Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brian Glendening
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
2012-2013
Team Name
DC Elite
West Burlington/ Notre Dame
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 1-0 5:13
B. Shaha
Mount Ayr
IHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
1A-120
02/21
W
MD 8-0
H. Fischer
AHSTW - Avoca
IHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A-120
02/21
L
F 9-4 3:50
H. Heistand
Logan-Magnolia
IHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A-120
02/15
W
DEC 4-1
E. Kupka
HLV - Victor
IHSAA 1A Dist 2
1st & 3rd (4 Man)
120
02/15
W
TF 15-0 4:42
M. DeJong
---
IHSAA 1A Dist 2
Semifinals (4 Man)
120
02/08
W
F 2-0 0:44
c. Valenzuela
---
IHSAA 1A Sec 3
1st and 3rd Place
120
02/08
W
F 0-0 1:12
D. Mclaughlin
Sigourney-Keota
IHSAA 1A Sec 3
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/01
W
F 14-2 3:38
C. Witte
---
SEISC Tournament
Finals
120
02/01
W
F 2-0 1:01
c. Valenzuela
---
SEISC Tournament
Semis
120
02/01
W
F 5-0 1:32
M. Shepherd
Cardinal Community
SEISC Tournament
Quarters
120
01/22
W
MD 11-2
W. Martin
---
WACO Warrior Invitational
Finals
120
01/22
W
MD 14-2
M. Collett
---
WACO Warrior Invitational
Semi and Consols Semis
120
01/21
W
F 2-0 0:40
S. Grout
Mid-Prairie
WACO Warrior Invitational
Quarter Finals
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 4-0 0:45
C. Bridgewater
North Linn
Iowa AAU Kids State Championship
Round5
90
02/25
W
DEC 6-4
B. Parke
DC Elite
Iowa AAU Kids State Championship
Round4
90
02/25
W
DEC 12-6
J. Ball
Davis county elite
Iowa AAU Kids State Championship
Round3
90
02/25
W
F 2-0 0:20
W. Martin
ELC
Iowa AAU Kids State Championship
Round2
90
02/24
L
MD 8-0
C. Siebrecht
Eastern Iowa Wrestling Club
Iowa AAU Kids State Championship
Round1
90
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
DEC 4-2 SV
D. Magayna
Evansdale Wolves
Iowa Grade School & Junior High State
Placement Matches (8 Man)
65
12/29
W
F 2-0 0:47
B. Nardini
Perry Jr. Jays
Iowa Grade School & Junior High State
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
65
12/29
W
F 2-0 0:54
B. Cuppy
Ankeny Wrestling Club
Iowa Grade School & Junior High State
Quarterfinals (8 Man)
65
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024