Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaac Weber
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
2017-2018
Team Name
Ringers
Ringers Wrestling Club
WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
W
TF 10-0 1:04
G. Hellendrung
Askren Wrestling Academy
Aviators International Freestyle
Placement Matches (16 Man)
50
04/21
L
F 4-4 1:20
J. Penzkover
LAW
Aviators International Freestyle
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
04/20
W
TF 9-0 0:55
G. Beyer
Freedom High School Wrestling
Aviators International GR/Girls FS
2nd Wrestleback (8 Man)
50
04/20
L
TF 8-0 1:23
B. Ashley
Michigan West Wrestling Club
Aviators International GR/Girls FS
Quarterfinals (8 Man)
50
04/07
W
F 11-1 1:37
M. Carvajal
Built by Brunson
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 3 (4 Man)
105-107
04/07
W
TF 13-2 3:32
T. Briar
Alber Athletics Wrestling Club
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 2 (4 Man)
105-107
04/07
W
F 8-2 1:39
T. Briar
Alber Athletics Wrestling Club
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 1 (4 Man)
105-112
03/16
W
DEC 8-2
G. Hellendrung
Chilton Hilbert Wrestling
WWF Kids Folkstyle Mequon Qualifier
Round 5
100
03/09
W
Replay
MD 10-1
R. Lancaster
Holmen Viking Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 6 Semis
102
03/09
W
Replay
DEC 5-2
C. Weiler
Auburndale Youth Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 4 Quarters
102
03/09
W
Replay
F 2-0 0:32
A. Ryder
Wisconsin
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
102
02/25
W
TF 22-6 2:16
H. Spencer
Spring Green
Bandits Club Wrestling Tournament
Round 5
102-107
02/25
W
TF 20-5 2:10
J. Scharenbroch
Nazar
Bandits Club Wrestling Tournament
Round 4
102-107
02/25
W
M FOR 0-0
K. Davidson
Team Nazar
Bandits Club Wrestling Tournament
Round 3
102-107
02/25
W
F 13-4 2:56
T. Renderman
Campbellsport Youth Wrestling
Bandits Club Wrestling Tournament
Round 1
102-107
02/18
W
TF 16-1 4:02
C. Mierzwinski
Askren Wrestling Academy
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 3 (4 Man)
101-111
02/18
W
TF 19-2 3:53
L. Ganey
Oak Creek Attack Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 2 (4 Man)
101-111
02/18
W
TF 21-4 4:17
S. Schlueter
Kettle Moraine Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 1 (4 Man)
101-111
02/11
W
MD 18-6
E. Ratajczyk
Mukwonago Wrestling Club
2024 Mukwonago Grizzly Open
Placement Matches (8 Man)
92-101
02/11
W
TF 20-4 3:03
W. Sossaman
Waterford Wrestling Club
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 2
92-101
02/11
W
TF 20-5 2:55
C. Schweizer
Askren Wrestling Academy
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 1
92-101
01/14
W
TF 18-3 2:47
M. Kasuboski
Team Nazar
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 4 (5 Man)
91-100
01/14
W
F 12-0 3:54
T. VanSchyndel
Kaukauna Grappling Ghosts
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 3 (5 Man)
91-100
01/14
W
F 24-7 2:59
J. Crump
Ripon
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 2 (5 Man)
91-100
01/14
W
TF 19-4 2:47
I. Gustafson
Winneconne
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 1 (5 Man)
91-100
01/07
W
DEF 2-0 0:15
N. Allen
Askren Wrestling Academy
Battle for the Badger
RR Last Round
99
01/07
W
TF 17-2 1:58
J. Braley
Monona Grove/McFarland Wrestli
Battle for the Badger
round 6
99
01/07
L
DEC 2-0
R. Lancaster
Holmen Viking Wrestling Club
Battle for the Badger
round 3
99
01/07
W
DEC 7-4
T. Hoffman
Sarbacker Wrestling Academy
Battle for the Badger
round 2
99
12/23
W
MD 11-0
G. Hellendrung
Mollitium
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
96-102
12/23
W
F 16-3 2:52
L. Dunn
BYA
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
96-102
12/23
W
F 2-0 1:25
B. Breider
Askren Wrestling Academy
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
96-102
12/10
W
F 15-2 4:18
C. Benter
Valders
Brillion Tournament
Round 3 (4 Man)
99-105
12/10
W
F 19-4 3:44
R. Henrickson
Freedom Wrestling
Brillion Tournament
Round 2 (4 Man)
99-105
12/10
W
DEC 6-5
G. Hellendrung
Chilton Hilbert Wrestling
Brillion Tournament
Round 1 (4 Man)
99-105
12/03
L
DEC 7-5 SV
L. Swick
Askren Wrestling Academy
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 4 (8man Placement+RR4)
95-107
12/03
W
DEC 6-2
B. Hale-Toomey
Team Nazar
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 2 (Semis&R1 Cons. +RR2
95-107
12/03
W
DEC 7-4
E. Tibbs
Team Nazar
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 1 (Qtr Finals+RR1)
95-107
11/04
W
Replay
DEC 9-2
K. Delaney
Toss Em Up
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 5, Finals
97-103
11/04
W
Replay
MD 13-2
P. Nowicki
Relentless Training Center
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 2
97-103
11/04
W
Replay
DEC 6-0
Z. Buell
Martin Mean Machine
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
97-103
10/29
L
Replay
MD 14-0
Z. Donalson
Threestyle Wrestling Of Oklahoma
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
97
10/29
W
Replay
F 4-0 1:36
A. Fry
Ubasa Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
97
10/29
W
Replay
MD 14-2
B. Bach
South Dakota
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
97
10/28
L
Replay
DEC 5-2
K. Koopmans
Legends of Gold
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
97
10/28
W
Replay
F 4-0 1:43
J. Kramer
Moyer Elite Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
97
10/28
W
Replay
F 2-0 3:11
B. Holmes
The Best Wrestler
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
97
10/21
W
M FOR 0-0
K. Berg
Victory School of Wrestling
2023 WI Wrestle Fall Open
Round 5 (5 Man)
100
10/21
L
TF 19-1 3:21
K. Bollig
Evansville Wrestling Club
2023 WI Wrestle Fall Open
Round 4 (5 Man)
100
10/21
W
F 7-0 2:47
L. Nelson
Askren Wrestling Academy
2023 WI Wrestle Fall Open
Round 3 (5 Man)
100
10/21
W
DEC 6-2
B. Nowak
Wrestling Factory
2023 WI Wrestle Fall Open
Round 2 (5 Man)
100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
TF 11-0 2:36
L. Kuenzli
X-Factor Elite
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
89-92A
04/15
W
TF 10-2 2:09
O. Catalano
Fox Lake Wrestling Club
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
89-98
04/15
L
TF 11-2 2:14
B. Hamill
---
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
89-93
03/04
W
F 6-3 2:13
C. Benter
Mollitium
Chilton Mike Field Youth Tournament 2023
Round 4
84-89
03/04
W
F 2-0 0:30
F. Wilke
Oostburg
Chilton Mike Field Youth Tournament 2023
round 3
84-89
03/04
W
F 13-3 3:00
J. Delleree
Ozaukee
Chilton Mike Field Youth Tournament 2023
Round 2
84-89
01/21
L
Replay
DEC 8-3
K. Bollig
RT Elite
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
90
01/21
W
Replay
DEC 4-3
B. Busler
Askren Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
01/21
W
Replay
F 8-3 3:53
M. Schroeder
RT Elite
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
10/30
L
Replay
DEC 4-2 SV
K. Potter
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
83
10/30
W
Replay
DEC 7-4 SV
R. Dewitt
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
83
10/30
W
Replay
DEC 4-3
A. Nelson
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
83
10/29
W
Replay
DEC 4-2 SV
L. Jennings
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
83
10/29
L
Replay
DEC 2-0
B. Goebel
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
83
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
W
F 2-0 0:33
K. Henry
Outlaw Wrestling Club
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
63
12/15
L
F 2-0 0:22
K. Hanson
New London - Spicer
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
12/15
W
DEC 4-0
K. Hoffmann
Pine Island
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
63
12/15
W
DEC 5-0
J. Williams
Becker Bulldogs
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
12/14
W
TF 15-0 1:47
K. Engberg
Park Wrestling Club
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
63
11/16
W
F 9-0 2:20
C. Koenig
Tiger Wrestling Club
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 5 (5 Man)
11
11/16
W
F 7-3 2:58
A. Carey
Indee mat club
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 4
11
11/16
W
MD 12-0
L. Howe
Alburnett Mat Pack
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 3
11
11/16
W
MD 12-0
W. Wilson
MWC elite
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 1 (5 Man)
11
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
L
DEC 7-2
A. Heysinger
Dubuque Wrestling Club
VSWC 9th Annual Steve Johnson Memorial
Round 5 (5 Man)
12
11/11
W
DEC 8-5
C. Kasparek
Iowa City Mat Pac
VSWC 9th Annual Steve Johnson Memorial
Round 4
12
11/11
W
DEC 7-0
J. Parmater
Viking Wrestling Club
VSWC 9th Annual Steve Johnson Memorial
Round 2
12
11/11
L
DEC 5-1
T. Lovell
Hammerin Hawks
VSWC 9th Annual Steve Johnson Memorial
Round 1 (5 Man)
12
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024