Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Raed Abu Shehadeh
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-3 3:49
B. Wilhjelm
Science Hill
TSSAA Section 1 Class AA
Consi Semis
132
02/17
W
FOR 0-0
C. Carrillo
Morristown-Hamblen East
TSSAA Section 1 Class AA
1st WB
132
02/17
L
F 10-1 2:50
R. Watterson
Dobyns Bennett
TSSAA Section 1 Class AA
Quarterfinals
132
02/10
L
DEC 10-3
J. Laney
Farragut
TSSAA Region 2 Class AA
Placement Matches (16 Man)
132
02/10
W
F 2-0 0:37
D. Minor
Karns
TSSAA Region 2 Class AA
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
F 11-0 2:54
J. Sexton
Knoxville Halls
TSSAA Region 2 Class AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
DEC 10-3
J. Walker
William Blount
TSSAA Region 2 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/26
L
F 2-1 2:37
J. Sexton
Knoxville Halls
Region 2 Duals
Round 1
132
01/25
W
F 4-0 1:00
E. Gormley
Farragut
D4 AAA Duals
Round 1
132
01/25
L
F 9-1 2:54
D. Halcomb
Maryville
District 4AA Duals - HVA
Round 1
132
01/12
W
F 2-0 0:48
C. Lane
Knoxville West
Knoxville West Tri Meet
Round 1
132
01/12
W
F 2-0 0:47
C. Lane
Knoxville West
Knox West Tri
Round 1
132
01/12
L
F 7-12 3:51
N. Cooper
Grace Christian Academy (Knoxville)
Knox West Tri
Round 1
132
01/11
W
F 2-0 0:57
D. Young
Christian Academy of Knoxville
Catholic Duals
Round 1
132
01/06
W
F 5-0 0:35
J. White
McMinn Central
Valley Duals
Round 1
132
01/06
W
F 2-0 1:25
J. Voss
Cumberland Co.
Valley Duals
Round 1
132
12/20
W
F 2-0 0:20
A. Ford
Knoxville Central
Tornado Duals
Round 1
138
12/20
W
F 2-0 0:57
B. Shults
Alcoa
Tornado Duals
Round 1
138
12/20
W
DEC 7-4
J. Jones
Samuel Everett School of Innovation
Tornado Duals
Round 1
138
12/20
W
F 2-0 0:47
C. Cherep
Sevier Co.
Tornado Duals
Round 1
138
12/20
W
F 5-0 1:41
L. Roberts
Bearden
HVA Home Meet #2
Round 1
138
12/15
L
DEC 7-6
C. Gavin
Stone Memorial
Stone Memorial Tri Meet
Round 1
138
12/15
W
F 2-0 0:17
C. Samford
White Co.
Stone Memorial Tri Meet
Round 1
138
12/14
L
DEC 7-5
C. Gavin
Stone Memorial
Hardin Valley Academy @ Stone Memorial
Round 1
138
12/13
L
F 9-4 4:17
J. Laney
Farragut
Rocky Top Quad
Round 1
138
12/13
W
F 2-0 0:18
C. Cherep
Sevier Co.
Rocky Top Quad
Round 1
138
12/13
W
F 2-0 0:10
D. Hance
Northview Academy
Rocky Top Quad
Round 1
138
12/13
L
F 2-5 3:55
T. Johnson
Seymour
Rocky Top Quad
Round 1
138
12/09
W
F 2-0 2:00
C. O`Neal
Page
I 40 Clash
Round 1
138
12/09
L
F 6-2 2:40
S. Correll
Cookeville
I 40 Clash
Round 1
138
12/09
W
F 2-0 0:35
J. Voss
Cumberland Co.
I 40 Clash
Round 1
138
12/09
W
F 2-0 0:43
J. Foley
Powell
Powell Duals
Round 1
138
12/09
W
F 4-0 0:56
C. Adkins
Christian Academy of Knoxville
Powell Duals
Round 1
138
12/07
W
DQ 13-2
C. Cunningham
Union Co.
Catholic Duals
Round 1
138
12/06
W
F 2-0 0:46
B. Lentz
Grace Christian Academy (Knoxville)
HVA Home Meet #1
Round 1
138
12/06
W
F 9-10 3:10
N. Basler
William Blount
HVA Home Meet #1
Round 1
138
11/29
L
F 7-3 1:53
M. Wamsley
East Hamilton
McMinn County Tri Meet
Round 1
138
11/29
W
F 7-3 2:46
A. Humbert
Mcminn Co.
McMinn County Tri Meet
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 0-0 3:13
J. Ison
Jefferson County
TSSAA Section 1 Class AA
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/18
L
F 0-0 2:36
G. Armstrong
Dobyns Bennett
TSSAA Section 1 Class AA
Quarterfinals (8 Man)
132
02/11
L
TF 15-0 2:43
D. Halcomb
Maryville
TSSAA Region 2 Class AA
Placement Matches (16 Man)
132
02/11
W
F 2-0 0:50
E. Quillen
Powell
TSSAA Region 2 Class AA
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/11
W
DEC 16-9
B. Clifford
Bearden
TSSAA Region 2 Class AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/11
L
F 7-1 1:58
R. Napier
Heritage
TSSAA Region 2 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/14
L
F 8-0 2:56
L. Shope
Fort Mill H.S.
Fandetti-Richardson Brawl 2023
Round 2
132
01/14
L
F 2-0 1:41
M. Minor
Tennessee
Fandetti-Richardson Brawl 2023
Round 1
132
12/17
L
F 11-4 3:41
N. Morris
Knoxville Halls
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/17
W
F 2-0 0:28
T. Johnson
Seymour
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/17
W
F 2-0 0:56
I. McMillian
Cumberland Co.
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/17
L
F 2-0 0:43
L. Pratt
Pigeon Forge
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020