
T. Bahm
---
2019 Les Tlustos-Brookings Invitational
Qtrs & WB
106
01/26
W
F 2-0 0:48
E. Taniah
Sioux Falls Washington
2019 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 2
106
01/25
W
F 2-0 1:06
K. Hamilton
Howard
Madison @ Howard
Round 1
106
01/19
L
DEC 8-6
A. Weiland
Dell Rapids
Dakota XII Conference
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/19
W
F 2-0 2:36
C. Siemonsma
---
Dakota XII Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/19
W
F 2-0 0:39
T. Asselt
Tri-Valley
Dakota XII Conference
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/19
L
DEC 7-2
N. Roob
Vermillion
Dakota XII Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/12
W
DEC 4-2
L. O`Connor
---
Harrisburg Invitational 2019
Placement Matches (16 Man)
106
01/12
W
F 2-0 0:29
E. Taniah
Sioux Falls Washington
Harrisburg Invitational 2019
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/12
L
DEC 10-3
T. Bahm
---
Harrisburg Invitational 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/12
W
F 15-6 5:27
C. Ractliffe
Harrisburg JV
Harrisburg Invitational 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/09
L
F 2-5 3:59
A. Weiland
Dell Rapids
Madison @ Dell Rapids
Round 1
106
12/15
L
DEC 4-2
M. Huscher
Sioux Falls Lincoln
2018 Madison Varsity Invitational
8 - 5th Place
106
12/15
L
F 2-0 1:22
B. Siemonsma
West Central
2018 Madison Varsity Invitational
7 Consolation Only
106
12/15
W
F 10-0 1:58
L. O`Connor
Harrisburg
2018 Madison Varsity Invitational
6 Consolation
106
12/15
W
F 2-0 0:26
L. Kuper
Lennox
2018 Madison Varsity Invitational
5 Consolations Only
106
12/15
L
F 2-0 0:27
Q. Hulverson
Tea Area
2018 Madison Varsity Invitational
4 Championships
106
12/15
W
F 4-3 5:44
J. Hoffman
Spearfish
2018 Madison Varsity Invitational
2
106
12/11
W
F 12-0 3:23
L. Kuper
Lennox
Madison Quad (Len, Tea Area, DR)
Round 2 (4 Team)
106
12/11
L
DEC 11-4
Q. Hulverson
Tea Area
Madison Quad (Len, Tea Area, DR)
Round 1 (4 Team)
106
11/30
W
MD 10-2
B. Christensen
Milbank
Madison @ Milbank
Round 1
106
10/27
L
DEC 5-0
G. ODell
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R3 - WB (128 Man)
106
10/27
L
F 2-0 0:44
B. West
Sebolt Wrestling Academy
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R1
106
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
F 7-2 2:45
C. Hanson
Watertown
2018 Madison JV Invitational
Crying Round
98
01/06
W
F 10-0 2:01
D. Swier
Canton
2018 Madison JV Invitational
Round 4 Semis etc
98
01/06
W
F 7-0 0:46
A. Moe
Sioux Valley
2018 Madison JV Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
98
01/06
L
F 7-1 3:24
Q. Hulverson
Tea Area
2018 Madison JV Invitational
Round 2
98
01/06
W
F 10-3 4:36
K. Hamilton
Howard
2018 Madison JV Invitational
Round 1 (16 Man)
98
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/12
L
MD 9-1
J. Malito
Illinois
Conflict at Carver
Placement Matches (32 Man)
64
10/12
L
MD 13-1
K. Petersen
Sebolt Wrestling Academy
Conflict at Carver
6th Wrestleback (32 Man)
64
10/12
W
F 6-2 1:33
B. Smith
---
Conflict at Carver
Semis & 5th WB (32 Man)
64
10/12
W
MD 13-2
B. Gerbracht
Iowa
Conflict at Carver
4th Wrestleback (32 Man)
64
10/12
L
MD 10-1
T. Stangel
Sebolt Wrestling Academy
Conflict at Carver
Quarters & 3rd WB (32 Man)
64
10/12
W
F 5-0 0:34
C. Clarahan
Iowa
Conflict at Carver
Round 2 Champ & WB (32 Man)
64
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024