Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dakoda Keel
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Duchesne
Duchesne Eagles
Duchesne Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 14-7 5:13
N. Hillier
Rich
2024 UHSAA Girls 1A/2A State Championships
1A/2A Girls 1st Place
G155
02/09
W
Replay
F 8-1 3:02
M. Gamble
American Leadership Academy
2024 UHSAA Girls 1A/2A State Championships
1A/2A GIRLS Semisfinals
G155
02/09
W
Replay
F 6-8 4:29
E. Aldrich
Water Canyon
2024 UHSAA Girls 1A/2A State Championships
1A/2A GIRLS Quarterfinals (8 Man)
G155
01/27
L
F 2-0 0:57
A. Butler
American Fork Girls
High Country Classic 2024
Placement Matches (8 Man)
140-155
01/27
W
F 11-5 3:08
R. Jessen
Duchesne Girls
High Country Classic 2024
Cross Bracket (8 Man)
140-155
01/27
W
F 0-3 3:01
R. Bastian
Union Girls
High Country Classic 2024
Round 3 (8 Man)
140-155
01/27
L
F 5-6 2:51
A. Butler
American Fork Girls
High Country Classic 2024
Round 2 (8 Man)
140-155
01/27
W
F 4-0 0:26
A. Thomas
American Fork Girls
High Country Classic 2024
Round 1 (8 Man)
140-155
01/20
L
F 2-5 1:39
E. Davis
Davis
Lady Hawk Rumble 2024 JV and Rookie
ROund 6
155
01/20
W
F 2-0 0:42
G. Mackelprang
Mountain Crest
Lady Hawk Rumble 2024 JV and Rookie
Round 5
155
01/20
L
F 2-0 1:48
C. Carter
Malad
Lady Hawk Rumble 2024 JV and Rookie
Round 4
155
01/20
W
F 2-0 1:05
M. Bogenschutz
Copper Hills
Lady Hawk Rumble 2024 JV and Rookie
round 2
155
01/11
W
F 2-0 0:49
A. Trostle
Carbon
Carbon @ Duchesne
Round 1
155
01/06
W
DQ 0-0
I. Mahkewa
Union
GTOC - Girls Tournament of Champions
Round 8
155
01/06
L
F 2-0 0:37
L. Clark
Carbon
GTOC - Girls Tournament of Champions
Round 7
155
01/06
W
F 11-2 4:23
M. Alvey
Bonneville
GTOC - Girls Tournament of Champions
Round 6
155
01/06
L
DEC 9-7 SV
A. Hope
Hunter
GTOC - Girls Tournament of Champions
Round 4
155
12/27
L
F 2-0 1:37
A. Gale
Murray
2023 Girls Brawl at the Hall
Round 5 (6 Man)
140-152
12/27
L
TF 18-1 6:00
S. Griffiths
Herriman
2023 Girls Brawl at the Hall
Round 4 (6 Man)
140-152
12/27
L
F 2-0 1:00
V. Morales
Jordan
2023 Girls Brawl at the Hall
Round 3 (6 Man)
140-152
12/27
W
F 2-2 3:11
I. Kasteler
Cottonwood
2023 Girls Brawl at the Hall
Round 2 (6 Man)
140-152
12/27
L
F 2-0 0:19
A. Vidal
Jordan
2023 Girls Brawl at the Hall
Round 1 (6 Man)
140-152
12/16
L
F 2-0 1:47
I. Samaniego
Cedar Valley
Christmas Clash HS Invite Girls jv
Quarters Conso
155
12/16
L
F 0-0
I. Mahkewa
Union
Union @ Duchesne
Round 1
170
12/16
W
F 2-2 1:44
M. Gamble
American Leadership Academy
Christmas Clash HS Invite Girls jv
Round 4 Conso
155
12/16
L
F 4-0 1:09
B. Willis
Mountain View
Christmas Clash HS Invite Girls jv
Round 3 (Champ & Conso)
155
12/16
W
F 0-0 0:10
T. Garcia
Taylorsville
Christmas Clash HS Invite Girls jv
Round 2 (Champ & Conso for 64)
155
12/08
L
F 0-0
C.
Moffat County
Moffat County and Duchesne @ Uintah
Round 1
155
12/08
L
F 2-0 0:44
C. Richardson
Uintah
Moffat County and Duchesne @ Uintah
Round 1
155
12/01
L
F 0-0
M. Gonzalez
Carbon
Carbon @ Duchesne
Round 1
155
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
FOR 0-0
C. Tibbals
Champions Wrestling Club
Rec League State
Round 2 (Best of 3)
139-140
01/21
W
FOR 0-0
C. Tibbals
Champions Wrestling Club
Rec League State
Round 1 (Best of 3)
139-140
12/03
L
F 6-2 1:31
M. Sprecher
---
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
137-143
12/03
W
F 5-0 0:52
H. Myers
Delta Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
137-143
11/26
L
Replay
F 2-0 0:46
A. Munoz
Duchesne
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (8 Man)
140+
11/26
L
Replay
F 6-5 2:37
K. Price
Roy Wrestling Club
Turkey Tussle
Semis & 1st WB (8 Man)
140+
11/26
W
Replay
F 2-0 0:30
A. Ponce
Champions Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarterfinals (8 Man)
140+
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023