May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kenny Ericksone
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 7-2
S. Drietz
Canby
MSHSL State Championships
Semis & WB (16 Man)
145A
03/01
L
DEC 6-0
B. Peichel
Frazee
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
145A
02/24
W
MD 10-2
G. Ridlon
Crosby-Ironton
MSHSL Section 7A Individual
7: True 2nd
145
02/24
W
DEC 6-1
B. Neelan
Staples Motley
MSHSL Section 7A Individual
5: 3rd Place
145
02/23
W
MD 12-0
H. Bolling
Ogilvie
MSHSL Section 7A Individual
4: Cons Semis
145
02/23
L
DEC 7-0
W. Pilarski
Holdingford
MSHSL Section 7A Individual
3: Semifinals
145
02/23
W
MD 17-4
W. Gullickson
Deer River
MSHSL Section 7A Individual
2: Quarterfinals
145
12/20
W
F 5-0 1:16
N. Blaiser
Pine City-Hinckley-Finlayson
Pine City-Hinckley-Finlayson vs. Aitkin
Round 1
152
12/18
W
F 2-0 0:50
W. Ritter
Grand Rapids
Grand Rapids @ Aitkin
Round 1
160
12/14
W
F 14-0 3:41
D. Hufstedler
Ogilvie
Ogilvie @ Aitkin
Round 1
160
12/06
W
F 0-0 1:32
A. Rolf
Hibbing
Hibbing @ Aitkin
Round 1
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 3-2
L. Copeman
Zumbrota-Mazeppa
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
145AA
02/26
W
DEC 8-7
J. Schoenborn
Milaca-Faith Christian
MSHSL Section 7AA
Placements
145
02/25
W
DEC 7-0
B. Folkema
Mora
MSHSL Section 7AA
Semifinals and WB 3
145
02/25
W
MD 13-2
C. Gallus
Rock Ridge
MSHSL Section 7AA
Quarterfinals and WB 1
145
02/02
W
F 5-0 3:09
W. Ritter
Grand Rapids
Aitkin Dual
Round 1
152
01/25
W
F 2-0 0:59
S. Noack
Milaca-Faith Christian
Milaca-Faith Christian @ Aitkin
Round 1
152
01/21
W
F 12-0 4:43
J. Cummings
Pequot Lks-Pine River-B
Mid-State Conference Duals
Round 1
152
01/20
W
F 5-0 2:09
R. Gallardo
Staples Motley
Mid-State Conference Duals
Round 1
152
01/20
L
DEC 5-3
C. Okeson
Detroit Lakes
Mid-State Conference Duals
Round 1
152
01/20
L
DEC 5-3
C. Okeson
Detroit Lakes
Aitkin @ Detroit Lakes
Round 1
152
01/14
W
DEC 17-10
J. Thomas
Superior
Ashland Northland Invite 2023
Round 5
145
01/14
W
F 9-0 3:51
P. Follis
Northwestern
Ashland Northland Invite 2023
Round 4
145
01/14
W
TF 17-1 4:27
J. LaBarge
Lakeland
Ashland Northland Invite 2023
Round 3
145
01/14
W
F 5-0 0:43
U. Shasho
Thunderbay
Ashland Northland Invite 2023
Round 2
145
01/14
W
F 2-0 1:36
J. Cortez
Aitkin
Ashland Northland Invite 2023
Round 1
145
01/10
W
MD 13-3
C. Hansmeier
Foley
Aitkin @ Foley
Round 1
145
01/07
W
DEC 5-0
B. Folkema
Mora
Mora Invite
Placement Matches (8 Man)
145
01/07
W
DEC 4-3
O. Carlson
Albany
Mora Invite
Semis & 1st WB
145
01/07
W
F 4-2 4:40
J. Farrell
Spectrum
Mora Invite
Quarterfinals
145
01/07
W
F 2-0 0:26
B. Coonfield
Brainerd
Aitkin @ Brainerd
Round 1
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
DEC 8-4
D. Hansen
Albany
Mora Invite
Placement Matches (8 Man)
132
01/08
W
F 10-4 3:00
A. Schmidt
Spectrum
Mora Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/08
L
F 7-4 4:00
A. Novack
Chisago Lakes
Mora Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/08
W
MD 10-0
I. Coolidge
Rush City-Braham
Mora Invite
Quarterfinals (8 Man)
132
01/08
W
F 2-0 0:35
C. Wilkes
Mille Lacs Raiders
Mora Invite
Pigtail 1
132
12/29
L
MD 13-4
C. Davis
Albert Lea Area
2021 Rumble on the Red - Varsity
PRELIM2
138
12/29
L
TF 17-1 5:12
B. Lura
Carrington
2021 Rumble on the Red - Varsity
R1
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
MD 14-6
I. Schultz
St Michael-Albertville
2020 MNGWL Individual State Tournament
Third Place
100
02/01
L
DEC 11-5
A. Diederich
Sauk Rapids-Rice
2020 MNGWL Individual State Tournament
Semis
100
02/01
W
F 5-0 0:35
L. Vick
Waconia
2020 MNGWL Individual State Tournament
Quarters
100
02/01
W
F 8-0 3:19
A. Schmidt
Spectrum
2020 MNGWL Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
100
12/28
L
F 2-4 2:47
L. Andrews
Jackson County Central
2019 Rumble on the Red - JV
WB6
106
12/28
W
F 2-0 0:25
S. Schlepeutz
Jamestown
2019 Rumble on the Red - JV
WB5
106
12/27
W
MD 9-0
N. Holmberg
Windom-Mountain Lake
2019 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
106
12/27
W
DEC 3-0
T. Krueger
Eagan
2019 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
106
12/27
W
F 2-0 2:20
T. Heen
Bismarck St Mary`s
2019 Rumble on the Red - JV
WB2
106
12/27
L
DEC 8-4
T. Vivanco
Wayzata
2019 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
106
12/27
W
F 4-0 2:24
C. Harrison
Bismarck
2019 Rumble on the Red - JV
R1
106
12/20
L
F 0-0 1:54
A. Lohse
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
2019 Big Bear
Round 2 & WB1
106
12/20
W
F 9-2 5:42
N. Reller
Mora
2019 Big Bear
Pigtail Round 2
106
12/20
L
F 2-0 1:40
D. Schmid
Blackduck-Cass Lake Bena Bears
2019 Big Bear
Pigtail Round 1
106
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020