Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Lawson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
M FOR 0-0
T. Tiedemann
Northwood-Kensett
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Cons. Semis (12 Man)
175
02/10
L
F 2-0 1:14
L. Dreyer
North Union
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Quarters (12 Man)
175
02/03
L
Replay
F 5-0 1:45
T. Evans
Nashua-Plainfield
IHSAA State Dual Tournament
Quarterfinals
190
02/02
W
F 9-1 0:39
P. Cox
Forest City
NBC, Forest City, Lake Mills, West Fork
Round 1
190
01/27
W
F 4-0 2:40
A. Bacon
North Butler/Clarksville
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 7 (8 Man)
175
01/27
L
F 12-1 2:32
T. Evans
Nashua-Plainfield
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 4
175
01/27
L
F 2-0 0:59
C. Kelly
West Hancock
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 2
175
01/17
L
TF 16-1 4:35
H. Kollasch
Algona
Rockford/Algona/Lake Mills
Round 1
215
01/16
W
F 2-0 1:58
C. Linde
Charles City
Osage JV Boys Tournament
Round 3 (4 Man)
JV14
01/16
W
F 4-3 3:19
B. Wrage
Osage
Osage JV Boys Tournament
Round 2 (4 Man)
JV14
01/15
W
F 7-0 2:50
S. Collins
Mason City
Osage JV Boys Tournament
Round 1 (4 Man)
JV14
01/05
L
F 6-1 0:30
M. Bloker
North Butler-Clarksville
NBC, Forest City, Lake Mills, West Fork
Round 1
190
12/20
L
F 2-0 0:30
K. Zuehl
West Hancock, Britt
Northwood-K/Lake Mills/West Hancock
Round 1
190
12/15
L
F 4-0 1:23
T. White
Nashua-Plainfield
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 3 (7:00 PM)
190
12/12
L
DEC 8-5
W. Limbaugh
Algona
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 4
JV-23
12/12
W
DEC 13-6
G. McElmuray
Iowa Falls-Alden
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 3
JV-23
12/11
W
F 6-0 2:25
D. Wooldridge
Manson Northwest Webster
Clarion-Goldfield-Dows JV Tournament
Round 2
JV-23
12/08
W
F 5-0 1:27
D. Carlson
Saint Ansgar
Lake Mills/Central Springs/North Union/Saint Ansgar
Round 1
190
12/04
W
F 0-0
H. Dalager
Osage
Saint Ansgar Boys Invite
Finals
190
12/02
W
DEC 15-8
C. Wenthe
Postville
Saint Ansgar Boys Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
190
12/02
W
F 3-3 3:40
L. Sprecher
Lake Mills
Saint Ansgar Boys Invite
Quarterfinals (8 Man)
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020