May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 18-19 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Baker
Results
High School Results
Team Name
Granite Hills (El Cajon)
West Fork, Sheffield
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 7-1 1:43
D. Keeler
North Union
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Semis & WB (12 Man)
165
02/10
L
F 2-0 1:02
R. Witt
Saint Ansgar
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Quarters (12 Man)
165
02/03
L
F 0-2 0:47
W. Giles
Lakeville South
Pine Island Tournament - JV
Round 4
160
02/03
L
F 2-0 0:36
I. Judd
Zumbrota-Mazeppa
Pine Island Tournament - JV
Round 3
160
02/03
W
F 7-4 3:20
T. Banker
Mountain Empire
San Diego Freshmen County Championships
Placement Matches (16 Man)
175
02/03
L
F 5-3 3:24
K. Shephard
Grossmont
San Diego Freshmen County Championships
4th Wrestleback (16 Man)
175
02/03
L
F 7-0 2:16
B. Lohmann
Zumbrota-Mazeppa
Pine Island Tournament - JV
Round 2
160
02/03
W
F 0-0 1:14
J. Moya
Scripps Ranch
San Diego Freshmen County Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/03
W
F 2-0 0:31
J. Schroeder
Monte Vista (Spring Valley)
San Diego Freshmen County Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/03
L
F 5-0 1:49
E. Northcutt
Poway
San Diego Freshmen County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/03
W
DEC 5-2
J. Verna
Rochester Mayo
Pine Island Tournament - JV
Round 1
160
02/03
W
F 2-0 1:28
C. Erik
Ramona
San Diego Freshmen County Championships
Round 1 (16 Man)
175
01/27
L
F 2-0 0:21
A. Weinstein
Torrey Pines
San Diego JV County Championship
Semis & 5th WB (32 Man)
175
01/27
W
F 3-4 2:20
R. Frausto
Orange Glen
San Diego JV County Championship
4th Wrestleback (32 Man)
175
01/27
W
F 4-0 3:18
B. Leif
University City
San Diego JV County Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/27
W
F 4-0 1:12
C. Erik
Ramona
San Diego JV County Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
175
01/27
L
F 9-8 3:28
X. Jackson
Helix Charter
San Diego JV County Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/24
L
F 4-1 3:30
A. Ducommun
Northwood-Kensett
North Union/GHV/Northwood-Kensett/West Fork
Round 1
165
01/24
L
F 4-1 1:43
D. Keeler
North Union
North Union/GHV/Northwood-Kensett/West Fork
Round 1
165
01/12
L
DEC 15-9
U.
Newman Catholic
West Fork/North Union/Newman Catholic
Round 1
175
01/11
L
F 6-3 2:18
D. Keeler
North Union
West Fork/North Union/Newman Catholic
Round 1
165
01/05
L
F 4-1 1:28
A. Bacon
North Butler-Clarksville
NBC, Forest City, Lake Mills, West Fork
Round 1
175
01/05
L
F 2-0 1:08
B. Cooper
Forest City
NBC, Forest City, Lake Mills, West Fork
Round 1
165
12/20
L
F 2-0 0:22
C. Jennings
Algona
GHV/Algona/Central Springs/Osage/West Fork
Round 1
165
12/20
L
F 2-0 0:15
J. Edwards
Central Springs
GHV/Algona/Central Springs/Osage/West Fork
Round 1
157
12/20
L
F 11-2 3:09
K. Kral
Garner-Hayfield/Ventura
GHV/Algona/Central Springs/Osage/West Fork
Round 1
165
12/12
L
F 6-2 2:39
N. Owen
Algona
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 4
JV-17
12/12
L
DEC 8-2
B. Lancaster
Iowa Falls-Alden
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 3
JV-17
12/11
L
F 2-0 1:34
N. Bloedel
Lake Mills
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 2
JV-17
12/08
W
F 0-0
J. Dammen
Saint Ansgar
Saint Ansgar / West Hancock / West Fork / Rockford
Round 1
165
12/08
L
F 2-0 0:58
T. Tiedemann
Northwood-Kensett
N-P, Eagle Grove, Northwood-Kensett, West Fork
Round 1
165
12/08
L
F 2-0 0:59
J. Carey
Nashua-Plainfield
N-P, Eagle Grove, Northwood-Kensett, West Fork
Round 1
165
12/02
L
Replay
DEC 6-0
D. Lewis
Waverly-Shell Rock
Chris Davis JV Invitational
Round 1 (4 Man)
24
12/01
W
DEC 10-8
A. Havranek
Rockford
Saint Ansgar / West Hancock / West Fork / Rockford
Round 1
165
12/01
W
F 2-0 0:35
M. Gretillat
West Hancock, Britt
Saint Ansgar / West Hancock / West Fork / Rockford
Round 1
175
12/01
W
DEC 5-3
J. Dammen
Saint Ansgar
St. Ansgar/West Fork/West Hancock/Northwood-Kensett
Round 1
165
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020