Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elijah Carrington
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
5 Points Wrestling
Kellenberg
Kellenberg
Kellenberg Memorial H S
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
MD 8-0
B. Katimbang
Chaminade
CHSAA-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Champ. Round 1
131
02/18
W
F 0-0 2:05
G. Byrnes
St Joseph By The Sea HS
CHSAA-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Champ. Round 1
131
02/18
W
TF 18-2 3:20
X. Chen
---
CHSAA-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Champ. Round 1
131
02/18
L
MD 11-3
N. Massaro
St Joseph Collegiate Institute
CHSAA-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Champ. Round 1
131
02/04
W
DEC 5-4
B. Katimbang
Chaminade
2024 NSCHSAA LEAGUE TOURNAMENT
FINALS
131
02/04
W
F 2-0 0:45
N. Bribitzer
Kellenberg
2024 NSCHSAA LEAGUE TOURNAMENT
SEMIS
131
02/04
W
F 5-0 0:18
V. Castrofilippo
Chaminade
2024 NSCHSAA LEAGUE TOURNAMENT
QTRS W/ 16 MAN WB1
131
01/29
W
F 0-0 3:21
q. hunt
---
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/29
W
F 0-0 2:41
A. Patin
Xavier
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/29
W
F 0-0 1:41
X. Chen
Fordham Preparatory School
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/29
W
F 0-0 1:16
M. Balzano
St Joseph By The Sea HS
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/29
L
DEC 8-6 SV
V. Tripaldi
Iona Prep
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/29
W
DEC 5-3
B. Katimbang
Chaminade
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/28
W
F 0-0 0:45
E. Polanco
St Anthonys
CHSAA DUALS-D1
Round 1
131
01/22
L
DEC 7-0
G. Green
Shenendehowa
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Cons. Round 2
131
01/14
W
MD 10-2
A. Montagano
Wantagh Sr High
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Round 1
131
01/14
L
F 0-0 1:38
J. Clem
Wantagh Sr High
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Round 1
131
12/29
W
DEC 6-4 SV
N. Rodriguez
East Meadow
55TH EAST MEADOW TOURNAMENT
FINALS
131
12/28
W
F 2-0 0:14
N. Bribitzer
Kellenberg
55TH EAST MEADOW TOURNAMENT
SEMIS
131
12/28
W
DEC 5-4
B. Houghtaling
Locust Valley
55TH EAST MEADOW TOURNAMENT
QUARTER FINALS
131
12/28
W
TF 19-3 4:26
E. Griffin
Sewanhaka East
55TH EAST MEADOW TOURNAMENT
PRELIMS
131
12/10
L
DEC 4-0
A. Clem
Wantagh Sr High
David C. Bloom Memorial Duals
Round 1
131
12/09
W
F 0-0 0:22
R. Gallelli
Patchogue-Medford H S
David C. Bloom Memorial Duals
Round 1
131
12/09
W
F 0-0 0:45
L. Mateo
Grand Street Campus-PSAL
David C. Bloom Memorial Duals
Round 1
131
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/12
L
F 4-0 2:11
J. Fox
MacArthur
2023 Ken Lesser Memorial Tournament
Placement Matches (32 Man)
129
08/12
W
DEC 7-4
A. Pica
Garden City
2023 Ken Lesser Memorial Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
129
08/12
L
DEC 7-1
J. Nieto
Savage Wrestling Academy
2023 Ken Lesser Memorial Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
129
08/12
W
DEC 1-0
A. Intintoli
Port Washington Wrestling Team
2023 Ken Lesser Memorial Tournament
Quarters & and WB
129
08/12
W
DEC 8-2
C. Edel
Ascend
2023 Ken Lesser Memorial Tournament
Round of 16
129
03/12
L
FOR 0-0
C. Jack
Club not listed
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
5th Place
126
03/12
L
MD 11-2
B. Katimbang
Club not listed
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
Consi Semis
126
03/11
L
DEF 3-5 4:24
M. Motamedian
Club not listed
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
Semis
126
03/11
W
DEC 8-2
J. Elias
B2 Wrestling Academy
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
Quarters
126
03/11
W
DEC 3-2
M. Lehecka
Club not listed
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
Round 3 (Round of 16)
126
03/11
W
DEC 4-2
I. Rahmanzada
---
2023 NYWAY Long Island Region Qualifier
Round 1 (32 Man)
126
01/14
W
DEC 6-0
S. Coronel
Port Washington
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
3RD PLACE
126
01/14
L
MD 12-2
Z. Madjidov
Poly Prep
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
SEMIS
126
01/14
W
F 16-2 5:12
K. Mills
Longwood
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
QTRS
126
01/14
W
F 6-0 2:54
L. Enriquez
Port Washington
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
PRELIMS
126
01/07
W
DEC 8-1
K. Taube
Bay Shore Sr HS
Rocky Gilmore Classic
Placement Matches (16 Man)
126
01/07
W
F 6-2 2:01
N. Petruccelli
Valley Stream North Sr High
Rocky Gilmore Classic
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
126
01/07
L
F 0-0 1:49
D. Menechino
Mount Sinai Sr HS
Rocky Gilmore Classic
Quarters & 1st Cons (16 Man)
126
01/07
W
DEC 7-6
M. Castillo
Brentwood High Sch
Rocky Gilmore Classic
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024