May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skylar Plaster
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:41
A. Heins
---
IHSAA 1A Sect 2
1st and 3rd Place
120
02/02
L
F 5-0 0:55
J. Moore
Denver
IHSAA 1A Sect 2
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/02
W
F 4-7 2:27
C. Dralle
Sumner-Fredericksburg
IHSAA 1A Sect 2
Quarterfinals (8 Man)
120
01/26
W
F 2-0 1:26
C. Dralle
Sumner-Fredericksburg
2019 NICL Conference
Placement Matches (16 Man)
120
01/26
L
F 2-0 0:56
J. Vawter
West Marshall
2019 NICL Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/26
L
TF 16-1 3:02
T. Lashbrook
AGWSR
2019 NICL Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/12
L
DEC 8-6
A. Sykes
Waterloo West
Decorah Viking Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
120
01/12
W
F 2-0 1:54
J. Voigt
Decorah
Decorah Viking Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
120
01/12
L
F 12-2 5:58
C. Hughes
Postville
Decorah Viking Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
120
01/12
L
F 13-3 3:48
E. Wolfe
West Salem/Bangor
Decorah Viking Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
120
01/12
W
F 5-4 2:51
M. Gibbs
Waukon
Decorah Viking Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
120
01/05
L
F 2-0 1:05
T. Greve
---
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Division 1
01/05
L
F 4-1 1:42
J. Heine
Columbus Catholic
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Division 1
01/05
L
F 2-0 0:30
C. Hillman
Nashua-Plainfield
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Division 1
12/14
L
F 2-0 1:19
S. Maury
West Delaware
2018 Battle of Waterloo
Quarterfinals (4:00 PM)
126
12/14
L
F 8-0 2:30
C. Wiemann
Mason City
2018 Battle of Waterloo
Round 1 (9:00 AM)
126
12/14
L
TF 15-0 3:14
J. Pelzer
---
2018 Battle of Waterloo
Finals (8:00 PM)
126
12/14
L
TF 16-0 3:03
K. Wempen
Linn-Mar
2018 Battle of Waterloo
Semis & 1st Wrestleback (6:00 PM)
126
12/14
L
F 2-0 0:55
J. Heine
Columbus Catholic
2018 Battle of Waterloo
Round 3 (1:00 PM)
132
12/14
L
TF 20-5 3:42
C. Herrmann
Waterloo East
2018 Battle of Waterloo
Round 2 (11:00 AM)
126
12/01
L
F 1-4 2:45
J. Simms
Anamosa
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
12/01
L
F 2-0 1:21
T. Nelson
Nashua-Plainfield
Chris Davis Invite Varsity Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/01
L
DEC 10-5
M. Gibbs
Waukon
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
11/27
W
F 0-2 2:40
L. Kampman
Solon
North Linn JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Division 8
11/27
W
DEC 8-5
S. Ehlinger
Dubuque Hempstead
North Linn JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Division 8
11/27
W
DEC 7-1
M. Kugel
Starmont
North Linn JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Division 8
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020