Complete 2018 NCAA Meet Schedule

View the complete schedule for 2018 NCAA competitions below.

NOTE: All times are Central and subject to change.

Week 1 (Dec. 31-Jan. 8)

Friday, January 5
5:00
Bowling Green @ Michigan State

WATCH LIVE on FloGymnastics

6:00
Alabama @ Michigan
6:00
Ball State, George Washington, S.E. Missouri @ Kentucky
6:00
Florida @ West Virginia
7:00
Arkansas @ LSU
8:00
BYU @ Utah
Saturday, January 6
12:00
Southern Conn. @ Bridgeport
1:00
Intrasquad at Minnesota

WATCH LIVE on FloGymnastics

1:00
Illinois State @ Central Michigan
3:00
Eastern Michigan @ Penn State
3:00
UW-Eau Claire @ Gustavus Adolphus
5:00
Denver, New Hampshire, Rutgers @ Arizona
5:00
Auburn, Iowa, Iowa State @ Arizona State
6:00
Hamline @ UW-Oshkosh
6:30
Maryland, Temple, Towson (Little Boston Invitational)
7:00
UW-La Crosse @ Air Force
8:00
Ohio State @ UCLA
Sunday, January 7
1:00
North Carolina State, UIC @ Northern Illinois

Week 2 (Jan. 7-Jan. 15)

Sunday, January 8
8:00

California, Sacramento State, San Jose State, UC Davis @ Stanford (Norcal Classic)

Tuesday, January 9
3:00
Cortland State @ Brockport State
6:30
UW-Stout @ Winona State
Thursday, January 11
8:00
Southern Utah @ Boise State
Friday, January 12
5:45
LSU @ Florida
6:00
North Carolina State @ North Carolina
6:00
UW-Whitewater @ UW-Eau Claire
6:00
UW-Stout @ UW-Oshkosh
6:30
Arizona @ Iowa State
6:30
Gustavus Adolphus @ UW-La Crosse
6:30
Illinois State @ S.E. Missouri
7:00
Kentucky @ Arkansas
7:00
Missouri @ Auburn
7:00
Lindenwood @ Texas Woman's
7:30
Georgia @ Alabama
8:00
California @ BYU
9:00
Washington @ Sacramento State
9:00
UC Davis @ Seattle Pacific
10:00
Cortland State @ Alaska
Saturday, January 13
12:00
Illinois-Champaign, Southern Conn., Yale @ Rutgers
12:00

Ithaca College, Springfield College, Ursinus College @ West Chester

1:00
Utah State @ Bowling Green
3:00
Ohio State @ Michigan
3:00
Nebraska @ Penn State
4:00
Maryland, Northern Illinois, Winona State @ Minnesota
5:00
Central Michigan @ Eastern Michigan
5:00
Oregon State @ Pittsburgh
6:00
Bridgeport @ New Hampshire
6:00
Iowa @ Michigan State
Sunday, January 14
11:00
Brockport State, Brown @ Rhode Island College
12:00

Ball State, Cornell, Pennsylvania @ George Washington (Lindsey Ferris Invitational)

12:00
Centenary College @ Kent State
12:00
UIC @ Western Michigan
12:00
Arizona State @ West Virginia
1:00
UW-Whitewater @ Hamline
1:00
Temple, William & Mary @ Towson
3:00
Air Force @ Denver
4:00
Stanford, UCLA, Utah, Washington (Elevate The Stage)

WATCH LIVE on FloGymnastics

5:00
Cortland State @ Alaska

WEEK 3 (Jan. 14-Jan. 22)

Sunday, January 15
1:00
Oklahoma @ Georgia
4:00
Lindenwood @ S.E. Missouri
Friday, January 19
10:00
Southern Utah @ BYU
5:00
Eastern Michigan @ Bowling Green
6:00
Auburn @ Georgia
6:00
Florida @ Kentucky
6:00
Northern Illinois @ Kent State
6:00
Penn State @ Maryland
6:00
Temple @ North Carolina
6:00
UW-Eau Claire @ UW-Stout
6:30
UW-La Crosse @ Hamline
6:30
UW-Oshkosh @ Winona State
7:00
Alaska, Centenary College @ Lindenwood
7:00
Arkansas @ Missouri
7:00
Michigan @ Illinois-Champaign
7:00
Ohio State @ Iowa
7:30
Alabama @ LSU
8:00
Denver, Seattle Pacific, UIC @ Boise State
8:00
Oregon State @ Utah
8:00
Sacramento State, San Jose State @ Utah State
Saturday, January 20
12:00
Pennsylvania @ Yale
12:00
Springfield College @ Rhode Island College
1:00
Western Michigan @ Central Michigan
1:00
New Hampshire @ Pittsburgh
2:30
California @ Washington
3:00
Ball State, William & Mary @ North Carolina State
4:00
Arizona State @ Stanford
4:00
Gustavus Adolphus @ UW-Whitewater
4:00
Michigan State @ Minnesota
5:00
UCLA @ Arizona
7:00
Rutgers @ Nebraska
Sunday, January 21
12:00
Brown @ Bridgeport
12:00
Cornell, Southern Conn. @ Cortland State
12:00
West Chester @ Ursinus College
1:00
George Washington, Towson @ West Virginia
2:00
Alaska @ Illinois State
2:45
Iowa State, Texas Woman's @ Oklahoma
11:00
Brockport State @ Ithaca College

WEEK 4 (Jan. 21-Jan. 29)

Thursday, January 25
6:00
Iowa @ Maryland
Friday, January 26
4:00
Utah @ Arizona
5:45
Oklahoma @ Florida
6:00
Georgia @ Arkansas
6:00
Gustavus Adolphus @ UW-Stout
6:00
Hamline, UW-Whitewater @ Winona State
6:00
North Carolina, Ursinus College, Yale @ Towson
6:00
S.E. Missouri @ Pennsylvania
6:30
Texas Woman's @ Iowa State
7:30
Missouri @ Alabama
7:30
Kentucky @ Auburn
8:00
Air Force @ BYU
8:00
Boise State @ Southern Utah
9:00
Lindenwood, UW-Eau Claire @ Seattle Pacific
9:00
Sacramento State @ San Jose State
9:00
UIC, West Virginia @ UC Davis
Saturday, January 27
12:00
Cortland State, Rhode Island College @ West Chester
1:00

Brockport State, Brown, Southern Conn. @ Springfield College

2:00
Michigan @ Nebraska
2:00
UW-La Crosse @ UW-Oshkosh
3:00
Illinois State, Minnesota @ Ohio State
3:00
Illinois-Champaign @ Penn State
4:30
Stanford @ Oregon State
6:00
Eastern Michigan, Pittsburgh, Rutgers @ Michigan State
6:45

LSU, North Carolina State, UCLA, Washington (Metroplex Challenge)

WATCH LIVE on FloGymnastics

7:00
Utah State @ Denver
Sunday, January 28
12:00
California @ Arizona State
12:00
Bowling Green @ Western Michigan
12:00
George Washington @ New Hampshire
1:00
Kent State @ Ball State
2:00
Central Michigan @ Northern Illinois
6:30
Cornell, Ithaca College, S.E. Missouri @ Temple

WEEK 5 (Jan. 28-Feb. 5)

Friday, February 2
1:00
Texas Woman's @ Centenary College
5:00
UIC @ Eastern Michigan
6:00
Florida @ Auburn
6:00
Southern Utah @ Central Michigan
6:00
North Carolina @ New Hampshire
6:30
Gustavus Adolphus, UW-Eau Claire @ UW-La Crosse
6:30
UW-Stout @ Hamline
6:30
Northern Illinois, West Virginia, Yale @ Iowa State
6:30
Western Michigan @ S.E. Missouri
7:00
Iowa @ Illinois-Champaign
7:30
Arkansas @ Alabama
7:30
Kentucky @ LSU
8:00
Boise State @ Utah State
9:00
San Jose State, Seattle Pacific, Stanford @ UC Davis
Saturday, February 3
12:00
Rhode Island College @ Southern Conn.
1:00
North Carolina State, Temple, Towson @ Pittsburgh
2:30
Washington @ Utah
3:00
Pennsylvania @ Cornell
3:00
Missouri @ Georgia
4:30
Arizona State @ Oregon State
6:00
Ohio State, UW-Whitewater, West Chester @ Rutgers
7:00
Ball State, Bowling Green, BYU @ Denver
7:00
Minnesota @ Nebraska
10:00
Air Force, Sacramento State @ Alaska
Sunday, February 4
11:00
Cortland State @ Springfield College
12:00

Kent State, UW-Oshkosh, William & Mary @ George Washington

12:00
Ithaca College @ Brockport State
12:00
Penn State @ Michigan State
1:00
Maryland @ Michigan
2:00
Texas Woman's @ Centenary College
3:00
Oklahoma @ UCLA
4:00
Arizona @ California
4:00
Lindenwood, Winona State @ Illinois State
11:00
Bridgeport, Rhode Island College @ Brown

WEEK 6 (Feb. 4-Feb. 12)

Sunday, February 5
6:00
Ursinus College @ West Chester
Friday, February 9
TBD
Auburn @ Arkansas
5:00
Northern Illinois @ Eastern Michigan
5:00
Penn State @ Ohio State
5:45
Alabama @ Florida
6:00
Hamline @ UW-Eau Claire
6:00
Alaska @ Centenary College
6:00
Georgia @ Kentucky
6:30
Winona State @ UW-La Crosse
7:00
Central Michigan @ Illinois State
7:00
Illinois-Champaign @ Minnesota
7:00

Lindenwood, UW-Stout, UW-Whitewater (Harley Davidson Invitational)

7:30
LSU @ Missouri
8:00
Arizona State @ Utah
8:00
BYU @ Southern Utah
9:00
Boise State, Iowa State @ San Jose State
9:00
Sacramento State, Utah State @ UC Davis
Saturday, February 10
12:00

Bridgeport, Southern Conn., Springfield College @ Yale (Don Tonry Invitational)

12:00
Brockport State, Ithaca College, West Chester @ Cornell
1:00
UW-Oshkosh @ Gustavus Adolphus
1:30
UCLA @ California
3:00
Michigan State @ Michigan
3:30
Oregon State @ Washington
4:00
Nebraska @ Iowa
6:00
Towson @ New Hampshire
7:00
Seattle Pacific @ Air Force
7:00
George Washington, West Virginia @ Denver

WATCH LIVE on FloGymnastics

Sunday, February 11
12:00
Stanford @ Arizona
12:00
Brown, Rutgers, William & Mary @ Maryland
12:00
Rhode Island College @ Cortland State
12:00
Kent State @ Western Michigan
12:00
Bridgeport, Temple, Ursinus College @ Pennsylvania
1:00
Bowling Green @ Ball State
2:00
Alaska @ Centenary College
2:00

Auburn, North Carolina State, Pittsburgh @ Texas Woman's

2:00
Northern Illinois @ UIC
3:45
North Carolina @ Oklahoma

WEEK 7 (Feb. 11-Feb. 19)

Sunday, February 12
8:00
Utah State @ Southern Utah
Wednesday, February 14
5:30
Cortland State @ Ithaca College
Thursday, February 15
5:00
Illinois State @ Eastern Michigan
6:30
UW-Eau Claire @ Winona State
Friday, February 16
1:00

Lindenwood, Minnesota, Northern Illinois (Mardi Gras Invitational)

WATCH LIVE on FloGymnastics

6:00
Florida @ Georgia
6:00
UW-La Crosse @ UW-Stout
6:00
UW-Whitewater @ UW-Oshkosh
6:30

Arkansas, George Washington, LSU, Missouri (Mardi Gras Invitational)

WATCH LIVE on FloGymnastics

6:45
Nebraska, Oklahoma (Perfect 10 Challenge)
7:00
Rutgers @ Auburn
7:00
Ball State @ Iowa
7:30
Kentucky @ Alabama
8:00
Utah State @ Boise State
8:00
Denver, Southern Utah @ BYU
9:00
San Jose State, Seattle Pacific @ Sacramento State
Saturday, February 17
11:30
Washington @ Arizona State
12:00
Bridgeport, Ursinus College, West Chester @ Temple
12:00
Rhode Island College @ Brockport State
12:00
William & Mary @ Yale
2:30
Arizona @ Oregon State
3:00
Cornell, Pennsylvania @ Penn State
3:00
Western Michigan @ Ohio State
5:00
Brown, Michigan, North Carolina @ North Carolina State
5:00
Illinois-Champaign @ Michigan State
7:00
UC Davis @ Air Force
9:30
California @ Stanford
Sunday, February 18
12:00
Bowling Green @ New Hampshire
12:00
Springfield College @ Ithaca College
1:00
Gustavus Adolphus, Southern Conn. @ Towson
1:00
Kent State @ Central Michigan
1:00
Maryland, Pittsburgh @ West Virginia
1:00
UIC @ S.E. Missouri
2:30
Texas Woman's @ LSU
7:00
Utah @ UCLA

WEEK 8 (Feb. 18-Feb. 26)

Sunday, February 19
2:30
Brown @ North Carolina
Friday, February 23
5:00

Maryland, Southern Conn., West Chester (Pink Invitational)

5:45
Arkansas @ Florida
6:00
S.E. Missouri @ Centenary College
6:00
LSU @ Georgia
6:00
Winona State @ Gustavus Adolphus
6:00
Missouri @ Kentucky
6:00
UW-Oshkosh @ UW-Eau Claire
6:30
Michigan State, Minnesota, UW-Stout @ Iowa State
6:45
West Virginia @ Oklahoma
7:30
Alabama @ Auburn
8:00
Boise State @ BYU
8:00

Bowling Green, Denver, Michigan, Utah State (Elevate The Stage)

WATCH LIVE on FloGymnastics

8:00
Iowa @ Southern Utah
9:00
Alaska, Sacramento State @ Seattle Pacific
9:00
UC Davis @ San Jose State
Saturday, February 24
12:00
Brockport State @ Cortland State
3:00
George Washington @ Penn State
3:00
William & Mary @ North Carolina State
4:00
UW-La Crosse @ UW-Whitewater
5:00
Arizona @ Arizona State
6:00
Towson, Ursinus College, Western Michigan @ Rutgers
6:00
Stanford @ Washington
7:00
New Hampshire, Temple @ Air Force
7:00
Pittsburgh @ Nebraska
Sunday, February 25
12:00
Cornell, Pennsylvania, Yale @ Brown (Ivy Classic)
12:00
Brockport State, Rhode Island College @ Ithaca College
12:00
Eastern Michigan @ Kent State
1:00
Central Michigan, Ohio State @ Bowling Green
1:00
Utah @ California
1:00
Gustavus Adolphus @ Hamline
1:00
Illinois State, Iowa State @ Lindenwood
2:00
Ball State @ Northern Illinois
2:00

Bridgeport, Centenary College, S.E. Missouri @ Texas Woman's

4:00
Missouri, UIC @ Illinois-Champaign
5:00
Oregon State @ UCLA

WEEK 9 (Feb. 25-Mar. 5)

Friday, March 2
6:00
George Washington, Rutgers @ Towson
6:00
Ohio State @ Kentucky
6:00
Pennsylvania, Temple, Yale @ Maryland
6:00
New Hampshire @ North Carolina State
6:30

Georgia, Illinois-Champaign, Nebraska, Stanford (Elevate the Stage)

WATCH LIVE on FloGymnastics

6:45
Arizona @ Arkansas
7:00
Florida @ Missouri
7:00
S.E. Missouri @ Iowa
7:30
North Carolina @ Alabama
8:00
Sacramento State @ Boise State
8:00
BYU @ Utah State
9:00
Air Force @ UC Davis
9:00
Central Michigan @ California
Saturday, March 3
12:00
Ithaca College @ Cortland State
12:00
Rhode Island College @ Ursinus College
2:00
Washington @ Southern Utah
2:00
West Chester @ William & Mary
3:45
Michigan @ Oklahoma
4:00
Arizona State @ Minnesota
11:00
Springfield College @ Cornell
Sunday, March 4
12:00
Bridgeport, Brockport State, Southern Conn. @ Brown
12:00
Maryland, Rutgers, Towson @ George Washington
1:00
Eastern Michigan @ Ball State
1:00
Penn State, West Virginia @ Pittsburgh
2:00
Centenary College @ Illinois State
2:00
Iowa @ Texas Woman's
2:00

Iowa State, Kent State, UCLA @ Nebraska (Masters Classic)

2:00
Michigan State @ UIC
2:00
Western Michigan @ Northern Illinois
2:00

Hamline, UW-Eau Claire, UW-La Crosse, UW-Oshkosh, UW-Stout, UW-Whitewater, Winona State @ Gustavus Adolphus (WIAC Championships/NCGA West Regional)

2:30
Auburn @ LSU
4:00

Air Force, Central Michigan, Seattle Pacific @ San Jose State

4:00
Bowling Green, Lindenwood @ Illinois-Champaign

WEEK 10 (Mar. 4-Mar. 12)

Sunday, March 5
8:00
Southern Utah @ Denver
9:00
BYU @ Oregon State
Thursday, March 8
6:00
New Hampshire @ Bridgeport
Friday, March 9
5:45
Nebraska @ Florida
6:00
Bowling Green @ Kent State
6:00
LSU @ North Carolina State
6:00
Maryland, Pennsylvania @ Temple
6:30
Centenary College @ S.E. Missouri
6:30
Iowa, Missouri @ Iowa State
6:45
Arkansas, Denver @ Oklahoma
7:00
Alabama, Auburn (Elevate)

WATCH LIVE on FloGymnastics

7:00
Air Force, North Carolina, San Jose State @ Arizona
8:00
Penn State, Texas Woman's, Utah State @ BYU
8:00
Seattle Pacific, UC Davis @ Washington
9:00
Alaska, California, Minnesota @ Sacramento State
Saturday, March 10
12:00

Brockport State, Cortland State, Ithaca College, Springfield College, Ursinus College @ Rhode Island College (NCGA East Regionals)

1:00
Utah @ Michigan
3:00
Boise State @ Georgia
3:00
Ball State @ Western Michigan
4:30
Michigan State @ Oregon State
Sunday, March 11
12:00
Brown, Kentucky, Yale @ New Hampshire
12:00
Eastern Michigan, Lindenwood, Rutgers @ Temple
12:00
Pittsburgh, West Virginia @ George Washington
1:00
Central Michigan, North Carolina State @ Ohio State
2:00

Illinois State, Illinois-Champaign, Northern Illinois @ UIC (Illinois Classic)

2:00
Towson @ William & Mary
4:00
California @ UC Davis
5:00
UCLA @ Stanford
11:00

Bridgeport, Cornell, Southern Conn., West Chester @ Maryland

WEEK 11 (Mar. 11-Mar. 19)

Tuesday, March 13
4:30
UIC @ Western Michigan
9:00
San Jose State @ UCLA
Wednesday, March 14
6:00
Kentucky @ Illinois State
Thursday, March 15
6:00
Ball State @ Central Michigan
8:00
Boise State, BYU @ Washington
Friday, March 16
5:00
Western Michigan @ Eastern Michigan
6:00
George Washington, Temple @ Kent State
6:00
Pennsylvania @ William & Mary
6:45
Denver, Iowa State @ Arkansas
7:00
Lindenwood, S.E. Missouri @ Missouri
7:30
Oklahoma @ Alabama
8:00
Southern Utah @ Utah State
8:30
Georgia @ Utah
9:00

Arizona State, Oregon State, UC Davis @ Sacramento State

Saturday, March 17
TBD
Air Force @ Seattle Pacific
TBD
Arizona @ LSU
TBD

Illinois-Champaign, Iowa, Maryland, Michigan, Minnesota, Nebraska, Ohio State, Penn State @ Rutgers, Michigan State (Big Five Meet)

11:00
Southern Conn. @ West Chester
12:00
Pittsburgh @ North Carolina
1:00
Northern Illinois @ Bowling Green
5:30
Brown, Centenary College, Yale @ Bridgeport
Sunday, March 18
1:00

Cornell, North Carolina State, West Virginia, William & Mary @ Towson

2:00
New Hampshire @ UIC
2:00
Oklahoma @ Texas Woman's

WEEK 12 (Mar. 18-Mar. 26)

Friday, March 23
4:00
NCGA Championships
6:00

Centenary College, Illinois State, S.E. Missouri, Texas Woman's, UIC @ Lindenwood (MIC Championships)

Saturday, March 24
TBD

Alabama, Arkansas, Auburn, Florida, Georgia, Kentucky, LSU, Missouri (SEC Championships)

TBD

Arizona State, California, Oregon State, Stanford, UCLA, Utah, Washington @ Arizona (Pac-12 Championships)

TBD

George Washington, New Hampshire, North Carolina, North Carolina State, Pittsburgh @ Towson (EAGL Championship)

11:00

Brown, Cornell, Temple, William & Mary, Yale @ Pennsylvania (ECAC Championship)

12:00

Bridgeport, West Chester @ Southern Conn. (DII ECAC Championships)

1:00

Ball State, Bowling Green, Eastern Michigan, Kent State, Northern Illinois, Western Michigan @ Central Michigan(MAC Championship)

3:00
NCGA Championships IEF
5:00

Iowa, Maryland, Michigan, Michigan State, Minnesota, Nebraska, Ohio State, Penn State, Rutgers @ Illinois-Champaign (Big Ten Championships)

6:30

Denver, Oklahoma, West Virginia @ Iowa State (Big 12 Championships)

7:00

Alaska, Sacramento State, San Jose State, Seattle Pacific, UC Davis @ Air Force (MPSF Championships)

7:00

Boise State, BYU, Utah State @ Southern Utah (MRGC Championships)

POSTSEASON

Saturday, April 7
TBD
NCAA Regionals
Friday, April 13
2:00
USAG Championships Semifinal I
7:00
USAG Championships Semifinal II
Saturday, April 14
7:00
USAG Championships Team Finals
Sunday, April 15
1:00
USAG Championships IEF
Friday, April 20
TBD
NCAA Championships Preliminaries I
TBD
NCAA Championships Preliminaries II
Saturday, April 21
TBD
NCAA Championships Super Six


Russia, China, & Japan Are The Top 3 Teams To Watch At Worlds Besides USA

Join PRO Now to Get Unlimited Access to FloGymnastics!

Join Now

Already a PRO Member? Log In

Irina Alexeeva - Bars, Woga - USA - 2018 International Gymnix

For the past few quadrenniums, the U.S. women's gymnastics program has not only risen to the top but dominated and maintained its golden status. However, at the 2018 World Championships, Team USA isn't the only country expected to contend for a team medal.

Yul Moldauer Calls 2018 World Championships 'Biggest' Event Of His Life

NORMAN, Oklahoma — Yul Moldauer has been part of some big events. He enters his senior year at Oklahoma with seven individual NCAA titles, which is tied for most in college gymnastics history, and three national championships. He has also medaled at the USA Championships and the World Championships.

Brenna Dowell, Oklahoma Aim To Bounce Back After 'Shocking' UCLA Defeat

The end seemed inevitable. 

When the University of Oklahoma women’s gymnastics team entered the 2018 NCAA Super Six, they were the odds-on favorite to win their fourth national championship since 2014 and third in a row.

USA Gymnastics Names Biles, Hurd & 4 More To 2018 World Championships Team

Interview: Riley McCusker - Day 2, 2018 US Championships

The 2018 World Artistic Gymnastics Championships are less than two weeks away from starting in Doha, Qatar, and USA Gymnastics has just announced the six gymnasts who will be representing the red, white, and blue in the year's biggest international competition. A seventh alternate gymnast will be named in Qatar.

Simone Biles Spearheads The Women's Worlds Event Finals Contenders

Although Doha 2018 marks the first world championships of the quad with a team competition, this year's event finals will still be one to watch, especially with the return of reigning Olympic all-around, vault, and floor champion Simone Biles.

Roster: U.S. Women's 2018 World Team Selection Camp

Following the 2018 World Championships nominative roster release by the International Gymnastics Federation, USA Gymnastics posted the gymnasts who will attend the 2018 U.S. Women’s World Team Selection Camp.

USA's Nominative Team For The 2018 World Championships

The nominative registrations are in for the 2018 World Championships, and the USA's team consists of Simone Biles, Morgan Hurd, Riley McCusker, Grace McCallum, and Kara Eaker, with Shilese Jones as the alternate.

Great Britain Names 2018 World Championships Team

Press release via British Gymnastics:

Ellie Downie, Becky Downie, Kelly Simm, Georgia-Mae Fenton and Alice Kinsella will be the Great Britain women’s team for the forthcoming artistic gymnastics World Championships.

Corinne Bunagan To Represent Philippines At Worlds

Interview: Philippine Senior Elite Corinne Bunagan, ENA Gymnastics

For the first time in three years, the Philippines will be represented in the biggest gymnastics competition of the year. New Jersey native Corinne Bunagan of ENA Paramus will compete at the 2018 World Championships in Doha next month. She received the opportunity after proving herself to be a reliable competitor at the 2018 Asian Games.

U.S. Men's Team Announced For 2018 World Gymnastics Championships

USA Gymnastics has announced the men's team for the 2018 Artistic Gymnastics World Championships. Sam Mikulak, Akash Modi, Yul Moldauer, Colin Van Wicklen, and Alec Yoder make up the five person team with Allan Bower as the traveling alternate.