Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Che Eddie III
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
Michigan West WC
Michigan West Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 4-0
J. Skodak
Grind 2 Greatness
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (32 Man)
72
03/09
W
F 5-2 0:55
L. Belka
Martin Mean Machine
MYWAY Southwest Regional
Placement Matches (8 Man)
69
02/11
W
DEC 3-2
C. Loop
Michigan
2024 Grappler Elite League Finals
FINALS
70
02/11
L
MD 13-0
K. Williams
Pontiac Huskies
2024 Grappler Elite League Finals
CONS SEMI
70
02/11
W
DEC 5-0
L. Belka
Michigan Grappler Training Center
2024 Grappler Elite League Finals
SEMIS
70
02/11
L
F 5-0 2:01
G. Cunningham
Michigan Matcat Wrestling Club
2024 Grappler Elite League Finals
QUARTERS
70
10/01
W
Replay
DEC 10-3
X. Ruffin
Ruffin Trained
2023 Grappler Fall Classic
placements
65
10/01
L
Replay
DEC 5-0
N. Porter
Charlotte
2023 Grappler Fall Classic
semi
65
10/01
W
Replay
F 7-0 1:04
B. Evans
Machine Shed
2023 Grappler Fall Classic
wb c
65
10/01
L
Replay
MD 15-1
K. Cargo
Minion TC
2023 Grappler Fall Classic
champ round
65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
F 4-0 1:15
S. Jr.
Dundee WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
63
03/25
W
Replay
DEC 12-7
I. Catterfeld
Birch Run PFY WC
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
63
03/25
W
Replay
MD 8-0
L. Belka
Martin Mean Machine
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
63
03/24
W
Replay
F 2-0 0:50
A. Bice
Mat Psychos
2023 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
63
03/24
L
Replay
DEC 8-2
S. Jr.
Dundee WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
63
03/24
W
Replay
TF 18-2 4:26
A. Gillson
Holly Roughriders
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
63
01/29
L
F 7-0 3:53
A. White
Saranac Youth WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
2nd Place Match (16 Man)
63
01/29
L
F 4-1 1:10
K. Galindez
Dundee WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Placement Matches (16 Man)
63
01/29
W
DEC 4-2 TB1
R. Lee
Fruitport
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
01/29
W
DEC 16-10
J. Langworthy
Reed City Youth Wrestling
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
01/22
W
DEC 4-0
J. Langworthy
Reed City Youth Wrestling
North GREIGHTS
Placement Matches (16 Man)
63
01/22
W
DEC 7-0
B. Jeffrey
Wildcat WC - Lakeview
North GREIGHTS
Cons. Semis (16 Man)
63
01/22
L
DEC 8-3
R. Brooks
Coloma WC
North GREIGHTS
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
01/22
W
F 12-1 2:30
L. Bissett
Evart Youth Wrestling
North GREIGHTS
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
01/22
L
NC 0-0
R. Brooks
Coloma WC
North GREIGHTS
2nd Place Match (16 Man)
63
01/08
L
F 2-0 0:47
J. Coyer
Michigan West WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (16 Man)
63
01/08
W
F 4-0 2:05
M. Horton
Vicksburg Bulldog WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Cons. Semis (16 Man)
63
01/08
L
DEC 6-0
V. Bennett
Simmons Academy of Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
01/08
W
DEC 6-3
S. Johnson
Gobles Tigers WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
01/08
W
DEC 4-0
B. West
Climax-Scotts WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 1 (16 Man)
63
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
W
MD 16-2
N. Anderson
Niles WC
Dowagiac
2nd Place Match (16 Man)
52
03/01
W
F 2-0 0:11
B. Rupe
Otsego Destroyers WC
Dowagiac
Placement Matches (16 Man)
52
03/01
W
DEC 8-7
L. Eisenhart
Marcellus Wildcats
Dowagiac
Cons. Semis (16 Man)
52
03/01
W
F 2-0 0:45
B. Desenberg
Buchanan WC
Dowagiac
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
03/01
W
F 7-1 1:00
Z. DeRidder
Vicksburg Bulldog WC
Dowagiac
2nd Wrestleback (16 Man)
52
03/01
L
MD 9-0
L. Pike
Cassopolis WC
Dowagiac
Round 1 (16 Man)
52
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022