Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Teyanna Wise
Results
Videos
High School Results
Team Name
Sons Of Atlas Wrestling Club
Sons of Atlas
Sons of Atlas WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 10-4
M. Wise
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
85
02/10
W
DEC 8-4
J. Bruenderman
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
85
02/10
L
F 2-0 0:34
L. Rarick
Westlake
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
85
01/27
L
Replay
F 13-7 3:36
L. Sharp
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
5th place
80
01/27
L
Replay
F 4-1 1:00
K. Arrive
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
80
01/27
W
Replay
F 8-2 2:53
J. Jensen
AVIATOR WRESTLING CLUB
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
80
01/26
L
Replay
F 2-2 1:25
L. Sharp
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
80
01/12
L
Replay
F 5-2 1:36
W. Pack
Cougars Wrestling
Beehive Brawl
semis and last consi
75
01/12
L
Replay
F 2-0 0:27
D. Hoskins
Sanderson Wrestling Academy
Beehive Brawl
Quarterfinals
75
11/18
L
F 2-0 1:00
R. Gardner
Grantsville Wrestling Club
Charger Classic
Round 5 (5 Man)
69-73
11/18
L
F 3-0 1:30
B. Carlson
Champions Wrestling Club
Charger Classic
Round 4 (5 Man)
69-73
11/18
L
F 2-0 0:30
A. Eller
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 3 (5 Man)
69-73
11/18
L
F 6-2 1:28
C. Cranford
Sons Of Atlas Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (5 Man)
69-73
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024